Které americké akcie kupovat na počátku roku?

Známý obchodník je přesvědčen, že i nadále bude pokračovat trend růstu korporátních zisků v USA, který bude navíc umocněn nedávno schválenou daňovou reformou. Které americké akcie kupovat na počátku roku?

Bankovní sektor

Spread 2-letých a 10-letých státních dluhopisů USA se v poslední době přibližuje hranici 60, což pro banky není příznivý vývoj. Nicméně jiskru optimismu nyní zažehla jak daňová reforma, tak poslední kroky centrálních bank v zahraničí, které by společně měly mít za následek růst na delší straně výnosové křivky.

Guilfoyle sice přiznává, že daňová reforma bude pro banky znamenat jednorázové náklady, v dlouhodobém výhledu by však měla být pro sektor pozitivní. Obchodník doporučuje především akcie Citygroup (C), které jsou atraktivní jak z hlediska své valuace, tak globální přítomnosti banky. Jednorázové náklady vyplývající z daňové reformy se v případě Citigroup odhadují na 20 miliard USD.

Z regionálních titulů by se i nadále mělo dařit KeyCorp (KEY) a v úvahu připadají také veřejně obchodované fondy SPDR S&P Bank ETF (KBE) a iShares MSCI Europe Financials ETF (EUFN). Druhý ze zmiňovaných ETF je dobrou volbou pro investory očekávající, že ECB začne s utahováním své monetární politiky.

Zbrojní průmysl

Ačkoli se situace kolem severokorejského jaderného arzenálu v posledních týdnech utišila, z dlouhodobého hlediska se výhled zbrojních společností jen tak nezhorší. Globální náklady na zbrojení by měly dále růst také s ohledem na hrozby mezinárodního terorismu a nestabilní vztahy mezi Západem a Ruskou federací.

Guilfoyle pro začátek roku doporučuje akcie Raytheon či Lockheed Martin. V případě společnosti II-VI se akcie blíží formaci dvojitého vrcholu a je otázkou, zda bude zotavení od počátku prosince dále pokračovat. Opatrnost je na místě také v případě Kratos Defense (KTOS), jejíž zadlužení by mohlo v nejbližší době omezit další růst titulu. 

Energetika

V energetickém sektoru zůstává Guilfoyle věrný akciím Apache Corp. (APA) a Schlumberger (SLB). Do karet by Apache měla hrát mimo jiné také neobvykle tuhá zima v USA. Obchodník na titulu doporučuje nákupy na úrovni 40 USD za akcii a prodeje na hladině 45 USD za akcii. Od začátku roku se daří také akciím Schlumberger, které se navíc mohou pochlubit 2,7% dividendovým výnosem. 

FAANG

Akcie Apple vytvořily v minulosti několikrát vrchol v oblasti 176 USD. Vzhledem k tomu, že páteční uzavírací cena činila na titulu 177,09 USD, je nyní otázkou, zda nás čeká odražení či proražení od zmíněné rezistence. Guilfoyle je rozhodnut prodat akcie AAPL v případě, že oslabí pod hladinu 167 USD.

V rámci sektoru obchodník zachovává dlouhé pozice také na akciích Amazon a Alibaba, u kterých předpokládá dlouhodobé držení. Kromě toho nakupuje také akcie Alphabet či Netflix, které v prosinci zaznamenaly větší výprodej.

Zatímco dlouhá pozice na akciích GOOGL by měla být dlouhodobého charakteru, akcie NFLX Guilfoyle za krátkodobý obchod. V širší perspektivě by Netflix mohla být v budoucnu ohrožena nedávnou transakcí mezi Walt Disney Co. a 21st Century Fox.

Infrastruktura

Po sezóně hurikánů v USA Guilfoyle nakoupil akcie Weyerhaeuser (WY), Owens-Corning a Valero Energy a United Rentals (URI). Z výše uvedených již dnes drží pouze akcie URI a to především díky plánovanému navýšení státních výdajů na infrastrukturní projekty.

Maloobchodní sektor

V případě maloobchodu obchodník zůstává věrný svým favoritům Kohl´s (KSS) a Wal-Mart Stores (WMT). Kvůli dividendovému výnosu také do svého portfolia zařadil akcie Macy´s, které se však v posledních týdnech nacházejí v postranním trhu. 

Technologické akcie

V roce 2017 Guilfoyla potěšily především akcie Lam Research a Nvidia, přičemž menší pozice obchodník na obou titulech drží i nyní. V případě technologických titulů se nyní doporučuje opatrnost, mnohé z nich mohou vlivem daňové reformy zaznamenat odliv kapitálu směrem k jiným částem trhu.

Nicméně dlouhodobé trendy související s umělou inteligencí, strojovým učením, big data či autonomními vozy zůstávají platné, technologické akcie tak rozhodně nečeká zásadní ústup ze slávy. Obchodník doporučuje také akcie Intel a to především díky neobyčejným kvalitám jeho výkonného ředitele, Briana Krzanicha.

Je třeba podotknout, že poslední potíže se zabezpečením čipů Intel donutily Guilfoyla snížit jeho pozici na titulu o 30 %. V případě výrobců polovodičů obchodník vstoupil do dlouhé pozice na akciích NXP Semiconductor.

Podle jeho názoru nyní Qualcomm buďto navýší svou nabídku k převzetí, nebo od celé plánované transakce upustí. Dlouhá pozice se díky dividendovému výnosu a investici do kryptoměny Ripple vyplatila také na akciích Seagate (STX). Jen velmi omezený prostor k dalšímu poklesu nyní mají akcie Advanced Micro Devices.

Podle obchodníka může titul zastat také funkci zajištění proti případnému oslabení akcií Intel. V oblasti cloudových služeb doporučuje akcie Microsoft poté, co Oracle zklamala jeho předpoklady. Menší dlouhé pozice Guilfoyle otevřel také na akciích KLA-Tencor (KLAC), Applied Materials (AMAT) a Xerox (XRX). Rezistenci na úrovni 67 USD nedávno prorazily akcie Blizzard, na kterých obchodník v lednu očekává další posilování. 

Doprava

V prostředí ekonomického růstu by se mělo dařit také dopravním společnostem v USA. V případě železniční dopravy se daří například akciím CSX Corp. Od poloviny listopadu posiluje také FedEx (FDX) a daří se i veřejně obchodovanému fondu SPDR S&P Transportation ETF. 

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang