Investiční tipy na listopad od známého amerického investora Stephena Guilfoyleho

Hospodářské výsledky za třetí kvartál byly v případě mnoha bank velice dobré. Rostoucí úrokové sazby Fed a strmější výnosová křivka by mohly zafungovat jakožto pomyslní spojenci. Nicméně výnos u 10letých státních dluhopisů USA má problém udržet se na 2,4 % a spread mezi dvouletými a desetiletými dluhopisy se stále pohybuje jen okolo 0,80.

Stephen Guilfoyle ponechává dlouhou pozici na akciích banky Citigroup (C) a tuto akcii považuje za nejhodnotnější v rámci bankovního sektoru. Dále má dlouhou pozici na akciích KeyCorp (KEY), které prý podávaly umírněně dobrý výkon. Před nedávnem přikoupil do svého portfolia iShares MSCI Europe Financials ETF (EUFN), aby zvýšil svou expozici do evropského finančního sektoru.

Výkon byl prý celkově dobrý, nicméně v říjnu šel do strany v momentě, kdy šéf ECB, Mario Draghi, svým vyjádřením trhy zklamal. Guilfoyle mimoto dosud akumuloval SPDR S&P Bank ETF (KBE) za účelem zvýšit svou expozici do oblasti malých a středně velkých bank.

Spotřebitelský sektor

Guilfoyle ponechává zatím dlouhou pozici na akciích Walt Disney Co. (DIS), i když připouští, že tato akcie ho momentálně už tak moc nezajímá, jako tomu bylo dřív. Výkon, co odvedla v průběhu posledních měsíců, ho nikterak nenadchl. Guilfoyle přiznává, že v říjnu nenavýšil pozici akcií Hasbro (HAS) a místo toho se rozhodl tuto pozici prodat při prvním náznaku nějakých potíží.

Naopak se rozhodl podržet si akcie General Electric (GE), čili společnosti, která se momentálně potýká s řadou problémů, s nimiž se bude muset poprat. Guilfoyle je stále přesvědčen o tom, že jednoho dne se mu akcie GE podaří prodat nad 28 USD za akcii. Zatím to ale vypadá, že trhy začaly započítávat do valuace akcií GE snížení výše dividend.

Moudřejší bychom mohli být po nadcházejícím setkání s analytiky, které je naplánováno na 13. listopadu. No a podle toho se rozhodne, jestli pozice zůstane na stejné výši anebo zdali bude stát zato akcie GE přikoupit. Co se nového výkonného ředitele společnosti General Electric, Johna Flanneryho týče, má o něm Guilfoyle vysoké mínění, což je taky důvodem toho, proč svou akciovou pozici GE dosud nesnížil či se jí dokonce zcela nezbavil.

Zbrojovky

Zbrojní sektor patří již řadu let mezi oblíbené oblasti Stephena Guilfoyleho, i když před časem svou expozici do tohoto sektoru snížil. Září byl pro zbrojní průmysl spíše špatným měsícem, a proto se Guilfoyle rozhodl shrábnout zisky a akcie zbrojovky Lockheed Martin (LMT) prodat. Akcie LMT nicméně plánuje opět koupit, a to v momentě, kdy jejich cena bude nižší.

Akcie Kratos Defense (KTOS) taktéž patřily po dlouhou dobu k jeho oblíbenkyním, nicméně poté, co se ukázalo, že se nejsou schopny udržet na úrovni 13 USD, Guilfoyle je prodal, aby raději inkasoval dosažené zisky a nepřišel o ně. Neprodal je však úplně všechny. A to pro případ, že by se tuto společnost rozhodla koupit nějaká velká zbrojovka, jako třeba Northrop Grumman (NOC).

Počet držených akcií Raytheon (RTN) si Guilfoyle ponechal. Zamlouvá se mu totiž, jak zbrojní průmysl postupuje vpřed a nerad by snížil svou expozici do tohoto sektoru natolik, že by toho posléze litoval. Závěrem ke zbrojnímu průmyslu dodává, že minulý měsíc nakoupil akcie společnosti II-VI Inc. (IIVI), které považuje za fantastickou investici.

Energetika

Guilfoyle sice ještě nezanevřel na akcie Apache Corp. (APA), ale jak sám říká, je to na rozdíl od mnohých investorů dáno tím, že průměrná cena, za niž je koupil, byla nízká. Podařilo se mu totiž tyto akcie prodat za více než 45 USD, přičemž je nakoupil za méně než 40 USD.

Jinak Guilfoyle považuje akcie Schlumberger (SLB) za jedny z nejlepších v rámci své třídy. A taky se raduje, že nakoupil akcie Valero (VLO) v momentě zasažení houstonských rafinérií hurikánem Harvey, což mu prý skvěle pomohlo pokrýt všechny letošní ztráty, které zaznamenal v rámci své expozice do energetického sektoru.

A co se řádění hurikánů týče, tak též vybral dosažené zisky z akcií Weyerhaeuser. Nicméně zachoval dlouhou pozici na akciích výrobce stavebních materiálů Owens-Corning (OC) a taky na akciích United Rentals (URI). Na obě akcie Guilfoyle nedá dopustit. A dodává, že akcie URI jsou též dobrou „Trumpovou akcií“.

Akcie FAANG plus Tesla

Guiloyle vzpomíná, že před časem zaujal dlouhou pozici na akciích Alphabet (GOOGL). A posléze zjistil, že posílily. A to výrazněji. To ho samozřejmě potěšilo. Pak ho ale minulý čtvrtek před skončením obchodní seance v USA napadlo shortovat akcie Amazon (AMZN)

Což se ukázalo jakožto špatný nápad, jelikož původní prodej byl za 975 USD. No a pak je kupoval zpět za 1046 USD. Takže musel prodat půlku držených akcií GOOGL, aby ztrátu pokryl. Teď už se tomu jenom směje. Co mu taky zbývá?!

Čili, z FANG akcií AMZN a GOOGL drží ještě akcie Apple Inc. (AAPL). Těch dokonce před šesti týdny přikoupil, když tehdy tyto akcie zrovna procházely výprodejem. Nicméně co se akcií Tesla Inc. (TSLA) týče, je Guilfoyle rád, že z jejich prodeje před výprodejem aspoň něco vytřískal.

A pokud jde o akcie společnosti Netflix (NFLX), Guilfoyle využil jejich oslabení po zveřejnění kvartálních výsledků hospodaření a nakoupil je. Nicméně žádný závratný počet. Moc jim nevěří.

Maloobchodní sektor

V rámci maloobchodního sektoru Guilfoyle ponechává dlouhou pozici na akciích Wal-Mart (WMT) a Kohl’s (KSS). Fandí totiž tradičnímu maloobchodnímu gigantu Wal-Mart, který se rozhodl vykročit do boje s bestií, zvanou Amazon.

Co se akcií Kohl’s týče, Guilfoyle před časem část z nich prodal, aby inkasoval zisky. Kromě toho si na pár týdnů „půjčil“ pár akcií Target (TGT). Obchod se vyplatil a tak akcie prodal v momentě, kdy dosáhly předem stanovené cílové ceny.

Technologie

Guilfoyle před časem shrábl zisky z prodeje všech držených akcií Nvidia (NVDA), jež prodal v momentě, kdy se dostaly na tehdejší úroveň rezistence na 180 USD. Zanedlouho poté je opět koupil za cenu 186 USD za kus a od té doby je drží.

Guilfoylovým vůbec největším favoritem v rámci tohoto sektoru se minulý měsíc staly a od té doby stále ještě jsou akcie korporace Lam Research (LRCX). Mimoto se mu dál zamlouvají akcie Intel Corp. (INTC).

Kromě toho drží též malé dlouhé pozice na akciích Advanced Micro Devices (AMD) a Seagate Technology (STX). Těchto akcií ale nemá Guilfoyle nakoupeno tolik, aby mu v případě nějakého zádrhele náhodou nezpůsobily nespavost. Poslední dobou se mu z těchto dvou zdají zajímavé především akcie Seagate Technology.

Co se vývoje kurzu akcie Oracle (ORCL) týče, Guilfoyle ponechává dlouhou pozici. A naděje ho neopouští ani v případě herní akcie Activision Blizzard (ATVI), i když připouští, že tato akcie pokouší jeho trpělivost.

Doprava

Guilfoyle má dlouhou pozici na akciích CSX (CSX). Jak ale dodává, bohužel se ukázalo, že nedrží tu správnou železniční akcii. Co se akcií aerolinek týče, tak ty už prodal, a to poté, co dosáhly cílových cen, které si stanovil. Pak ale zjistil, že jeho pozice v sektoru dopravy je nižší, než jakou by si představoval, uvážíme-li růst ekonomiky Spojených států.

No a tak nakoupil SPDR S&P Transportation ETF (XTN), aby si v mezičase zajistil širokou expozici v sektoru dopravy. To by mu prý mělo poskytnout dostatek času na to, aby se rozhodl, do kterých konkrétních akcií v rámci sektoru dopravy hodlá investovat.

Počátkem října Guilfoyle zaujal dlouhou pozici na akciích FedEx Corp. (FXD), což se posléze ukázalo jakožto dobré rozhodnutí. Je to prý skvělá firma a zatím se jí daří. Rád by proto akcie FDX přikoupil a dostal se na pětinásobek momentálně drženého počtu těchto akcií. Takže jakmile akcie FedEx oslabí, nebude prý váhat a nakoupí je.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang