Půjčka na směnku – ihned a okamžitá

Směnka je forma cenného papíru, se kterým je ale možné obchodovat nebo ho dokonce převést na jiného majitele. Ve chvíli, kdy dlužník směnku podepíše, se zavazuje k jejímu splacení v určitý den a také určitým způsobem. Jak je to se získáním okamžité půjčky na směnku, jaká jsou rizika u půjček na směnku a je tato forma úvěru vůbec legální?

Půjčky na směnku si zřizují většinou ti, kteří nemají jinou možnost zřízení půjčky a to především z finančních důvodů. Pro některé se tak jedná o krajní řešení půjčky, která ale může vézt ještě k větším finančním problémům.

Uzavřít půjčku na směnku může v podstatě kdokoli, kdo dosáhl plnoletosti. Nicméně rozdíl mezi běžnou bankovní půjčkou a půjčkou na směnku je ten, že u směnky neplatí pravidelné splátky a většinou ani žádné poplatky za sjednání.

Pokud je nicméně takový poplatek vyžadován, je více než pravděpodobné, že se jedná o podvod a zájemce by tak měl od takové formy půjčky odstoupit.

Co je to směnka?

Směnka je určitý typ cenného papíru. Směnka v sobě zachycuje veškerá práva, která z ní vyplývají a z toho důvodu je tak možné se setkat s popisem směnky jako dokonalý cenný papír.

Podepsáním směnky se totiž dlužník zavazuje věřiteli a zároveň nese tzv. důkazní břemeno.

Přestože tento typ úvěru vypadá na první pohled velmi jednoduše a výhodně, není tomu tak. Jedná se o velmi rizikovou půjčku s vysokými úroky. Je také bohužel snadné narazit na půjčku na směnku od tzv. lichváře.

Nabídka půjček na směnku je obvykle vyhledávána pro její rychlost a jednoduchost. Nicméně rychlé půjčky už dnes nabízí i ověřené společnosti. Takové půjčky jsou podstatně bezpečnější a nehrozí u nich ještě větší prohloubení finančních problémů.

Okamžitá půjčka na směnku

Půjčky na směnku se na první pohled mohou zdát opravdu výhodné. Na rozdíl od bankovních půjček o ty na směnku můžou ihned zažádat i ti, kteří mají dluhy nebo jsou dokonce v insolvenci. Těmto žadatelům s totiž bankovní půjčky sjednávají hůře a navíc jsou zapsání v insolvenčního rejstříku.

Okamžitá půjčka na směnku tak láká především díky rychlosti převodu peněz, nicméně následné splácení a především úroky mohou způsobit nemalé potíže.

Půjčku na směnku ihned je tak dobré důkladně zvážit společně se všemi jejími riziky. V případě nesplácení vysokých úroků se totiž může člověk snadno dostat do exekucí a finanční situace dotyčného se tak může ještě zhoršit.

Dnes totiž poskytují rychlé půjčky také banky, případně jiné společnosti, u kterých se sice nevyskytují pojmy jako „okamžitá půjčka,“ na směnku ale nejsou. Jedná se tak o bezpečnější úvěr, ale i přesto je může klient obdržet relativně rychle.

Půjčka na směnku ihned

Půjčky na směnku je nesporným závazkem. Ten, kdo má v ruce originální směnku a je tak jejím oprávněný majitel, má nesporné právo na její proplacení.

Věřitel pak navíc nemusí při vymáhání směnky nic dokládat. Samotná směnka jako taková je už totiž považována za důkaz. Dlužník, který odmítá půjčku na směnku zaplatit, musí své důvody k tomuto kroku řádně prokázat a vysvětlit.

Směnky mohou být ale relativně jednoduše zfalšovány. Navíc ve chvíli, kdy soud vydá směnečný platební rozkaz, který nabude právní moci, dlužník je i tak nucen falešnou směnku zaplatit.

Půjčka na směnku od soukromé osoby

O zřízení půjčky na směnku stačí zažádat například prostřednictvím online formuláře, ve kterém se uvedou pouze ty nejdůležitější informace. Jak je to ale s půjčkou na směnku od soukromé osoby?

Každý poskytovatel nebankovní půjčky musí mít licenci od České národní banky (seznam všech nebankovních společností, které jsou legální, je na webových stránkách ČNB). Ty společnosti, které na tomto seznamu nejsou, tak nabízejí půjčky nelegálně.

Zákon na ochranu spotřebitele z roku 2013 tak dokonce půjčku od soukromé osoby na směnku jiné osobě (myšleno té soukromé – jedná se tedy o případ, kdy se peníze nepůjčují firmám nebo jiným společnostem) zakazuje.

Nicméně i přes tento zákaz a seznam nelegálních společností se stále vyskytuje řada nabídek půjček na směnku (od soukromé osoby nevyjímaje).

Osobní půjčka na směnku je tedy nezákonná, to se ale netýká podnikatelských úvěrů. U těch je směnka dokonce běžně a také legálně používána. V tomto případě se ale jedná o určitou formu záruky (nebo také nástroj) k zajištění platebních (nebo jiných) povinností, které dlužník má. 

Půjčky na směnku jsou často vázány na konkrétní oblast. Pod hesly „půjčka na směnku Praha“ nebo „půjčka na směnku Brno“ lze ve webových prohlížečích zobrazit aktuální nabídky.

Půjčka na směnku na OP

Půjčky na směnku je tak možné především na internetu vyhledat pod jasnými hesly.

Kromě „půjčky na směnku na OP“ se jedná také o hesla, která se vážou na danou oblast.

Nicméně pro půjčky na směnku z jakéhokoli města je více než pravděpodobné, že budou platit nevýhodné podmínky a můžou se tak pohybovat dokonce i na hraně českých zákonů.

Ti, co poskytují půjčky na směnku, se tak ve většině případů snaží pouze vydělat na lidech, kteří jsou v hmotné nouzi a potřebují rychle peníze.

Půjčka na směnku s exekucí

Jak je to v případě, že člověk má exekuci a potřebuje půjčku?

Půjčka pro lidi v exekuci je možná právě díky půjčce na směnku. K vyplacení exekucí tak mohou lidé v krajní nouzi využít služeb lichváře. Co je to ale lichva a jak ji poznat?

Lichva definice – co je to lichva?

Lichva je někdy označována jako neplatná smlouva. Při jejím uzavření totiž někdo (v tomto případě tedy lichvář) zneužije tísně, nezkušenosti, nebo rozrušení druhé strany. Lichvář, který opravdu půjčí peníze, se sice zprvu může tvářit, že chce pouze pomoci, ale opak je pravdou.

O lichvu se tedy jedná v případě, kdy je úrok vyšší než minimálně čtyřnásobek standardní výše úroků, které jsou (za obdobných podmínek) účtovány bankou.

Nicméně lichevní smlouva, tedy půjčka od lichváře, je protizákonná a může být trestána až dvěma roky vězení. V případě ale, že lichvář tak získá prospěch a způsobí někomu jinému stav těžké nouze, může být potrestán pokutou nebo pobytem za mřížemi od 6 měsíců až na 5 let. Pokud člověk hledá, kde funguje nejbližší lichvář, inzerce půjček nabízí celkem dost výsledků. Je ale potřeba mít se na pozoru.

Vyšší trest (a to od 3 až do 8 let) se pak může vztahovat na lichváře, který se lichvy dopustí za stavu ohrožení státu, za válečného stavu, případně za živelní pohromy.

Půjčka na směnku od lichváře

V mnoha případech je tak okamžitá půjčka na směnku nabízena lidmi (lichváři), kteří se chtějí obohatit na druhých. Lichváři nabízejí půjčky na směnku sice z vlastních zdrojů, ale zato nelegálně.

Nabídka půjček na směnku od lichváře obvykle zahrnuje rychlé typy úvěrů. Klíčovými slovy tak u lichvy jsou například „půjčky na směnku ihned“ nebo „půjčka od lichváře ještě dnes“. Nicméně rychlé půjčky dnes nabízí už nejen banky, ale také nebankovní společnosti.

Půjčky na směnku od lichvářem jsou většinou posledním řešením pro lidi v exekuci či dluzích. Je však důležité vědět, že taková půjčka většinou již tak těžkou situaci ještě zhorší. Jaké alternativy zvážit?

Princip půjčky na směnku

Jaký je tedy princi půjčky na směnku?

Dlužník se podepíše na směnku věřiteli, že mu v daný den a na daném místě předá dlužnou částku navýšenou o úrok.

Proti podpisu je dlužníkovi právě dlužná částka předána a vzniká půjčka. Pokud směnka obsahuje předepsané zákonné náležitosti, je ji možné považovat za cenný papír, tudíž je s ní možné libovolně obchodovat – prodávat a nakupovat směnky.

Okamžitá půjčka na směnku ihned a dnes – výhody

Jaké jsou tedy hlavní výhody půjčky na směnku ihned?

Kromě rychlosti se tak jedná také o benevolentnější podmínky (ve srovnání například s bankami). Žadatel tak nemusí dokládat příjmy, nekontroluje se jeho trestní ale ani dlužní rejstřík a může být jak nezaměstnaný, tak i cizinec nebo student.

Nicméně ale právě za výhodnou rychlost žadatel zaplatí extrémními úroky.

Okamžitá půjčka na směnku – nevýhody

Jaké jsou naopak nevýhody půjčky na směnku?

Mezi nevýhody okamžité půjčky na směnku je ručení vlastním majetkem i v případě malé půjčky. Navíc daná směnka může být prodána a to dokonce bez informování dlužníka.

Většinou je také nutné podepsat tzv. rozhodčí doložku. Jejím podepsáním dlužník dovoluje druhé straně zvolit tzv. rozhodce. Ten stojí na straně toho, kdo směnku drží a následně řeší případné nesplácení. Pokud tam směnka není splácená, vystavuje se dlužník riziku exekuce.

Půjčka na směnku online – nabídka

Půjčka na směnku online patří mezi půjčky, které lze získat z pohodlí domova bez nutnosti návštěvy pobočky. Takové půjčky lze vyřídit během pár minut vyplněním online formuláře.

Nicméně online půjčky nabízí i bankovní společnosti. Jaké alternativy k půjčce na směnku jsou?

Alternativy půjčky na směnku

Půjčky na směnky mohou být opravdu nebezpečné a dlužník se může snadno dostat do nemalých problémů. Vyplatí se proto zvážit alternativy v podobě úvěrů od ověřených poskytovatelů.

Mezi banky, které poskytují relativně rychlé půjčky, patří banka Air Bank. Ta nabízí možnost zřízení půjčky nejen online, ale také také ve své mobilní aplikaci. Na internetových stránkách je dokonce Air Bank kalkulačka půjčky.

Mezi další banky, které poskytují rychlé půjčky patří také Česká Spořitelna.

Mezi nebankovní společnost patří například Cofidis, Zaplo nebo Acema.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang