Dlouhodobá půjčka bez registru a Solusu

Pro žadatele se zápisem v registru dlužníků je složité získat půjčku u banky. Nebankovní instituce naopak na tyto zájemce cílí. I přesto, že i nebankovní společnosti by měly ověřovat registry dlužníků, celá řada nebankovních poskytovatelů se tomu vyhýbá. Tak vzniká půjčka bez registru.

Půjčky bez registru patří mezi doménu nebankovních společností. Žádají o ně zájemci s negativním zápisem v registru dlužníků, kterým je například známý SOLUS. U solidních společností tito zájemci nepochodí.

Existuje však řada společností, které nekontrolují ani zákonné minimum. Jedná se často o společnosti pochybné a s nespolehlivou historií. Je proto důležité nastudovat si o půjčkách bez registru co nejvíce a pak si ujasnit, zda za to stojí.

Co je registr dlužníků?

Registrem dlužníků se myslí databáze osob nebo firem, které nesplácející své závazky. Může jít o půjčky, ovšem např. SOLUS eviduje také osoby, které mají dluhy například u telekomunikačních společností.

Věřitelé jsou kontrolou registrů schopni omezovat rizika spojená s poskytováním půjček. U žadatelů se zápisem v registru je totiž šance, že nebudou schopni splácet, poměrně vysoká. S tím se pak samozřejmě pojí riziko nejen pro věřitele, ale i dlužníka.

Mezi další registry dlužníků patří také:

 • Bankovní registr klientských informací (BRKI)
 • Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
 • Centrální registr úvěrů (CRÚ)

Registry je možné požádat o výpis z databáze. U SOLUSU je například možné zažádat o výpis pomocí SMS nebo vyplněním online formuláře.

Poskytovatelé půjček bez registru

Nebankovních společností, které poskytují tento typ úvěru, je na trhu poměrně dost. Podmínky pod kterými půjčují úvěry bez registru se u nich však liší. Proto je třeba vždy podívat se na web dané společnosti a zjistit si specifické informace.

Mezi nebankovní poskytovatele půjček bez registru patří:

 • SIM půjčka
 • Mobil půjčka
 • Cool Credit
 • VistaCredit
 • CreditPortal
 • EveryDay+

Tento seznam však samozřejmě není vyčerpávající. Pozor také na skutečnost, že půjčky bez registru mohou vypadat různě. Mohou vystupovat pod záštitou půjček do výplaty, již zmíněných mikropůjček, rychlých online půjček a podobně.

Klíčovým parametrem pro zájemce, které láká půjčka bez nahlížení do registru, je zkontrolovat to, zda společnost registry skutečně nekontroluje.

Půjčky bez registru patří mezi doménu nebankovních společností a žádají o ně zájemci s negativním zápisem v registru dlužníků

Dlouhodobá půjčka bez registru

Dlouhodobá půjčka bez registru nebývá v této kategorii tak častá jako krátkodobé půjčky. Mezi výjimky patří jen několik nebankovních poskytovatelů půjček, mezi něž lze zařadit Ammado nebo Bankerat.

Mezi dlouhodobé úvěry patří obvykle půjčky s délkou splatnosti přesahující jeden rok. U půjček bez registru se však žadatel častěji setká s tzv. mikropůjčkami. To jsou úvěry v řádu několika tisíců korun, které jsou poskytované s krátkou dobou splatnosti.

Mezi další rozdíly těchto půjček může patřit například to, že RPSN bývá obecně u dlouhodobých půjček trochu nižší. Nejedná se však o podmínku. Dlouhodobé půjčky se navíc splácí prostřednictvím měsíčních splátek.

Oproti tomu se krátkodobé úvěry většinou mohou splatit i jednorázově. Kromě doby splatnosti a faktory s ní spojenými se tyto dva typy úvěrů příliš neliší.

Konsolidace bez registru a refinancování

O půjčky bez registru mají zájem především problémoví žadatelé. Jak však problémům s půjčkami a splácením předejít? Jedním ze způsobů je konsolidace, neboli sloučení dvou a více úvěrů do jednoho. Hlavním účelem sloučení bývá minimalizování poplatků a úroků.

Konsolidace bez registru je nabízena některými nebankovními společnostmi. Protože řada nebankovních společností funguje zcela online, je konsolidaci bez registru možné sjednat z pohodlí domova. Kromě konsolidace je možné využít také refinancování.

Refinancováním se myslí převedení úvěru k jiné společnosti. Hlavním účelem je získat výhodnější úrok a tím ušetřit na splátkách půjčky. Instituce refinancování nabízí s vidinou získání nových klientů, kterým jsou ochotné nabídnout nižší úroky.

Výhody a nevýhody půjček bez registru

Snad každý typ úvěru má své výhody a nevýhody a stejně tomu je i v případě půjček bez registru. Mezi hlavní výhody patří následující faktory, které se s tímto typem půjček pojí:

 • rychlost vyřízení
 • jednoduchost sjednání
 • možnost sjednání online

Poskytovatelé těchto úvěrů často slibují připsání peněz na účet již do 15 minut. Rychlost vyřízení je tedy blesková. Snadné sjednání online navíc probíhá prostřednictvím vyplnění formuláře, takže není nutné chodit na pobočku. Jaké jsou však nevýhody těchto půjček?

 • vysoké úroky, RPSN a další poplatky
 • jedná se o značně rizikový úvěr
 • jedná se hlavně o krátkodobé úvěry
 • banky tyto půjčky nenabízí

Protože banky tyto úvěry v nabídce nemají, musí se žadatelé probrat trhem nebankovních institucí, které jsou mnohdy pochybné. Jedná se navíc o značně rizikový a také nevýhodný úvěr s krátkou dobou splatnosti, kdy klienti ve finále hodně přeplatí.

Copyright © 2023 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang