Půjčka v hotovosti – do hodiny na ruku

Hotovostní půjčka slouží k tomu, aby žadatel získal své peníze ihned a bez čekání i zbytečného prověřování. Nemusí se dokládat, za jakým účelem chce žadatel peníze půjčit, a také nemusí mít spolužadatele nebo ručit nemovitostí. K posouzení žádosti dochází zpravidla ihned, jakmile má společnost od žadatele veškeré doklady. Je ale možná hotovostní půjčka o víkendu nebo půjčka do hodiny na ruku?

Pro půjčku v hotovosti, která je v naprosté většině záležitostí nebankovních společností, musí být žadatel občanem České republiky a musí být také plnoletý.

Dále musí mít platný občanský průkaz a druhý doklad (ať už řidičský průkaz, rodný list nebo cestovní pas). Žadatel musí také prokázat pravidelný měsíční příjem, mít vlastní bankovní účet a navíc nesmí mít exekuci.

Mezi výhody půjčky v hotovosti patří i možnost získat půjčku i přesto, že je dotyčný v registru dlužníků.

Shrnutí článku

Hotovostní rychlá půjčka bez čekání a dokládání účelu je dostupná i pro dlužníky a nezaměstnané.

Mezi výhody půjčky na ruku patří rychlé a snadné vyřízení a možnost online žádosti.

Nevýhody zahrnují vysoký úrok a RPSN, krátkou dobu splatnosti a možnost lichvářských praktik.

Půjčka v hotovosti

U jednotlivých poskytovatelů se podmínky pro schválení půjčky v hotovosti mohou lišit.

Přesto obecně platí, že žadatel by měl být plnoletý, měl by mít trvalé bydliště na území v ČR a měl by mít také pravidelný příjem, který může doložit.

Jaké další podmínky platí u půjčky v hotovosti?

Hotovostní půjčka

Pro získání hotovostní půjčky stačí mnohdy vyplnit online žádosti a v naprosté většině případů doložit potvrzení o příjmech.

V případě, že je hotovostní půjčka schválena, peníze jsou mnohdy poskytnuty okamžitě a žadatel je tak má ihned k dispozici.

Půjčka ihned v hotovosti

Půjčka ihned v hotovosti má nicméně nevýhodu vysokého úroku a také RPSN. Na druhou stranu ale není mnohdy potřeba ručitel nebo zástava.

Půjčka ihned v hotovosti se také nevyplatí v případě, že žadatel má u své banky službu kontokorent a chtěl by si půjčit pouze menší obnos. V takovém případě totiž kontokorent nabídne lepší podmínky než nebankovní půjčka v hotovosti.

Hotovostní půjčka na ruku

Celkově výhody hotovostní půjčky na ruku jsou rychlé a snadné vyřízení, možnost žádosti online nebo fakt že půjčka je dostupná všem, a to i dlužníkům a nezaměstnaným.

Nicméně v takovém případě je potřeba si půjčku řádně promyslet a zhodnotit, zda kvůli hotovostní půjčce na ruku nehrozí ještě větší finanční problémy.

Doba splatnosti je totiž mnohdy šibeniční a pravděpodobnost, že žadatel narazí na podvodníka nebo lichváře u takovýchto půjček vysoká.

Navíc jsou takové půjčky, mezi které patří například i půjčka do hodiny na ruku omezené na pár tisíc korun. Z toho důvodu tak společnosti poskytují krátkou splatnost a zároveň vysoký úrok.

Hotovostní půjčka o víkendu

Hotovostní půjčky o víkendu jsou oblíbené díky jejich rychlosti. V případě online žádosti tak může žadatel získat finance prakticky ihned.

Díky tomu jsou hotovostní půjčky o víkendu skvělou volbou pro ty, kteří potřebují rychle peníze a nemohou si dovolit čekat na půjčku od banky.

Obvykle se hotovostní půjčky o víkendu využívají na nečekané výdaje, ale také na ty každodenní, jako například základní nákupy, nájem nebo jiní účty.

Při žádosti o hotovostní půjčku o víkendu je důležité brát v potaz, že úrok je vysoký, stejně jako další poplatky v případě, že se splátky nezaplatí včas.

Půjčka na OP v hotovosti

Některé nebankovní instituce poskytují také půjčky na OP v hotovosti, které se hodí zejména těm, kteří potřebují rychle menší obnos peněz.

Půjčky na OP v hotovosti mají výhodu jednoduchého vyřízení, kdy stačí pouze občanský průkaz. I přesto musí ale žadatel být plnoletý, mít stabilní a pravidelný příjem a také trvalý pobyt na území ČR.

Navíc poskytovatelům takovýchto půjček mnohdy ani nevadí zápis v registru, resp. není pro půjčku překážkou.

Nicméně i zde platí vysoký úrok, krátká splatnost a vysoké poplatky za pozdní splátky. Z toho důvodu je potřeba si takovou půjčku před její žádosti řádně promyslet.

V případě, že si člověk o takovou půjčku zažádá, není neobvyklé předání půjčky v hotovosti na benzince.

Půjčka do hodiny na ruku

Půjčka do hodiny na ruku není v případě nebankovní půjčky neobvyklá. Jedná se o půjčku, kdy stačí vyplnit online formulář a peníze má žadatel ihned k dispozici.

K půjčce do hodiny na ruku postačí dva doklady totožnosti, vyplnění zdroje příjmu a pravidelných výdajů.

Hotovostní půjčka pro nezaměstnané

Hotovostní půjčka pro nezaměstnané může být poslední záchrana v případě náhlé ztráty zaměstnání.

V takovém případě nebude možné si zažádat o bankovní půjčku, ale bude potřeba se obrátit na nebankovní společnost. Přestože tomu název nenapovídá, není výjimkou získání hotovostní půjčky pro nezaměstnané po domluvě také na bankovní účet.

Půjčky pro nezaměstnané jsou ale v naprosté většině případů půjčkami do několika málo tisíc, čemuž odpovídá také krátká splatnost.

Hotovostní půjčky na směnku

Pokud žadatel o půjčku narazí na hotovostní půjčku na směnku, jedná se vždy o lichvu!

Hotovostní půjčky na směnku totiž neposkytuje žádná bankovní společnost, jelikož jsou od ČNB zakázány. Přesto ale soukromníci takovou půjčku poskytují.

S hotovostní půjčkou na směnku je spojené riziko, že se žadatel dostane do dluhové pasti kvůli enormním úrokům a dalším vysokým poplatkům.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang