Nebankovní půjčky – recenze

Nebankovní půjčka je stále populárnější a stává se schůdnou cestou k hotovosti pro ty, kteří nemají bankovní účet, nebo jim banka nepůjčí. Jaké jsou výhody a nevýhody nebankovní půjčky? A jak najít výhodnou nebankovní půjčku?

Nebankovní půjčka je úvěr, který poskytne zákazníkovi jiný subjekt než banka. Nebankovní věřitelé nabízejí cennou možnost pro ty, kteří byli odmítnuti tradičními bankovními věřiteli nebo na půjčku spěchají.

Nebankovní věřitelé se specializují na poskytování rychlých půjček těm, kteří mohou mít špatné úvěrovou minulost nebo jinak nesplňují přísné požadavky tradičních věřitelů.

Získání nebankovní půjčky bývá jednodušší než u půjček bankovních. Má to však i své nevýhody. Jaké to jsou? A jaká je nejlepší nebankovní půjčka bez registru?

Nebankovní půjčka – výhody

Některé nebankovní společnosti nevyžadují po svých zákaznících dokládání příjmů. To je pravděpodobně největší výhodou nebankovní půjčky. Dlužník se tak může setkat s různými nabídkami mini půjček bez doložení příjmu. Kdo není schopen své příjmy doložit, nebo je má nízké, u banky půjčku nezíská.

Naopak nebankovní společnosti bývají benevolentnější. Je třeba si však uvědomit, že nemá-li člověk dostatečné příjmy, neměl by si brát ani nebankovní půjčku, protože se může jednoduše dostat do kolotoče dluhů.

Nabízené nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmůnebankovní půjčky bez registru ihned a další podobné produkty jsou sice lákavé, ovšem jsou rizikové pro obě strany a solidními nebankovními institucemi nejsou poskytovány.

Další výhodou nebankovní půjčky je rychlost sjednání. Dnes je možné zažádat o půjčku online a ještě ten samý den mít peníze na účtu. U nebankovních půjček často bývá možnost sjednat půjčku na ruku i bez bankovního účtu.

Výhodou nebankovní půjčky může být i první půjčka zdarma. Půjčky bez poplatku však nenabízejí všechny společnosti.

Nebankovní půjčka – nevýhody

Naopak největší nevýhodou nebankovní půjčky bývají její vysoké úroky. Není to však pravidlem a vzhledem k přesycenosti finančního trhu a vzniku konkurence, se lze na poli nebankovních půjček setkat i s půjčkami, které svými podmínkami mohou konkurovat i klasickým bankovním půjčkám.

Přesto je třeba při výběru nebankovních půjček dbát zvýšené pozornosti, neboť v případě neprověřených poskytovatelů je možné narazit i na podvodníky nebo na půjčky od lichváře.

U nebankovních půjček je také třeba počítat s tím, že si lze půjčit spíše nižší částky na kratší dobu. Tyto typy půjček pokrývají nečekané výdaje nejčastěji před výplatou. Mikropůjčky většinou poskytují sumy od 1 000 do 20 000 Kč.

Při sjednávání nebankovní půjčky je potřeba dát pozor na výši RPSN, která určuje sazbu nákladů. Obecně platí, že spotřebitelský úvěr s hodnotou RPSN nad 20 % je drahá a nevýhodná půjčka.

Podmínky sjednání nebankovní půjčky

Mnohé nebankovní společnosti nemají pro udělení půjčky příliš podmínek, které by měl klient splňovat. Mezi nejzákladnější podmínky, pokud je sjednávána půjčka online, se řadí:

  • minimální věk 18 let
  • vlastní bankovní účet
  • doklad totožnosti
  • bydliště v ČR

Půjčené peníze obdrží žadatel zpravidla na svůj bankovní účet. V některých případech je možné i hotovostní převzetí.

Na co si dát pozor?

Na jaké nebankovní půjčky je potřeba dát si zvýšený pozor? Jedná se o extrémně rizikové půjčky, mezi které patří půjčka pro zadluženépůjčka pro lidi v exekuci nebo insolvenci. Patří sem i půjčky pro nezaměstnané nebo rychlé půjčky bez registru.

Jednoduše řečeno to jsou půjčky, které jsou zaměřené na lidi v tíživé finanční situaci. Každý by si měl uvědomit, že vytloukat půjčku půjčkou nikdy není dobré řešení.

Pokud už si člověk půjčku vezme, měl by si dát pozor na splatnost. Ta bývá kratší než je obvyklé u bankovních půjček. V některých extrémních případech jsou splátky dokonce v řádu několika dní.

Zde vzniká obrovské riziko nedodržení smluvních podmínek. U méně seriózních firem (predátorské způsoby úvěrování) bývá i jedno krátké zdržení tvrdě trestáno a dlužník se velmi jednoduše může dostat do finanční pasti, ze které není úniku.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang