Nebankovní půjčka bez registru – rizika, jak na to

Nebankovní půjčka bez registru má řadu výhod ale také nevýhod. V naprosté většině případů je využívána těmi, kteří mají v registru záznam a potřebují rychle získat větší finanční obnos. Registrem se pak myslí databáze těch, kteří žádali o jakýkoli úvěr (například spotřebitelský, leasingový apod.). U jakých institucí je možné o půjčku bez registru žádat a kdy je může získat nebankovní půjčku s exekucí?

Nebankovní půjčka bez registru je záležitostí především těch, kteří už v minulosti o nějaký úvěr žádali, ale měli problémy se splácením. Nebankovní půjčka bez registru totiž nebere ohledy na negativní zápis v takovém registru, který shromažďuje informace o žadatelích. Co ale přesně takový registr je a v jakých případech je možné zažádat o nebankovní půjčku?

Nebankovní registr

Data v nebankovním registru mohou být pozitivní, ale i negativní. Co tak jaký záznam znamená?

Pozitivním záznamem je myšlena úspěšná žádost o půjčku, kdy žadatel pravidelně a bezproblémově splácel všechny své půjčky. Negativním pak přesný opak.

Jedním z takových registrů je nebankovní registr klientských informací (NRKI), který spravuje databázi údajů klientů, kteří si zažádali o spotřebitelský, leasingový nebo jiný další úvěr. Mezi takové údaje patří například bonita a informace o tom, jak daný klient úvěr splácel.

Informace obsažené v nebankovním registru jsou aktualizovány, nicméně jsou uchovávány pouze po dobu smluvního vztahu s danou institucí plus další čtyři roky po ukončení. Samotná žádost o úvěr je pak v takovém nebankovním registru uchovávají jeden rok

Do takového nebankovního registru ale není možné libovolně nahlížet. Nicméně je možné si zažádat o výpis pouze samotného žadatele.

Nebankovní instituce

Co jsou to ale nebankovní instituce, které poskytují nebankovní půjčku bez registru?

Nebankovní instituce jsou instituce bez bankovní licence. Nicméně pokud taková instituce chce poskytovat půjčky, musí mít licenci od České národní banky.

Stejně jako bankovní, tak i nebankovní instituce musí prověřit finanční situaci toho, kdo žádá o půjčku. Pokud by si ale nebankovní instituce takovou situaci neověřila, mohla by následná smlouva být v některých případech neplatná. Všechny případné spory by pak musel řešit soud. I nebankovní instituce nabízejí dlouhodobou půjčku.

Nebankovní půjčka ihned

Nebankovní půjčka ihned je tak možná i s negativním záznamem v registru. Na rozdíl od bankovní půjčky, která se záznamem v registru, který ukazuje na nespolehlivého žadatele, peníze nepůjčí.

Nebankovní půjčky ihned jsou také ve většině případů krátkodobé. Ty jsou totiž poskytovány na nízké částky ale navíc s vysokým úrokem.

Nejlepší nebankovní půjčka

Jaká je tedy ta nejlepší nebankovní půjčka, může být otázkou. Často záleží na klientovi samotném a na jeho požadavcích a možnostech.

V případě, že klient potřebuje peníze rychle, je nejlepší nebankovní půjčka bez registru taková, která nevyžaduje dlouhou administrativu – tedy například potvrzení o výši mzdy ze zaměstnání. V některých případech takové společnosti postačí poslední výpisy z bankovního účtu.

Nicméně čím méně informací a dokladů společnost požaduje, tím pravděpodobnější je, že úrok bude pro žadatele nevýhodný a půjčka se tak prodraží.

Nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu

Kdy je možné žádat o nebankovní půjčku bez registru a potvrzení příjmu?

Nebankovní půjčka bez registru a potvrzení příjmu je možná v případě menšího finančního obnosu. Přesto se i tak v některých případech vyžaduje potvrzení o příjmech. Takové potvrzení ale nemusí být přímo od zaměstnavatele a postačí tak někdy i výpis z účtu nebo výplatní pásky.

Nicméně záleží pouze na každé nebankovní instituci zvlášť, zda takovou půjčku všem žadatelům poskytne. Je ale třeba brát v potaz, že taková půjčka bude mít velmi nevýhodný úrok.

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy

Další půjčkou, která se značí velmi vysokým úrokem je nebankovní půjčka bez registru a bez zástavy. Podmínek pro získání takové půjčky je pak velmi málo a jsou snadno splnitelné.

Nebankovní půjčku bez registru a zástavy je totiž možné získat v případě, že je žadatel plnoletý, trvale bydlí v České republice, má pravidelný příjem a bankovní účet. Přestože podmínek je málo, může se zdát taková půjčka jako velmi výhodná. Opak je ale pravdou, jelikož úrok a RPSN jsou kvůli své výši pro žadatele velmi nevýhodné.

Nebankovní půjčky do 500 000 bez registru a zástavy

Půjčka bez registru a zástavy je u nebankovních půjček možná v případě nižších částek. Pokud se tak bude žádat o nebankovní půjčku do 500 000 bez registru a zástavy, je taková půjčka spíše nereálnou.

Půjčka bez zástavy je možná u bankovních společností a nejlepší půjčka bez registru pak naopak u nebankovní společnosti. Spojení půjčky bez registru a zástavy tak není moc jednoduché ani v případě nebankovních společností.

Nebankovní půjčka do 500 000 bez registru a zástavy je tak možná u některých společností v případě, že se doloží pravidelný (a dostatečně vysoký) příjem. Může se tak jednat jak o pravidelnou mzdu, plat nebo i důchod.

Nebankovní půjčky s exekucí

V případě, kdy už je člověk v exekuci, zařizování další půjčky ho může dostat do ještě větších finančních potíží. Bankovní instituce půjčku v případě, že je žadatel v exekuci, neposkytuje. Nicméně nebankovní společnosti půjčky s takovou půjčkou problém nemají.

Nebankovní půjčky s exekucí mají řadu nevýhod, proto by si každý žadatel o takovou půjčku měl tento krom řádně promyslet. Tou největší nevýhodou je rozhodně vysoká úroková sazba a vysoké RPSN.

Jediná výhoda je, že nebankovní půjčka s exekucí se relativně rychle schvaluje. Je to z toho důvodu, že nebankovní společnosti naprosto minimálně prověřují žadatelovu úvěruschopnost.

U takto rizikových půjček je nejvhodnější si ověřit, jestli daná společnost má licenci na poskytování spotřebitelských úvěrů od ČNB, aby měl jistotu, že se nejedná o lichváře.

Nebankovní půjčky na IČO

V případě, že žadatel o půjčku pracuje jako OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná), tedy na své IČO, sehnat půjčku nemusí být úplně jednoduché. Řešení pro některé tak může být nebankovní půjčka na IČO.

Pro všechny osoby s vlastním IČ je ale nabídek vícero a živnostníci si tak mohou vybírat z velké nabídky a to i půjček online.

Nebankovní půjčku na IČO je možné využít na vše, na co žadatel potřebuje. Poskytovatelé půjček totiž nepožadují žádnou formu potvrzení, na co budou peníze využity. Navíc není ani třeba potvrzení o příjmech nebo detailech činnosti.

Nebankovní půjčka na ruku

V případě, že peníze jsou potřeba opravdu rychle, je možné využít nebankovní půjčky na ruku. Za jakých podmínek je možné takovou půjčku získat?

Jelikož bankovní instituce půjčku na ruku neposkytují, musí se žadatelé obrátit na nebankovní společnosti. Na druhou stranu je ale potřeba počítat s tím, že nebankovní půjčka na ruku má vysoké úroky stejně jako výši RPSN. Z tohoto důvodu tak nemusí být půjčka na ruku tak výhodná, jak se může na první pohled zdát.

Mnohdy se u nebankovní půjčky na ruku vyskytují poskytovatelé, kteří vyžadují ručení majetkem nebo dokonce půjčí na směnku. Nicméně osobní půjčka na směnku je v České republice nelegální.

Pokud nějaká nebankovní instituce bude u půjčky na ruku vyžadovat zástavu nebo dokonce směnku, měl by si žadatel takovou půjčku rozmyslet a raději se poohlédnout po jiné variantě.

Nebankovní půjčky Brno

Nebankovní půjčky se povětšinou vyplácí na bankovní účty, nicméně v některých případech se vyplácí i v hotovosti. Nebankovní půjčky Brno tak mohou být spíše pro zájemce, kteří potřebují finanční obnos rychleji a právě v hotovosti na ruku.

Nebankovní půjčky Brno mohou být nicméně vypláceny i na účet, v takovém případě ale není podmínkou, že dotyčný musí být přímo z Brna ale může si o takovou nebankovní půjčku zažádat odkudkoli.

Nicméně ať už se budou finance posílat na účet nebo v hotovosti, i u nebankovní půjčky Brno je vhodné si zkontrolovat, jestli její poskytovatel má licenci od ČNB.

Nebankovní půjčky Praha

Stejné zásady a pravidla platí i pro nebankovní půjčky Praha. Ty mohou být vpláceny jak v hotovosti tak i na bankovní účty.

Nicméně u nebankovní půjčky Praha kvůli její široké nabídce je pravděpodobnější, že žadatel narazí na lichváře, nebo jiné podvodníky. Proto by se každá půjčka měla opravdu řádně promyslet, aby se člověk nedostal do ještě větších finančních potíží.

Nebankovní půjčky recenze

Recenze nebankovní půjčky může být rozhodující pro výběr společnosti, u které si finance půjčí. „Nebanka“, která peníze žadateli půjčí, může mít dnes nespočet recenzí od uživatelů, kteří si půjčkou od daného poskytovatele prošli.

Takové recenze nebankovní půjčky může uživatelům usnadnit výběr a ujistit se také, že se jedná o solidní společnost a ne o podvodníky a lichváře.

V případě většího množství negativních recenzí je tak spíše vhodné se poohlédnout po jiném poskytovateli, který takové recenze nemá a převažují u něj ty pozitivní.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang