Půjčka pro OSVČ a IČO – nebankovní a ihned

Fyzické osoby, které pracují jako OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná) jsou v podstatě stejné, jako pracující na IČO. Pracovat jako OSVČ, tak i pracovat na IČO znamená, že dotyčný není ničím zaměstnancem a de facto pracuje sám na sebe. V případě ale, že si bude chtít zařídit půjčku, může (lidově řečeno) narazit. Proč tomu tak je a jaké jsou podmínky takových půjček

Půjčka pro OSVČ a IČO je záležitostí nebankovního sektoru. Takové instituce sice mohou nabídnout půjčku ihned, ale s poměrně nevýhodnými podmínkami. Jaké to jsou a mají začínající podnikatelé nějaké výjimky?

Úvěr pro OSVČ

Úvěr pro OSVČ, neboli tedy pro živnostníky, není zcela samozřejmostí. Pro banky je totiž takový živnostník rizikovější v porovnání s žadatelem, který je zaměstnaný na jasně danou smlouvu.

Úvěr pro OSVČ se navíc řídí občanským zákonem a také z toho důvodu u něj panují jiné podmínky. Nicméně stejně jako spotřebitelský úvěr je potřeba i úvěr pro OSVČ mít odsouhlasený písemně.

Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele

Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele je využíván například pro základní a prvotní nákupy nezbytného zařízení, jako jsou například různé stroje apod.

Každý poskytovatel, který má v nabídce podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele, si může stanovovat vlastní podmínky pro takový úvěr. Nicméně základní požadavky by měly být všude stejné.

Jedná se například o splnění poskytnutí stejné částky, která je daná ve smlouvě, nebo případné vrácení v měně, ve které byla částka poskytnuta apod.

Nezajištěný úvěr pro podnikatele

Nezajištěný úvěr pro podnikatele je jinými slovy úvěr bez jakéhokoli ručení, například bez ručení nemovitostí.

O takový nezajištěný úvěr pro podnikatele je možné zažádat jak u bankovních tak i nebankovních společností. Mnohdy je také možné vidět, že se poskytuje nezajištěný úvěr pro podnikatele bez nutnosti doložit daňové přiznání.

Půjčka na IČO od soukromé osoby – co zvážit

Půjčka na IČO od soukromé osoby není ideální volba. Obecně se doporučuje vyhnout se možnostem jako je půjčka od soukromé osoby, protože podmínky nemusí být výhodné.

Vybrat správnou půjčku od soukromé osoby není lehké.

  • Chybí regulace nebo jistoty jako u bankovní půjčky.
  • Chybí garance, že budou poskytnuty odpovídající záruky podle platné legislativy

V případě špatně zvolené půjčky na IČO od soukromé osoby se může finanční situace žadatele ještě zhoršit, protože bude dále prohlubovat své zadlužení.

Při půjčce na IČO od soukromé osoby není pro žadatele jistota férového jednání. Je mnohem lepší důvěřovat u půjček institucím, která mají licenci od ČNB a poskytují odpovídající záruky podle platné legislativy. Tím je zajištěno, podmínky půjčky budou v souladu s předpisy a žadatel bude chráněn před spoustou nežádoucích rizik.

Nebankovní půjčka pro OSVČ (nebankovní půjčka na IČO)

Nebankovní půjčka pro OSVČ (neboli nebankovní půjčka na IČO) je produktem nejednoho poskytovatele nebankovních půjček. Přesto ne všechny nebankovní půjčky pro OSVČ jsou tak výhodné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Před jakoukoli půjčkou u nebankovní společnosti (tedy nejen u nebankovní půjčky na IČO) je vhodné si daného poskytovatele ověřit, jak moc je solidní a zda se nejedná o lichváře. Nejlepší je pak využít recenze těch, kteří si nebankovní půjčku pro OSVČ už vzali a mají tak osobní zkušenost.

Nebankovní půjčka na IČO má nicméně mnohdy dost vysoké poplatky a to nejen v případě, kdy dojde k pozdnímu splacení.

Půjčka pro začínající OSVČ a podnikatele

Na půjčku pro začínající OSVČ je možné narazit také ve verzi bez úroků, i když takovou možnost nenabízí všichni poskytovatelé.

Půjčka pro začínající podnikatele se nicméně hodí nejen pro začátky podnikání, ale také v případě, že se firma ocitla v náhle finanční krizi.

Půjčka pro začínající OSVČ tak může pomoci podnikání rozjet ale také de facto zachránit. Přesto je ale vhodné si takovou půjčku promyslet, aby se podnikatel nedostal do dluhové pasti a daná půjčka tak sloužila opravdu k pomoci.

Půjčka pro začínající podnikatele je tak výhodná pouze v případě, že slouží opravdu celé jen a pouze na podnikání. Pokud by to tak nebylo, je výhodnější si zažádat o spotřebitelský úvěr.

Bezúročné půjčky pro začínající podnikatele

Bezúročné půjčky pro začínající podnikatele je možné využít především u nebankovních společností.

Jedná se o službu první půjčky zdarma, tedy bez úroků. Takové bezúročné půjčky pro začínající podnikatele jsou ale poskytovány pouze za dodržení určitých podmínek, například splatnosti, která ale může být v řádu několika málo dnů.

Půjčka pro začínající podnikatele bez příjmu

O půjčku pro začínající podnikatele bez příjmu je možné si zažádat online především u nebankovních společností.

Peníze z půjčky pro začínající podnikatele bez příjmu lze nicméně použít na cokoli. Neplatí tedy podmínka, že peníze musí být využity jen a pouze na předmět podnikání.

Jedná se o relativně rychlou půjčku, kdy má žadatel peníze na účtu do několika málo minut.

Půjčka pro OSVČ – ihned

Kdy je možné získat půjčku pro OSVČ ihned?

Taková půjčka je produktem především nebankovních společností. Z toho důvodu tak není složité půjčku získat, nicméně je potřeba počítat s vysokými úroky a dalšími poplatky.

Na trhu se vyskytuje také možnost zažádat o peníze online a proto je možné získat půjčku pro OSVČ ihned.

Půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání

Půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání je stejně jako půjčka ihned záležitostí nebankovních společností. Banka takovou půjčku neposkytne z toho důvodu, že vždy posuzuje bonitu klienta, jejíž součástí je prověření příjmů a to mnohdy právě skrze daňové přiznání.

Podobné podmínky panují také u nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu.

Před tím, než si podnikatel zažádá o půjčku pro OSVČ bez daňového přiznání, by si měl řádně prostudovat nejen podmínky dané půjčky ale také samotného poskytovatele, zda-li se nejedná například o lichváře apod.

Půjčku je tak dobré promyslet nejen kvůli tomu, aby OSVČ neplatil zbytečně vysoké úroky a půjčka se mu tak vyplatila, ale také z toho důvodu, aby se nedostal do dluhové spirály (jako tomu může být také například u půjčky bez zaměstnání).

Půjčka pro OSVČ bez registru a zástavy

Půjčku pro OSVČ bez registru využijí především ti, kteří mají zápis v rejstříku dlužníků, a to hlavně u nebankovních společností.

Podobná situace je v případě půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy. Banka takovou půjčku žadateli neposkytne a z toho důvodu je nutní se obrátit na nebankovní instituci.

Přesto je ale hlavně u půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy nutné doložit alespoň pravidelný příjem. Podle toho pak nebude vyžadována zástava.

Půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání a registru

Půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání a registru je opět záležitostí nebankovních společností.

Nicméně u takovýchto půjček může mnohdy platit, že čím méně potvrzení daná instituce požaduje, tím bude půjčka méně výhodná a bude mít především vyšší poplatky.

Půjčka pro OSVČ od státu

Další možností jak může podnikatel získat finance je půjčka pro OSVČ od státu. V takovém případě se jedná o smluvní vztah mezi dvěma subjekty, který je regulovaný tzv. smluvním ujednáním.

Stát nicméně poskytuje určití záruky, které umožňují poskytování úvěrů firmám a různým podnikům. Celková částka je pak schvalována každý rok ministerstvem financí.

Půjčka pro OSVČ od státu nicméně neznamená ihned výhodnější podmínky. Před jejím poskytnutím je tak vhodné, aby si podnikatel prostudoval více nabídek a z nich pak vybral tu nejvhodnější.

Půjčka pro OSVČ s exekucí

Půjčka pro OSVČ s exekucí je poměrně riziková a z toho důvodu ji nenabízí banky, ale ani některé nebankovní společnosti.

Půjčku pro OSVČ s exekucí poskytují v naprosté většině nesolidní společnosti, které mají extrémně vysokou částku RPSN. Přesto i tak mnohdy mohou navíc vyžadovat potvrzení o pravidelném příjmu. 

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang