Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí

Získat výhodnou půjčku je v dnešní době velký problém. Ti, kdo mají nějaký vroubek ve spojení se splácením půjček, jsou zapsáni v registru dlužníků, s velkou pravděpodobností nezískají bankovní půjčku. A tak se musí obrátit na nebankovní společnosti. Co to jsou nebankovní půjčky? 

Nemá-li člověk potřebný obnos financí a peníze akutně potřebuje například na opravu rozbité pračky, měl by zažádat o půjčku. Existují i takzvané půjčky do výplaty, které jsou ideální variantou v takovém případě. Jejich výše není vysoká, za to sjednání probíhá velmi rychle. U některých společností do několika minut.

Na druhou stranu je potřeba u půjčky do výplaty neboli malé půjčky počítat s tím, že splatnost půjčky je velmi krátká. Nejčastěji se musí splatit do 1 měsíce od sjednání smlouvy. 

Bankovní půjčky 

Bankovní společnosti patří mezi nejdůvěryhodnější. Člověk má jistotu, že daná bankovní společnost není podvodná. To samé očekává i banka od svého klienta. Schválí půjčku nebo hypotéku na družstevní byt jen takovým žadatelům, kteří splňují její přísná kritéria. 

Bankovní proces schvalování půjček online je striktní. Vychází se zejména z registru dlužníků. Pokud je žadatel veden v registru jako osoba, která v minulosti své závazky nesplácela včas nebo vůbec, nemá šanci získat půjčku. Takové osoby se pak obracejí na společnosti, které mají benevolentnější přístup ke svým klientům jako jsou nebankovní společnosti. 

Registr dlužníků slouží společnostem poskytujícím půjčky v České republice. Takové společnosti ví, jak dlužník v minulosti s půjčkami ihned nakládal, a to z hlediska splacení. I na základě registru dlužníků se stanovuje úroková sazba dle rizikovosti žadatele.

Nebankovní půjčky 

Nebankovní půjčky bez registru jsou typické tím, že mají benevolentnější přístup ke svým klientům. Často k nim přichází lidé, kteří byli odmítnuti bankovní společností. Chodí k nim však i solventní žadatelé, kteří nechtějí čekat na dlouhý schvalovací proces u bankovních půjček. 

Nebankovní společnosti mají velkou výhodu, kterou je rychlost. Nezabývají se procesem schvalování po dlouhou dobu, a tak je možné mít půjčku hotově nebo půjčku na bankovní účet do několika hodin. 

Doba pro splacení svých dluhů je často velmi krátká, a tak je třeba si předem spočítat, zda dotyčný zvládne své závazky splatit včas. Pokud se tak nestane, může platit vysoké pokuty

Rychlá půjčka

Žadatel o půjčku chce mít ve většině případů půjčku co nejdříve na účtu. Proto je pro klienty vytvořen speciální formulář, který lze vyplnit z tepla domova během několika minut. Formulář je zaměřen zejména na údaje o žadateli, tedy jeho jméno, příjmení, datum narození nebo místo trvalého bydliště. 

Výhodou rychlých půjček na účet je také bonus některých poskytovatelů. Tím je první bezúročná půjčkaPůjčka zdarma se tak stane daleko dosažitelnější a je velká pravděpodobnost, že ji klient využije někdy v budoucnu znovu. 

Nevýhodou rychlých půjček je fakt, že úrokové sazby jsou v porovnání s bankovními společnostmi o dost vyšší. A to i s tím spojené vysoké pokuty za pozdní splacení. Proto by si měl každý před sjednáním ujasnit své možnosti a pozorně si pročíst smluvní podmínky před uzavřením smlouvy.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang