Půjčka ihned – peníze na účtu ještě dnes

Zařídit si okamžitou půjčku je v dnešní době, kdy má každý dostupný internet, velmi jednoduché. Problém však přichází ve chvíli, kdy banka zamítne žádost o půjčku z důvodu nedoložení příjmů nebo negativního záznamu v registru dlužníků. Jakou půjčku volit, pokud je třeba mít peníze ještě dnes?

Půjčka na účet ještě dnes je další z řady nebankovních půjček, stejně jako například rychlá půjčka ještě dnes, půjčka v noci ihned na účet, rychlá půjčka na účet, půjčka na ruku ještě dnes nebo hotovostní půjčka bez doložení příjmu.

Půjčka na účet ještě dnes

Okamžitou půjčku si člověk žádá z různých důvodů. Může jej tlačit tíživá finanční situace, potřebuje vyjít ještě pár dnů do výplaty nebo jen tak chce udělat radost dárkem. Jedná-li se o půjčku nižších částek, jako je malá půjčka ihned na účet, banky většinou nízké půjčky neposkytují. Bankovní instituce také nepůjčují zájemcům, kteří mají negativní záznam v registru nebo jsou žadatelé takzvaně v rizikové skupině.

Tyto rizikové skupiny označují zájemce, kteří podle výpisu z příjmů představují pro banku potenciální riziko v tom, že nebudou moci půjčku splatit. Banky ve zdlouhavém procesu schválení půjčky prověřují žadatele i v mnoha jiných podmínkách, například se často ptají, jaký má rychlá půjčka na účet účel.

Bohužel po takovém náročném a dlouhém procesu i tak banka může žádost zamítnout. Níže jsou uvedeny hlavní typy půjček, které jsou v dnešní době stále oblíbenější.

Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky (ihned na účet) jsou takové, které jsou poskytovány nebankovními institucemi. I tyto společnosti musejí mít licenci České národní banky. Jejich hlavní výhodou je to, že často nekontrolují příjmy, nenahlížejí do registru, nebo pro ně negativní záznam v něm není překážkou v poskytnutí půjčky. Taková je například půjčka Šikulka.

Mají celkově o dost mírnější podmínky, nicméně je vždy třeba dbát na pozorné čtení podmínek půjčky. Půjčka na účet ihned se zprvu může tvářit výhodně, ovšem poznámky pod čarou nebo sazebník poplatků dokáže nepříjemně zaskočit. Díky mírným podmínkám je proces schválení rychlý a lze mít zaslanou půjčku na účet ještě dnes.

Výhodou půjčky bez potvrzení příjmů je to, že poskytovatel nežádá, na rozdíl od bank, výplatní pásky, daňové přiznání ani potvrzení zaměstnavatele o příjmech. Tyto společnosti ovšem mají často jiné způsoby, jak si příjmy ověří – například požadují po klientovi vyplnění krátkého formuláře.

Půjčky bez registru jsou ideálním řešením pro klienty, kterým banka zamítla poskytnutí půjčky z důvodu negativního zápisu v registru. Nebankovní instituce, které nabízejí půjčky bez registru, nemají negativní záznam v registru jako překážku, mnohdy do databáze ani nenahlíží. Půjčka pro zadlužené ovšem představuje i určitá rizika.

V situacích, kdy má člověk problém v posledních dnech před termínem výplaty vyjít s penězi, je nejvhodnější tzv. mikropůjčka neboli půjčka před výplatou ihned na účet. Jedná se o půjčky nižšího objemu, obvykle se půjčená částka pohybuje do 5 000 Kč. Malá půjčka ihned na účet pomůže uhradit nájem, faktury za služby operátora a další menší výdaje, které se nedají odložit. Rychlá půjčka se může hodit i v případě, že člověk dostal výpověď z nájmu, a potřebuje půjčit na kauci.

Rychlá půjčka na účet je možná také bez potvrzení příjmů.

Hotovostní půjčka

Hotovostní půjčka je ta, která je vyplácena v hotovosti na ruku. Výhodou je, že k ní není zapotřebí bankovní účet a přístup k penězům má klient okamžitě po předání. Tyto půjčky se také řadí mezi nebankovní, protože banky vyplácejí půjčky jen skrze bankovní účet, díky čemuž mají zároveň jistotu, že účet klienta není zatížen exekucí.

Peníze je možné získat již během pár minut po zřízení půjčky jako půjčku na ruku ještě dnes. Částka se vyzvedává na předem smluveném partnerském místě, pro větší pohodlí některé nebankovní společnosti nabízejí i služby kurýra. Znamená to, že obchodní zástupce donese peníze klientovi až domů, a to ve všední i sváteční dny.

Rychlost se tedy stává předností těchto půjček, protože klient dostane peníze i ve dny, kdy nefungují systémy převodu mezi bankovními účty (svátky a víkendy). Půjčka na ruku ještě dnes totiž zpravidla nepočká, respektive bývá použita na velmi akutní případy.

Tuto půjčku je následně možné splácet hotově nebo převodem na bankovní účet. Výše těchto půjček se může pohybovat v řádech stovek korun, avšak i desítek, občasně stovek tisíc korun českých. První půjčku nabízí většina nebankovních společností zdarma, nicméně poplatky za její další zřízení se pohybují už ve vyšších částkách.

Hotovostní půjčka bez doložení příjmu je vyplácena obchodním zástupcem, který se s klientem nejprve telefonicky či e-mailem dohodne na termínu a místě schůzky. Většinou se tak děje u zákazníka doma. Zástupce přinese smlouvu o půjčce a finanční obnos a společně se dohodnou ta termínech splatnosti, výši splátek a dalších podrobnostech.

Hotovostní půjčka spolehlivě řeší akutní finanční potíže.

Dlouhodobá půjčka

Občas v životě si člověk potřebuje půjčit peníze ihned, nezřídka i větší finanční částku s delší dobou splatnosti. Pod pojmem delší doba splatnosti si lze představit i desítky let. Banky tyto dlouhodobé půjčky poskytují jen klientům, které si dobře prověří. To znamená, že žadatel prochází dlouhým procesem, během kterého dokazuje, že je schopný půjčku splatit.

Pokud žadatel již předem ví, že jej banka nejspíš označí za rizikového klienta a půjčku mu neschválí, může rovnou zamířit do nebankovních institucí. Ty mají obvykle mírnější podmínky a žadatel má větší šanci na kladné posouzení žádosti o půjčku.

Mezi dlouhodobé půjčky, které poskytují nebankovní společnosti, patří například i dlouhodobé půjčky bez potvrzení příjmů, bez registru či bez nutnosti doložit účel půjčky. Lze se setkat s výhodnými nabídkami, kdy dorazí půjčka na účet ještě dnes.

P2P půjčky

Název P2P půjček vyplývá z anglického výrazu peer to peer. Jedná se o formu půjčky, kdy se na půjčku jednomu žadateli může složit více investorů. Lze ji označit také jako půjčku lidem od lidí. Tuto formu půjčky zpracovávají určité online platformy (např. Zonky), skrze které lze žádat o půjčku i investovat. Investoři zde nahrazují roli banky a vydělávají formou úroku, který se jim vrací se splátkami.

Pokud se člověk rozhodne pro tuto půjčku, nejdříve se musí do platformy zaregistrovat. Podle vyplněných údajů mu platforma udělí hodnocení na základě toho, jak bude schopen splácet půjčku. Poté jeho požadavek na půjčku zveřejní společně s hodnocením a investoři se již mohou začít na jeho půjčku skládat. Čím lepší má žadatel hodnocení, tím menší bude platit úroky. Celý proces je online.

Online zřizování půjček

Výraznou výhodou dnešní doby je, že většinu půjček lze sjednat online z pohodlí domova. Banky nabízejí možnost sjednání online půjčky svým stálým klientům se spoustou výhod.

Toto sjednání je velmi jednoduché a rychlé, obzvlášť má-li klient zřízený u banky účet v internetové bance nebo v mobilní aplikaci. Poté stačí jen pár kliknutí a online půjčka ihned na účet je na dosah. Půjčka ihned na bankovní účet totiž může být odeslána ještě týž den.

I nebankovní instituce nabízejí možnost sjednání půjčky online. Peníze budou pak klientovi převedeny na účet, nebo si je může vyzvednout na dohodnutém místě. V dnešní době už je možné sjednat si online téměř všechny druhy půjček u nebankovních institucí, i ty dlouhodobé.

Online půjčka ihned na účet má nespornou výhodu v tom, že klient nemusí chodit do žádné kamenné pobočky, řídit se otevírací dobou a čekat ve frontě, až na něj přijde řada. Půjčka ihned na bankovní účet může být převedena prakticky okamžitě po schválení žádosti coby rychlá půjčka ještě dnes.

Peníze ihned na účet přijdou vhod, nachází-li se klient v časovém presu a potřebuje-li neprodleně zaplatit účty za telefon, nájem, hypotéku nebo cokoliv dalšího, případně jen překlenout několikadenní mezeru mezi výplatami, kdy se mzda o pár dní opozdila. Je známá také jako půjčka před výplatou ihned na účet.

Půjčku lze získat nejen od bankovní instituce, nýbrž také od rodinných příslušníků.

Půjčka v rodině

Mezi další jednoduché způsoby, jak si obstarat peníze, lze zařadit i požádání známého či rodinného příslušníka. To je často lepší a příjemnější. Při sjednání takové půjčky mezi přáteli a rodinou se žadatel nemusí bát zdlouhavého procesu a posuzování schopnosti splacení jako v bankách. Vše je o vzájemné domluvě, která je v přátelském kruhu vždy lepší než na profesionální úrovni v bankách a jiných institucích.

Vždy je lepší společně sepsat smlouvu o půjčce, kde budou stanoveny základní podmínky. Ve smlouvě o půjčce může být naprosto cokoliv, na čem se obě strany dohodnou. Je to nejlepší způsob, jak se vyvarovat problémům při vymáhání dluhu. Formuláře smlouvy o půjčce k vyplnění lze zdarma stáhnout z internetu.

Půjčka od soukromého investora

Pokud si někdo potřebuje půjčit peníze ihned, obvykle nejprve osloví banku. Nevyjde-li tato možnost, může se obrátit na nebankovní společnosti, případně na peer-to-peer půjčky nebo rodinu. Nevyjde-li ani jedna z variant, pořád existují alternativy.

Obyčejně však platí, že čím těžší podmínky k získání půjčky ihned na účet, tím výhodnější úročení. Na pomyslné pyramidě půjčkových možností se tak vyjímá banka, následovaná nebankovními institucemi, peer-to-peer možnostmi a nakonec soukromníky, kteří inzerují své služby stylem „půjčím peníze ihned“ či jako „hotovostní půjčka bez doložení příjmu“.

Půjčka na účet ještě dnes zní lákavě, zejména pokud se člověk nachází v nezáviděníhodné finanční situaci. V takový okamžik pod tíhou situace zpravidla jedná bezmyšlenkovitě a zbrkle. Rychlá půjčka ještě dnes je pro něj v tu chvíli synonymem spásy a odsouhlasí prakticky cokoliv, jen aby se co nejrychleji dostal z nesnází.

Úvěr typu „půjčím peníze ihned“, však spadá do kategorie velmi riskantních obchodů. Soukromníci nemají potřebu kontrolovat úvěrové registry nebo ověřovat příjmy. Za ideální scénář považují zajištění své půjčky nemovitostí, případně automobilem, který pak mohou z dlužníka vymáhat.

Úroky jejich půjčky ihned na účet jsou totiž vysoce nadsazené a doba splatnosti je velmi krátká. Úvěr na 100 000 Kč může být splatný do 30 dní s 50 až 100% úrokem. Taková půjčka se podobá lichvě a je výslovně zakázána v trestním zákoníku.

Nicméně protřelí soukromí obchodníci znají kličky a mezery v zákonech a často nabízejí peníze ihned na účet na směnku nebo jako podnikatelský úvěr na IČO. Souhlasit s půjčkou jako živnostník však není dobrý nápad, neboť pokud nebude OSVČ schopna dostát veškerým svým závazkům, může přijít o všechno. OSVČ totiž ručí celým svým majetkem.

Ať už se člověk rozhodne jakkoliv, je třeba, aby byl pozorný ve všech ohledech. Nebankovní půjčky (ihned na účet) často dostávají lidi ve finanční tísni do ještě větších problémů kvůli tomu, že si pořádně nepřečtou obchodní podmínky. Hlavní je v první řadě důkladně promyslet, zda je půjčka na účet ihned nevyhnutelná.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang