SMS půjčka přes mobil i v insolvenci – rizika

SMS půjčka, se dá vyřešit rychle a z pohodlí domova. SMS půjčka totiž slouží k tomu, aby žadatel získal své peníze co možná nejrychleji a také bez čekání i zbytečného prověřování. Žadatel tak nemusí dokládat, za jakým účelem chcete peníze půjčit a také nemusíte mít spolužadatele či ručit nemovitostí. Jak taková SMS půjčka funguje a je možné zažádat o SMS půjčku případě, že je žadatel v insolvenci?

Podmínky pro podání žádosti SMS půjčky jsou podobné jako u jakékoli jiné půjčky. Žadatel tak musí mít trvalý pobyt v České republice a musí být plnoletý. Dále se musí prokázat dokladem totožnosti (tedy občanským průkazem, případně řidičským průkazem), musí mít vlastní bankovní účet a pravidelný příjem.

K finálnímu posouzení žádosti dochází ihned, jakmile žadatel dodá veškeré doklady. Peníze mu jsou vyplaceny ihned na bankovní účet a to přímo po podpisu smlouvy.

Jak je to s SMS půjčkou přes mobil a může být poskytnuta SMS půjčka ihned úplně každému? A existuje SMS půjčka bez registru?

SMS půjčka

SMS půjčka ihned má oproti jiným podobným půjčkám tu výhodu, že výplata peněz probíhá ihned a celková doba doba zřízení SMS půjček je relativně nízká.

Na druhou stranu je nutné počítat s tím, že SMS půjčka má opravdu vysoký úrok a také RPSN. Často také instituce vyžadují nulový záznam v registru a také vysoké poplatky v případě, že se žadatel opozdí s platbou.

SMS půjčka se tak vyplatí spíše v případech, že vznikl nečekaný výdaj, který musí být ihned proplacen, a následně bude hned s výplatou taková půjčka celá splacena.

SMS půjčka přes mobil

SMS půjčka přes mobil může sice pomoci v případě, že žadatel potřebuje rychle peníze, nicméně současně má také velmi vysoké RPSN a úroky.

Pokud by ale žadateli takové podmínky SMS půjčky přes mobil nevyhovovali, může se obrátit na jiné mikropůjčky, které také poskytují peníze rychle ale mohou mít odlišné podmínky.

Řada poskytovatelů nejen SMS půjček přes mobil ale i ostatních půjček a mikropůjček totiž nabízí službu prvních půjček zdarma, resp. bez poplatků a úroků. Jedná se ale o službu, kterou mohou využít pouze noví klienti u první půjčky.

Nicméně mobilní půjčka poskytuje finance pouze bezhotovostně, tedy na bankovní účet. Pokud by tak žadatel potřeboval rychle hotovost, může využít různých alternativ, nicméně i zde je potřeba počítat s extrémně vysokým úrokem.

Půjčka přes SMS

Půjčka přes SMS je určitá forma mikropůjčky, o kterou se žádá pomocí zasláním SMS zprávy s příslušnými detaily.

První půjčka přes SMS se ve většině případů vyřizuje prostřednictvím poštovní poukázky, další pak už zasláním oné SMS zprávy.

Výhodou takovýchto mini půjček bez doložení příjmu je, že žadatel má peníze rychle k dispozici a celá služba se obejde bez zdlouhavého papírování. Nicméně je potřeba si promyslet, zda vysoké úroky a celkové RPSN za to stojí a nezpůsobí víc nepříjemností než užitku.

SMS půjčka ihned úplně každému

Je SMS půjčka ihned úplně každému přístupná?

Obecně by se dalo potvrdit, že SMS půjčka ihned úplně každému dostupná je. Přestože jsou všichni poskytovatelé půjček a úvěrů povinni nahlížet do registrů a ověřovat bonitu žadatele, ne každá společnost vnímá jako překážku negativní zápis nebo nedostatečnou bonitu.

Z těchto důvodů by tedy SMS půjčka teoreticky neměla být dostupná všem, přesto ale záleží na vybraném poskytovateli, jak si podmínky schvalování úvěrů a půjček nastaví.

SMS půjčka ihned – omezení

Na druhou stranu ale SMS půjčka ihned s sebou nese určitá omezení. Mezi ta nejčastější je částka, kterou může společnost žadateli poskytnout.

Vzhledem k tomu, že SMS půjčka ihned se v naprosté většině případů obejde bez potvrzení o příjmech nebo bez ověření bonity, společnosti se do jisté míry kryjí omezením v částce, kterou žadateli půjčí.

SMS půjčka ihned tedy nikdy nebude šplhat to milionových částek, jako tomu může být v některých případech u bankovních společností.

SMS půjčka ihned úplně každému určená není i z toho důvodu, že pokud žadatel splácí více půjček najednou, další taková půjčka ho může se velice snadno dostat do dluhové spirály.

SMS půjčka v insolvenci

Pokud je žadatel v insolvenci, způsob, jak získat další půjčku je poměrně složitý – tedy v případě bankovních institucí.

SMS půjčka v insolvenci totiž takový problém být nemusí. Přestože většina společností poskytuje půjčku až po ukončení insolvence, nebankovní společnosti takovou podmínku mít nemusí, přestože může být žadatel stále zapsán v registru dlužníků.

Řešením tak může být SMS půjčka v insolvenci. Ta ovšem může mít ještě více omezený finanční strop, který žadateli může poskytnout, kratší dobu splatnosti a také vysoké úroky a RPSN.

Z toho důvodu se moc nevyplatí v insolvenci žádat o jakoukoli půjčku, přestože řada nebankovních společností takové půjčky nabízí.

SMS půjčka s exekucí

Podobná situace platí i u SMS půjčky s exekucí.

SMS půjčka s exekucí na účet může na první pohled pro mnohé být (podobně jako půjčka bez registru) řešením, jak se rychle dostat z těžké finanční situace. Nicméně je důležité si důkladně přečíst podmínky, které taková půjčka má.

Stejně jako půjčka bez registru má v naprosté většině případů vysoké úroky a šibeniční splatnost, která může dostat klienta rychle do dluhové pasti.

SMS půjčka bez registru

SMS půjčka bez registru je tedy podobně jako SMS půjčka v insolvenci a SMS půjčka s exekucí dostupná především u nebankovních společností, nicméně často jsou takové půjčky nabízeny lichváři, kteří chtějí pouze vydělat na špatné finanční situaci druhých.

SMS půjčky bez registru a jí podobné jsou totiž zamířeny především na ty žadatele, kteří potřebují rychle finanční obnos.

Mohou samozřejmě sloužit k uhrazení nečekaných výdajů nebo pro pokrytí běžných výdajů v případě, že člověk nevyjde s výplatou těsně před dalším výplatním dnem, nicméně to jsou spíše výjimky.

Většinou jsou SMS půjčky bez registru a podobné využívány žadateli, kteří už někde dluží a potřebují peníze na splátku předchozí půjčky nebo jsou zkrátka pro banku nebonitní.

Ať už je důvod jakýkoli, půjčky u nebankovních společností mohou být velmi rizikové nejen pro ty, kteří mají více půjček najednou, a z toho důvodu by si žadatel měl před podáním žádosti situaci řádně promyslet.

Je totiž potřeba pamatovat na fakt, že takové půjčky mají vysoké úroky, RPSN a k tomu krátkou splatnost, která může žadatele velice rychle a snadno dostat do velkých finančních problémů.

Mnohdy se může samozřejmě zdát, že takové půjčky jsou výhodné, nicméně opak je bohužel pravdou.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang