Půjčka na auto – nejlevnější, kalkulačka

Půjčka na auto není nic neobvyklého ani nedosažitelného. Mnohdy stačí vyplnit několik dokumentů, sehnat potvrzení o bezdlužnosti, případně potvrzení o příjmech a vše může být rychle vyřešeno. Autosalony také nabízejí prodej vozidla na úvěr, což může k nákupu nového auta přiblížit více žadatelů. Jaká je tedy ta nejlepší půjčka na auto a lze případně ručit autem? Jaký úvěr na auto sjednat?

Mít vlastní automobil dnes nemusí být vůbec složitá záležitost. Pro některé je automobil skoro nutností, bez které se nemohou věnovat práci nebo rodině. Nová auta nejsou levnou záležitostí, proto řešením mohou být půjčky, které financování ulehčí. Je dobré vědět, jak vybrat tu správnou půjčku, případně cestu, jak lze získat tu nejlevnější půjčku na auto.

Je na místě počítat s dalšími výdaji, které řidiče čekají při pořízení nového vozu. Mezi takové patří například povinné ručení, havarijní pojištění a dálniční známka. Dálniční známku je možné zakoupit na webových stránkách edalnice.cz, kde lze snadno provést ověření dálniční známky dle SPZ. Řidič tak ihned ví, do kdy mu dálniční známka platí.

Autopůjčka představuje úvěr na auto

Zájemci o koupi vozidla se mohou setkat s pojmem, jako je autopůjčka. Autopůjčka je účelový úvěr, který je určený pro financování motorových vozidel. Ať už osobních, užitkových, motocyklů nebo čtyřkolek. Obecně tedy platí, že autopůjčka je půjčka od bankovní, nebo i nebankovní instituce, která je myšlena na financování koupě vozu.

Úvěr na auto se používá výhradně k financování nákupu vozidla. Je zajištěn samotným vozem, což znamená, že věřitel může vůz zabavit, pokud dlužník neplní své závazky ke splácení. Půjčky na auto se obvykle splácejí po dobu 2-8 let a jejich doba splatnosti se může pohybovat od 6 do 72 měsíců.

Díky úvěrovému produktu lze pořídit nové auto na splátky i tehdy, kdy nejsou vytvořeny dostatečné rezervy finančních prostředků. Financování půjčkou na auto tak zajistí dřívější pořízení požadovaného vozidla. Rozhodování o této cestě by mělo vycházet z reálné a konkrétní představy o možnostech, které si osoba může dovolit splácet měsíčními splátkami.

Fungování půjčky na auto

Půjčky na auto nabízí celá řada společností z bankovního i nebankovního sektoru. Jde o relativně výhodné a snadné financování vozidel. Po vyplnění několika formulářů a splnění alespoň základních podmínek je možné nakoupit prakticky kdekoliv a jakékoliv auto.

Vozidlo, na které se daná půjčka sjednává, je totiž určitou zárukou pro danou instituci, že půjčka bude řádně splacena. Pokud by tomu totiž tak nebylo, má daná instituce právo vozidlo majiteli zabavit a prodat. I z toho důvodu se klienti, kteří mají půjčku na auto, snaží pravidelně splácet, aby tak o svůj vůz nepřišli.

Úvěr na auto – kalkulačka

Každá banka i nebankovní instituce nabízí odlišné úvěry na auto, jiné maximální doby splatnosti i celkovou částku RPSN. Většinou platí přímá úměra, tedy že čím je nižší RPSN, tím je úvěr na auto výhodnější.

S výběrem toho nejlepšího finančního produktu může pomoci kalkulačka úvěru na auto. Klient si tak může sám vyzkoušet různé alternativy zápůjčky. Může si sám konfigurovat výši půjčky a kalkulačka úvěru na auto mu vypočte, kolik přeplatí kvůli úrokové sazbě.

Před uzavřením úvěru je také výhodné si zjistit, jaké jsou podmínky a poplatky za předčasné splacení, případně pokuty za pozdní splátku. Nicméně není výjimečné, že se banky snaží nalákat klienty nejen na nejvýhodnější podmínky, nýbrž i na různé produkty a služby zdarma. Získat přehled o možnostech je pro výběr té nejlevnější půjčky zcela zásadní.

Cena jednotlivých úvěrů – kalkulačka nejlevnější půjčky na auto

Ceny se liší na základě několika faktorů. Jedním z nich je kromě délky splácení i výše splátek. Nicméně platí, že v případě vyšších splátek hrozí, že při nenadálých situacích může být ohroženo pravidelné splácení a klienti se tak mohou dostat do potíží.

Cena úvěru obecně je do značné míry určena úvěruschopností dlužníka. Obecně platí, že čím vyšší je úvěrové skóre a finanční stabilita dlužníka, tím nižší úrokovou sazbu mu věřitel nabídne. U klientů, kteří mají nízké nebo nulové příjmy, je nízká pravděpodobnost získání bankovní půjčky.

Stejně tak je tomu i u zadlužených osob. Pokud již existuje vůči subjektu nesplacená pohledávka nebo závazek, na bankovní půjčku nemá šanci dosáhnout. Musí se tak poohlédnout po nebankovní společnosti, která jeho žádosti často vyhoví.

Vzhledem k tomu, že bankovní instituce nabízí výhodnější úroky, poskytují ekonomičtější alternativu úvěru na auto.

Mezi další faktory, které mohou ovlivnit cenu úvěru, patří:

  • výše úvěru
  • délka splatnosti
  • typ úvěru
  • zásady věřitele
  • aktuální ekonomické prostředí

Online srovnávače a porovnávače dokáží zhodnotit aktuální nabídky na trhu od řady bankovních i nebankovních poskytovatelů. Díky tomu je kalkulačka nejlevnější půjčky na auto skvělým přehledem možností.

Nejvýhodnější půjčka na auto

Jak zjistit, který úvěr na auto je nejvýhodnější? Je to snadné. Kalkulačka, která se přesně na tento typ srovnání zaměřuje, může pomoci. Díky ní lze nejvýhodnější půjčku na auto dohledat za několik málo minut a ihned ji porovnat s další nabídkou na trhu.

Kalkulačka úvěru na auto totiž za žadatele vyhodnotí všechny nabídky na trhu a vybere tu nejlepší. Šetří tak všem klientům čas tím, že nemusí dlouze prostudovávat podmínky jednotlivých institucí ručně.

Všechny společnosti, které mají úvěry na auto, poskytují vlastní kalkulačku. Díky ní se tak klienti před sjednáním dozví přibližné podmínky půjčky. Nicméně pro srovnání všech úvěrů je vhodné využít spíše nezávislých portálů, kteří zájemcům ukážou všechny dostupné úvěry na jednom místě.

Orientace ve srovnávači je jednoduchá. Zájemce si v kalkulačce nastaví požadovanou výši a splatnost půjčky. Následně mu vyběhnou nabídky, které tato kritéria splňují.

Nejlepší půjčka na auto kalkulačka – kdy pomůže

Půjčka na auto kalkulačka. To by měl mít na mysli každý žadatel, který si o půjčku chce zažádat. Nejenže si ověří všechny aktuální nabídky na trhu, ale také bude vědět, v jakých finančních hranicích se momentálně pohybují takové půjčky. Tato znalost mu pak může rychleji odhalit případné podvodníky, kteří by chtěli jejich situace zneužít.

Dalo by se tak říci, že kalkulačka půjčky na auto pomůže vždy. Pak už je jen na žadatelích, zda se výsledků bude držet, nebo ne. Nejlepší půjčka na auto lze dohledat právě díky online srovnávačům a kalkulačkám.

Nejvýhodnější půjčka na auto se může odvíjet od způsobu financování. Každý z nich má své vlastní podmínky a formu. Záleží na samotném žadateli, kterou z nich preferuje nebo kterou mu poskytovatel nabízí.

Mezi způsoby financovaní auta patří:

Finanční leasing má nevýhodu v tom, že uživatel se stane majitelem auta až po splacení celé dlužné částky. Také platí, že musí předem zaplatit určitou část ceny vozu, která se nazývá akontace.

Na druhou stranu ho lze vyřídit poměrně rychle a nízké příjmy budoucího uživatele auta nejsou pro leasingovou společnost zásadní.

Operativní leasing je v podstatě pronájem vozu. Klient si vůz pronajme na určitou dobu a během té posílá každý měsíc předem dohodnuté platby pronajímateli. Až uplyne stanovená doba pronájmu, auto zůstane leasingové společnosti. Provozovatel tak nikdy nebude u operativního leasingu majitelem vozidla.

Za nejvýhodnější půjčku na auto lze tak považovat spotřebitelský úvěr na auto.

TIP: Kdy je nutná plná moc k přepisu vozidla a co musí obsahovat?

Spotřebitelský úvěr na auto

V případě, že se žadatel rozhodne pro spotřebitelský úvěr na auto, může vozidlo koupit okamžitě a měsíčně splácet pravidelnou splátku ve výši, kterou stanoví splátkový kalendář. Ten je klientům většinou předán s ostatními dokumenty během předání vozu.

Spotřebitelský úvěr na auto může být jak bankovní, tak nebankovní. Přestože banky mají ke schvalování úvěrů přísnější podmínky, nabízejí ve většině případů výhodnější RPSN. U tohoto úvěru není nutnost doložit účel, za kterým je půjčka sjednaná. Peníze tak může klient použít dle svých potřeb.

I když podmínky na získání úvěru na auto se mohou lišit, ve většině institucí mají stejné požadavky. Jedním z nich může být například plnoletost, potvrzení o pravidelných příjmech, absence dluhů a celkově dobrá bonita.

Na druhou stranu spotřebitelský úvěr na auto od nebankovní společnosti si může dovolit podstatně více zájemců. Důvodem může být benevolentnější schvalování žádostí. Nicméně je třeba počítat s tím, že podmínky splácení nebudou tak výhodné, jako je tomu u bankovních půjček.

Půjčka s ručením autem

V případě, že se někomu naskytne příležitost půjčky ručení autem, je namístě zpozornět. Půjčka s ručením autem totiž může být poskytována subjekty, které nejsou důvěryhodné a mohou tak pouze využít situace ve svůj finanční prospěch.

Půjčka s ručením autem je však vhodnou volbou pro ty, kteří nemohou ručit nemovitostí nebo nemají dostatečnou hotovost. Ve chvíli, kdy je půjčka splacena, se žadateli vozidlo vrátí zpět. Nicméně takové auto nemůže být pod úvěrem ani leasingem.

V případě, že se žadatel rozhodne pro spotřebitelský úvěr na auto, může vozidlo koupit okamžitě a měsíčně splácet pravidelnou splátku.
V případě, že se žadatel rozhodne pro spotřebitelský úvěr na auto, může vozidlo koupit okamžitě a měsíčně splácet pravidelnou splátku.

Půjčky s ručením autem jsou nejčastěji produktem nebankovních institucí. Taková půjčka je totiž poskytována na principu, že žadatel o půjčku dané vozidlo přenechá nebankovní společnosti, která mu za to půjčí předem domluvenou částku.

ČSOB půjčka na auto

Půjčka na auto od ČSOB poskytuje svým klientům autopůjčku na nové i ojeté vozy. A to bez poplatku za sjednání i vedení půjčky. Součástí takové služby je také povinné ručení a také havarijní pojištění. Pojištění vyřídí ČSOB za klienta.

ČSOB půjčka na auto navíc může nabízet také další služby nad rámec daného balíčku. Může se tak jednat o službu náhradního vozidla, pojištění čelního skla nebo také úrazové pojištění.

Autopůjčka od ČSOB lze sjednat s dobou splatnosti až 8 let. Uzavřít lze jak z domova pomocí online formuláře, tak po telefonu. Ti, kteří preferují osobní schůzky a řešení osobně, mohou navštívit jednu z poboček. Výhodou webové žádosti je rychlost sjednání.

KB půjčka na auto

KB půjčka na auto poskytuje Komerční banka. Je možné ji využít jak na nové, tak na starší a už oježděné auto. Poskytuje půjčku, kterou lze zaplatit vyšší částku jedním krokem. Pro občany nabízí úvěr s maximální hranicí 2 500 000 Kč. Lze ji předčasně splatit bez dodatečných poplatků.

Výši splátek a také jejich datum splácení si každý klient může na webových stránkách KB nastavit individuálně. Nicméně je nutné, aby taková splatnost byla v rozmezí od 12 do 96 měsíců. Maximální doba splatnosti je tedy 8 let.

Mezi služby, které KB půjčka na auto nabízí navíc, patří například připojištění pro schopnost splácet. Díky jednoduchému vyřízení patří KB půjčka na auto mezi jedny z nejoblíbenějších spotřebitelských úvěrů.

Equa Bank autopůjčka

Zatímco Komerční banka poskytuje úvěr na auto ve výši až 2 500 000 Kč, Equa Bank, která se spojila s Raiffeisenbank, nabízí autopůjčku v maximální výši 800 000 Kč. Equa Bank autopůjčka umožňuje rozložení splátek až na deset let. Navíc představuje se svým úrokem jednu z nejlevějších půjček na trhu.

Vyřízení je možné nejen osobně na pobočce, nýbrž i rychle online. Poplatky za vyřízení, vedení nebo předčasné splacení půjčky Equa Bank nemá, což může být oproti jiným bankovním institucím konkurenční výhoda.

Auto na splátky všem

Větší pravděpodobnost, že bude úvěr schválen, je u nebankovní instituce. Z toho důvodu tak auto na splátky všem může poskytnout právě nebankovní společnost, která nemá tolik přísné podmínky.

Přesto však mohou vybrané nebankovní společnosti požadovat doložení příjmů nebo prověření osoby v registru. Nicméně hodnotí daného klienta mírněji než bankovní instituce. Auto na splátky všem lze poskytnout i přes negativní záznam v registru.

Z toho vyplývá, že půjčka na auto bez registru je za určitých podmínek možná a další skupina žadatelů má šanci získat finanční prostředky na koupi auta. Bez ohledu na jejich aktuální situaci či finanční minulost.

Některé nebankovní instituce mohou poskytovat také finanční prostředky pro účely nákupu auta na splátky s exekuci bez akontace. Nicméně takový případ je opravdu výjimečný a jedná se o velmi rizikový produkt pro společnost i klienta.

Nové auto na splátky

Nové auto na splátky tak není nic nereálného a je možné si vybrat mezi úvěry ten, který nejvíce vyhovuje na míru každému žadateli.

Pomoci mohou jak bankovní instituce nebo nebankovní společnosti, tak i samotní prodejci, jako je například Škofin. Ten může současně nabídnout také pojištění vozidla, které bude součástí měsíčních splátek. Jakmile se vyřídí veškeré náležitosti a podepíše se kupní smlouva, auto můžete začít využívat pro svou potřebu.

Vybrat si toho správného poskytovatele úvěru na auto je snadné díky kalkulačkám a online porovnávačům. Stačí ucelená představa o požadavcích na půjčku a nabídka lze rychle dohledat. Studiem a srovnáváním lze získat tu nejvýhodnější půjčku na auto.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang