Konsolidace půjček pro dlužníky – jak to funguje, vyplatí se?

Konsolidace půjček pro dlužníky s sebou přináší celou řadu výhod. Jednou z takových pozitiv může být pouze jedna splátka, která zůstane po vyplacená závazků, několikaletá splatnost, absence ručitele nebo možnost opožděné splátky. Nicméně současně platí také pravidla, jako například plnoletost žadatele, české občanství nebo fakt, že žadatel nemá další exekuce nebo není v insolvenci. Co dále platí u takové konsolidace půjček pro dlužníky a co to vlastně je a jak funguje konsolidace půjček?

K vyřízení konsolidace je také potřeba (kromě splnění podmínek) občanský průkaz nebo doložení příjmů.

Ale co je konsolidace jako taková?

Co je konsolidace

Jak funguje konsolidace? Konsolidace je bankovní nebo nebankovní sloučení půjček. Díky tomu je celkové splácení snazší a také veškeré náklady na splácení mohou být nižší.

Co je konsolidace v praxi? Jedná se tedy o službu, kdy si určitá instituce v podstatě převezme všechny dluhy, které žadatel má, splatí je a následně s ním pak uzavře nový úvěr.

Může se jednat jak o klasické bankovní úvěry, mikropůjčky nebo také leasing.

Jak funguje konsolidace půjček?

Jak funguje konsolidace půjček?

Princip konsolidace je tedy relativně jednoduchý. Samotná konsolidace půjček totiž funguje jako jakýkoli jiný úvěr. Žadatel o konsolidaci si vlastně všechny své půjčky nechá sloučit v jednu a získá tak mnohdy lepší podmínky a také možnost delší splatnosti.

Hranici kolik půjček a v jaké celkové výši může člověk konsolidovat si určuje každá instituce sama. Nicméně rozdíl mezi jednotlivými poskytovateli může být až několik set tisíc. Z toho důvodu je vhodné si předem nastudovat více možností, aby konsolidace splnila účel, za kterým si ji žadatel sjednává.

Na druhou stranu pokud má žadatel exekuce, nemá dostatečný nebo dokonce žádný příjem, konsolidace u něj s největší pravděpodobností není nutná.

Konsolidace půjček

V případě, že žadatel dosáhne na konsolidaci půjčky, dosáhne díky ní především na menší měsíční splátky.

Navíc někteří poskytovatelé ke konsolidaci půjček umožní další půjčku. Někdy je ale třeba ručitel jako záruka, že budou dluhy řádně splaceny. Tyto nabídky jsou běžné, nicméně mohou finanční situaci žadatele ještě ztížit a celá konsolidace by tak ztratila v podstatě smysl.

Konsolidace půjček pro dlužníky

Konsolidace půjček pro dlužníky se mnohdy jeví jako nejlepší řešení, aby si člověk nemusel žádat například o půjčky na směnku u nebankovních institucí a nedostal se tak kvůli vysokým úrokům do větších finančních problémů.

Konsolidace půjček pro dlužníky tak může pomoci například před exekucí, jelikož sloučení všech půjček může snížit měsíční splátky až o polovinu. Konsolidace pro předlužené může být vhodná pro klienty, kteří v minulosti využili dlouhodobou půjčku bez registru.

Konsolidace online

Pokud tedy žadatel vyhodnotí, že konsolidace je nezbytná, může si o ni zažádat rychle online.

Poskytovatelé konsolidací online tak umožňují podat žádost pouze na základě vyplnění krátkého formuláře, kde se pouze vyplní informace o všech úvěrech a jejich splátkách.

Konsolidace online se také neobejde bez základních informací o žadateli. Takto vyplněná žádost s minimem informací mnohdy stačí, aby byla konsolidace schválena.

Konsolidace půjček online

Konsolidace půjček online je produktem nejen bankovních ale také nebankovních institucí. Ty mnohdy ani nemusí žádnou pobočku mít a mohou vyřizovat žádosti pouze online.

Pokud si tedy finanční situace žádá řešení v podobě konsolidace půjček, online možností je hned několik a vše může být vyřízeno opravdu rychle.

Konsolidace dluhů

Konsolidace dluhů nabízí téměř všechny banky. Nicméně na takovou konsolidaci dluhů nemusí vždy dosáhnout každý, jelikož banky si dávají velký pozor, komu peníze půjčí a komu ne.

Takové bankovní konsolidace dluhů jsou navíc levnější než ty nebankovní. Přesto se ale jednotlivé nabídky mohou lišit a proto je dobré si veškeré nabídky od bankovních institucí předem nastudovat.

Konsolidace úvěrů

Konsolidace úvěrů je v podstatě totožná jako konsolidace dluhů. Jedná se o sloučení (konsolidaci) úvěrů, které si dotyčný nasmlouval.

Přesto je ale potřeba brát v potaz podmínky, které si jednotlivé banky stanovují. Jednou z nich je celkový počet konsolidovaných úvěrů. Takový maximální počet konsolidací úvěrů se totiž může lišit u jednotlivých bankovních institucí.

Konsolidace mikropůjček

Podobná situace je také u konsolidace mikropůjček. Také ty se mohou sloučit do jedné „větší“ a pomoci se tak rychle dostat z nepříjemné finanční situace, kdy člověk dluží více společnostem najednou.

Konsolidace mikropůjček nabízí bankovní, stejně jako nebankovní instituce. Nabídka je tak široká a je pouze na daném žadateli, kterou společnost si vybere.

Konsolidace půjček – srovnání

Srovnání konsolidace půjček může pomoci se v široké nabídce zorientovat. Většina bank má ale společnou možnost konsolidace online, nicméně jednotlivé sazby se mnohdy liší.

Jaké je tedy jednotlivé srovnání konsolidací půjček?

Konsolidace Moneta

Moneta konsolidace nabízí roční RPSN od 7,49 %. Navíc díky takovému sloučení půjček, tedy konsolidaci Moneta, je možné ušetřit na splátkách až padesát procent.

Konsolidace u Monety má sice řadu poplatků, nicméně díky sjednání online se dá na poplatcích ušetřit.

Konsolidace ČSOB

Také ČSOB konsolidace má ve své nabídce.

Splácení u ČSOB konsolidace je možné rozložit až na deset 10 let, navíc bez poplatků a benevolentní možností změn.

Splátky je také možné podle potřeby zvyšovat a snižovat, a případné předčasné splacení je bez dalších sankcí. Úrok pro konsolidaci půjček je 6,9 % za rok.

Konsolidace KB

Konsolidace KB umožňuje žadatelům sloučit půjčky ve výši až 2 500 000 korun s úrokem do 7,9 % p.a.

Navíc je u konsolidace KB možné také předčasné splacení převedeného úvěru zdarma bez poplatků a také individuální nastavení výše splátky. Pouze pro vyhodnocení konsolidace je potřeba zaplatit poplatek 490 korun.

Konsolidace mBank

Konsolidace mBank může zahrnovat úvěr až do jednoho milionu korun, kdy maximální počet úvěrů je deset a splatnost je maximálně 96 měsíců.

Úrokovou sazbu může konsolidace mBank snížit až o dvě procenta v porovnání s nejdražší půjčkou, která podléhá konsolidaci.

Konsolidace RB

Konsolidace RB (Raiffeisenbank) nabízí konsolidaci různých typů půjček s maximální splatností až deset let.

Navíc konsolidace RB má možnost mimořádných splátek a předčasného splacení bez poplatků nebo jiných sankcí. Celkově je tak možní si snížit splátky až o půlku.

Konsolidace Česká spořitelna

Konsolidaci České spořitelny si mohou sjednat především bonitní žadatelé, jelikož se jedná o bankovní společnost, která si v podstatě vybírá, komu své služby poskytne.

Díky online kalkulačce je ale možné si předem zjistit, jaké budou u konsolidace České spořitelny podmínky a jednotlivé splátky.

Konsolidace Home Credit

Mezi nebankovní poskytovatele se řadí konsolidace Home Credit. Sjednat ji je možné do částky 700 000 korun.

Konsolidaci Home Credit je možné sjednat rychle online a navíc je také možné si zvolit dobu, jak dlouho se budou úvěry splácet.

Konsolidace Zonky

Další z nebankovní společnosti, která nabízí možnost konsolidace půjček od jiných poskytovatelů, je Zonky konsolidace.

Konsolidace Zonky je funguje a základě toho, že lidé půjčují lidem.

Výhodou konsolidace Zonky jsou nulové poplatky za vedení ale také i předčasné splacení úvěru a také velmi snadné vyřízení díky online žádosti.

Nejlepší nebankovní konsolidace

Nejlepší nebankovní konsolidace je nicméně velice individuální. Záleží na dané finanční situaci jednotlivce a na celkových podmínkách, které si jedinec klace.

Nejlepší nebankovní konsolidace tak může být pro jednoho výhoda, ale pro druhého nikoli. Přesto platí, že před podpisem smlouvy je vhodné si najít jednotlivé poskytovatele na recenzích nebo je detailně prostudovat na jejich webových stránkách.

Nebankovní konsolidace půjček

Podmínky pro nebankovní konsolidace půjček nejsou obecně tak výhodné, jako u konsolidací bankovních.

Nebankovní konsolidace půjček je ale v mnoha případech dostupnější a dosáhnou na ni i ti, kteří by byli pro banku nebonitní a tudíž by na konsolidaci nedosáhli.

Nebankovní konsolidace online

Často je možné narazit na nebankovní konsolidace online. Taková možnost získání nebankovní konsolidace je o mnoho rychlejší, než sjednávání na pobočce a peníze jsou také relativně rychle dostupné.

Přesto ale obecně platí, že u nebankovní konsolidace (online, ale i na pobočce) jsou vyšší úroky než tomu bývá u bankovních konsolidací.

Konsolidace nebankovních půjček je tak opravdu široká, přestože většina z nich tuto službu nenabízí jako svůj hlavní produkt.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang