Půjčky od soukromníků – inzerce, rizika, zkušenosti 2023

Půjčky ze soukromých zdrojů jsou velice oblíbenou alternativou, jak snadno a velmi rychle získat peněžní prostředky. Peníze poskytuje v takových případech prakticky kdokoliv. V médiích je také možné narazit na rozsáhlé nabídky půjček od soukromých investorů a také fyzických osob. Půjčky ze soukromých zdrojů jsou nicméně velmi individuální záležitostí. Co je tedy k takové půjčce od soukromníků potřeba?

Půjčky od soukromníků jsou výhodné pro osoby, které nemohou dokládat svůj příjem, mají záznam v registru, jsou aktuálně bez práce nebo zkrátka rychle a bez složitého dokladování potřebují peníze. Jaké podmínky taková půjčka má?

Půjčka od soukromé osoby

Půjčka od soukromé osoby je přístupná pro všechny žadatele s nedostatečnými příjmy. Z toho důvodu si ji chválí většina žadatelů.

Půjčky od soukromých osob mají poměrně jasné podmínky, kdy je dopředu všechno dané a žadatel o půjčku tak přesně ví, co od půjčky očekávat.

Důležitým faktorem jsou také uživatelské recenze, které mohou vytvořit ještě jasnější a konkrétnější představu, co od půjčky očekávat a ujistit se, že vybraná soukromá osoba je pro půjčku ta nejvhodnější.

Půjčky od soukromníků

Obecně totiž mají půjčky od soukromníků vícero výhod. Mezi ty hlavní pak patří například benevolentní podmínky pro její získání, rychlé vyřízení, nižší úrok a také nulové skryté poplatky. Výhodou také je, že u takové půjčky není potřeba v některých případech ručitel ani zástava nemovitosti.

Důvod, proč jsou půjčky od soukromníků tak oblíbené je fakt, že na takovou půjčku dosáhne skoro každý a také skoro každému je taková půjčka schválena.

Půjčka od soukromého věřitele přes platformu

O půjčku od soukromého věřitele je možné zažádat přes vybrané platformy, které spojují poskytovatele takových půjček a potencionální klienty. Takové portály úvěry nejen zprostředkovávají, ale vyřizují také nezbytnou administrativu a jsou tak ověřenou a důvěryhodnou možností, jak využít půjčku od soukromníka.

V případě zájmu o půjčku tak žadatel pouze vyplní žádost, která musí obsahovat základních informace o něm, a v některých případech také účel, na které jsou peníze myšleny, nicméně ani to nemusí být pravidlem.

Celou částku, o kterou si žadatel říká, že potřebuje půjčit, mu může poskytnout jeden investor. Nicméně častější je situace, kdy je požadovaná částka rozložena mezi více investorů a tím pádem se jedná o více menších půjček.

Pokud se ale požadovaná částka nesloží z více investorů do určitého data, je ihned zamítnuta a zbylé peníze jsou odeslán zpět svým majitelům.

Pokud ale požadovaná částka vybrána je, smlouva o půjčce je zajištěna právě zprostředkovatelem dané platformy. Na základě toho, jak moc je daný žadatel rizikový, pak určí výši úroku.

Co se týká splácení, tak výše částky, která je poskytnuta investorům, je určena jako určitý poměr z částky, kterou poskytli žadateli.

Soukromá půjčka

Soukromou půjčku, neboli také půjčku od soukromé osoby, využívají především ti žadatelé, kteří nedosáhli na bankovní úvěr. Nicméně i když by taková půjčka nebyla schválena, neznamená to, že žadatel by přišel o výhodné podmínky. Také nebankovní společnosti a půjčky mohou poskytnout férovou nabídku půjčky.

Jednou z takových půjček může být půjčka od soukromých osob na OP. Díky tomu, že v takové půjčce vůbec nefiguruje jakákoli společnost, stačí žadateli pouze jeho občanský průkaz (OP).

Celkový seznam půjček od soukromých osob je možné najít také online. Takové nabídky lze relativně jednoduše porovnat mezi sebou, jako to jde například u internetových srovnávačů pojištění. Možná je také varianta, že sám žadatel se ozve určitému investorovi.

Soukromá půjčka, tedy půjčka od soukromníka/soukromé osoby je výhodnější oproti jiným společnostem z toho důvodu, není vyžadováno doložení o příjmech nebo také není kontrolován registr dlužníků.

Soukromé půjčky bez podvodu

Že se jedná o soukromé půjčky bez podvodu je možné zjistit relativně rychle a jednoduše na základě internetových diskusí nebo recenzí uživatelů, kteří už půjčku v nedávné době využili.

Takové recenze pak mohou jednoduše ukázat, jaké jsou soukromé půjčky bez podvodu a které se nejvíce vyplatí.

Bankovní instituce

Půjčky od soukromých osob bez podvodu jsou určitě půjčky od bankovních institucí. Ty totiž zpravidla nabízí ty nejvýhodnější úrokové sazby na trhu.

Žadatel o půjčku je před schválením samotné půjčky řádně zkontrolován, především pak jeho bonita a podobné podmínky, které rozhodují o tom, jestli banka peníze půjčí, nebo ne.

Nebankovní půjčka

Nebankovní společnosti nabízí mnohdy o dost více dostupné podmínky pro půjčku než bankovní instituce. Na druhou stranu tyto benevolentní podmínky jsou zapříčiněné vysokým úrokem, kterému se většinou nevyhne žádná z nebankovních půjček.

Že se jedná o soukromou půjčku bez podvodu od nebankovní instituce lze nejlépe zjistit právě na zmíněných diskusích.

Soukromníci

Také soukromníci poskytují finanční prostředky. Takové půjčky jsou ve směs velice pozitivně hodnoceny a z toho důvodu se vyskytují stále častěji.

Soukromá půjčka bez podvodu od soukromníka může být potvrzena velice rychle, online a žadatel nemusí dokládat informace, na co budou peníze využity. Pro jistotu, že se nejedná o podvodníka, je opět dobré se ujistit na diskusích, které mohou poskytnout potřebnou recenzi.

Pokud soukromník nabízí půjčky bez registru ihned na účet a podobné produkty, měl by si zákazník dát pozor, zda se nejedná o nelegální lichvářskou nabídku.

Soukromé půjčky ihned

Kdo pak na peníze spěchá, měl by dávat pozor na společnosti, které mají nejen špatné recenze, ale také se u nich vyskytují klíčová slova jako „soukromé půjčky ihned.“ Takovou půjčku totiž ve většině případů poskytují spíše lichváři než poctiví poskytovatelé.

Tyto zmíněné půjčky totiž bývají často na směnku, která později mohou nadělat více škody než užitku. Přestože jsou půjčky na směnku pro soukromé osoby zakázány, není neobvyklé se s nimi setkat, hlavně v období Vánoc.

Kdo si tedy zvolí jako zdroj financí půjčka na směnku, nemusí například ručit nemovitostí. Směnka totiž zastupuje v podstatě jakýkoliv movitý nebo nemovitý majetek. Z toho důvodu se může zdát směnka jako výhodnější řešení například oproti půjčkám, kde je ručení nemovitostí nezbytností.

Přestože je půjčka na směnku nelegální, někteří žadatelé ji stále vyhledávají. Mezi ty hlavní důvody, proč tomu tak je, patří například možnost ručení bez ručitele a zástavy, online vyřízení, rychlé schválení nebo nulové dokládání příjmu a nahlížení do registru.

Kromě těchto výhod spolu nese ale taková půjčka velká rizika. Jaká to jsou?

Velkým rizikem soukromé půjčka ihned jsou vysoké úrokové sazby. Žadatel by si tak měl dát pozor a tyto sazby si ověřit předem, případně si pořádně pročíst před uzavřením danou smlouvu, aby se případně vyhnul dluhové pasti.

Dalším potenciálním rizikem mohou být také vysoké sankce za pozdní splátku. Nicméně předejít takovému případnému problému se dá tím, že si člověk důkladně prostuduje nejen podmínky a smlouvu, ale také recenze daného poskytovatele. Ty totiž mohou mnohdy napovědět o daném poskytovateli nejvíc.

Půjčka na směnku od soukromé osoby může být dalším způsobem, jak žadatele dotlačit k půjčce na směnku. Ta má pevně daný datum splatnosti, které musí člověk dodržet. Nicméně půjčka na směnku od soukromé osoby může být stejným rizikem, jako každá jiná půjčka na směnku a z toho důvodu je lepší se takovým půjčkám vyhnout.

U soukromé půjčky na směnku a také u všech ostatních půjček, kde figuruje směnka, musí být žadatel opatrný, jelikož může narazit na podvodné půjčky na směnku. Signály, že se jedná o podvod, může být už ve chvíli, kdy investor vyžaduje zaplacení poplatků dopředu. Může se totiž stát, že žadatel takové poplatky zaplatí, nicméně peněz z půjčky se nedočká. problémů.

Půjčka ze soukromých zdrojů – kdy je výhodná

Pro půjčku ze soukromých zdrojů je vhodné se rozhodnout v případě, kdy má žadatel problém s doložením příjmu. Poskytovatel této půjčky totiž takové doložení nepotřebuje.

Výhodná může být taková půjčka zejména pro cizince, kteří nejenže by měli problém s dokazováním pravidelného příjmu, ale také by v případě bankovní půjčky nesplnili podmínku trvalého pobytu v ČR.

Další skupinou žadatelů, pro které bude půjčka ze soukromých zdrojů lepší volbou, jsou ti, co mají zápis v registru. Je výhodná i pro dlužníky, kteří žádají o další úvěr.

Nicméně před uzavřením smlouvy pro takovou půjčku by si měli žadatelé dobře promyslet, zda jim taková půjčka nezpůsobí (i přes všechny výhody) větší finanční potíže, jelikož úroky u takových půjček mohou být opravdu vysoké.

Na druhou stranu dnes už nabízí trh ověřené portály, které de facto shromažďují ověřené soukromníky a u úroky u těchto půjček tak nemusí být pro žadatelé velkou překážkou.

Inzerce půjček od soukromých osob

Na inzerce půjček od soukromých osob je možné narazit snad na všech sociálních sítích a dalších platformách. V některých případech mohou být velice výhodné, nicméně těchto nabídek a poptávek mohou využít také podvodníci nebo lichváři.

V případě, že žadatel sám si podá inzerci půjčky od soukromé osoby, je dobré reagovat pouze na ověřené poskytovatele. V opačném případě by se mohlo jednat o lichváře, který by pouze využil finančních problému druhého ke svému prospěchu.

Pokud zná uživatel správné zásady používání, mohou být inzertní platformy velmi užitečné. Dlužník zde může nalézt řešení své finanční situace a získat půjčku od soukromé osoby. Nicméně také zde může nalézt třeba i inzerát typu „nechám auto na splátky„.

V tomto případě si dlužník s prodávajícím mohou dohodnout výhodné podmínky pro obě strany, dlužník může také získat delší dobu splácení a nízký úrok na splácení nového vozu. Výhodou je, že dlužník nemusí zatížit finanční rozpočet jednorázovou platbou, ale může auto platit v měsíčních splátkách.

Copyright © 2023 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang