Půjčky online – ihned na účet nonstop

Vyřízení půjčky online je dnes už otázka pár chvil a kliknutí. Mnohdy stačí pouze vyplnit krátký formulář. Jednou z několika výhod online půjčky je tak její rychlé vyřízení odkudkoli a v podstatě kdykoli.

V případě půjčky malých částek je její obdržení dokonce otázka několika málo minut. Vybrané společnosti nebo i bankovní instituce nabízejí také možnost požádat o půjčku přes jejich mobilní aplikace.

Půjčky online se dají vyřešit jak osobně, tak ale i v pohodí domova bez nutnosti navštívit pobočku. Vybrané instituce dokonce nabízí možnost požádat o půjčku přes mobilní aplikace. Takováto půjčka online je odeslána prakticky ihned na účet a nonstop. Nezáleží tedy na dni, kdy se o takovou půjčku žádá.

Na co si dát ale během žádosti pozor jaké společnosti nabízí půjčky online?

Půjčka online ihned

Půjčka online je skvělou alternativou pro ty, kteří si potřebují půjčit rychle peníze a nechtějí trávit čas osobně na pobočkách.

Ve většině případů stačí vyplnit pouze krátký formulář s údaji jako je například jméno, částka, kterou si chce dotyčný půjčit nebo číslo bankovního účtu. Peníze jsou pak připsány na účet velice brzy poté, co je online půjčka schválena.

Půjčka online ihned na účet

Možností půjčky online ihned je několik. Okamžité půjčky online nabízí jak nebankovní společnosti, tak ale i některé vybrané banky.

Navíc připsání půjčky na účet nonstop ihned online je také možné. V takových případech je možné si zařídit online půjčku kterýkoli den v týdnu, nicméně tuto možnost nabízejí v naprosté většině pouze nebankovní společnosti.

Tato služba online půjčky ihned tak může být využita jako půjčka do výplaty nonstop.

Půjčka online – schválení

Ke sjednání půjčky online ihned je potřeba v podstatě pouze internet. Na druhou stranu pro ty, kteří mají finančními problémy mohou snadno dostupné půjčky znamenat více nepříjemnosti než potřebnou pomoc.

Rychlou půjčku online nabízejí samozřejmě také bankovní instituce, nicméně ty požadují přísnější podmínky pro okamžité schválení. Prověřují především bonitu žadatele, jeho příjmy a také nahlížejí do registrů.

Pro nebankovní online půjčku většinou platí, že čím je částka, o kterou se žádá, nižší, tím proběhne schvalování rychleji. Stejný princip platí i naopak.

Okamžitá půjčka online

Mezi nejčastější požadavky pro získání online půjčky patří bankovní účet na jméno žadatele o půjčku. Transakce totiž probíhají většinou bezhotovostně.

Okamžitá půjčka online tak může ještě před vyplacením podlehnout tzv. verifikaci bankovního účtu. Ta může vypadat tak, že se na účet dané společnosti zašle jedna koruna, aby se žadatel o půjčku prokázal, že bankovní účet je psaný opravdu na něho. Půjčku na cizí účet umožňuje málokterý věřitel.

Půjčka online schválení podléhá stejně, jako všechny jiné. Rozdíl je ale v rychlosti schvalování. Půjčky online ihned na účet tak jsou opravdu rozmanité. Záleží tedy na žadateli o půjčku, jakou si vybere z široké nabídky, kterou dnes nabízí bankovní i nebankovní společnosti.

Rychlé půjčky online na účet

Rychlé půjčky online na účet využijí především zadlužené osoby, které potřebují co nejrychleji zaplatit své výdaje. Může se tak jednat o účty za energie, nebo ale také platba za vysněnou dovolenou nebo vánoční dárky.

Půjčky online na účet jsou mnohdy velmi rychlé. Některé nebankovní společnosti tak nabízí celý proces vyřízení půjčky za šedesát minut.

Na druhou stranu ale čím rychlejší půjčka, tím mohou být vyšší úroky. Proto je v těchto případech vhodné si žádost o takovou půjčku opravdu řádně promyslet, případně zvolit půjčku s nižším úrokem (ale tedy i s možnou delší dobou čekání na peníze).

Vyřízení online půjčky

Prvním krokem při vyřízení online půjčky je tak vyplnění formuláře. Pokud vše souhlasí, peníze jsou poslány na účet prakticky ihned.

Online půjčky většího rázu je pak nutné potvrdit písemnou smlouvu nebo určitým ručitelským závazkem, který některé instituce vyžadují. Záleží ale vždy na podmínkách jednotlivých společností ale především také na aktuální situaci na trhu.

Půjčka online na účet – výhody

Jaké jsou tedy výhody půjčky online na účet?

 • rychlé vyřízení půjčky
 • možnost zažádat o půjčku odkudkoli
 • půjčky i pro ty, kteří mají nízký nebo žádný příjem nebo měli v minulosti problémy se splácením

Půjčky online na účet jsou dnes už (dalo by se říci) standardem všech velkých bankovních a nebankovních společností.

Jaké jsou ale většinou podmínky takových půjček?

Půjčky online ihned na účet – požadavky

Všichni nebankovní (ale i bankovní) poskytovatelé si podmínky stanovují individuálně, nicméně základní parametry jsou většinou stejné. O jaké podmínky se jedná?

 • plnoletost žadatele
 • trvalý pobyt v ČR
 • doložení dvou dokladů totožnosti
 • vyplnění e-mailu, telefonu
 • potvrzení o bezdlužnost a pravidelném příjmu

Žadatelům o nebankovní půjčku online musí být více jak 18 let a musí předložit doklad totožnosti, u některých poskytovatelů také druhý doklad totožnosti (cestovní pas, řidičský průkaz nebo rodný list).

Mezi základní požadavky pro schválení online půjčky patří také vyplnění e-mailu. Na ten se zasílá například smluvní dokumentace, podmínky půjčky nebo upomínky. 

V případě doložení příjmu se jedná především o dodání potvrzení od zaměstnavatele nebo bankovního výpis. Někteří poskytovatelé také akceptují pravidelný příjem v podobě důchodurodičovského příspěvku apod. Ve většině případů také nepřipadá v úvahu půjčka na cizí účet.

Nebankovní online půjčka

Nebankovní online půjčka nabízí zájemcům různé druhy půjček, které se mohou do sebe podmínkami drobně lišit. Jedná se například o půjčky do výplaty, půjčky pro nezaměstnané nebo online půjčku o víkendu.

U všech těchto typů online půjčky ihned by ale měla být uvedena:

 • výše RPSN
 • informace, že za poskytnutí půjčky se neúčtuje poplatek
 • informace o možnosti odložení splátky
 • informace o držení licence od České národní banky

Naopak rozhodčí doložka by u všech solidních poskytovatelů půjčky online hned na účet měla chybět.

Příklad společnosti, která poskytuje půjčku online hned, je například VATAonline.

Nebankovní půjčka online – sjednání

Sjednání nebankovní půjčky online probíhá ve většině případů na webových stránkách daného poskytovatele. Žádosti bývají vyřízeny velmi rychle bez zdlouhavé administrativy.

Bohužel nebankovní půjčky online jsou provázány vysokými poplatky a sankcemi za nesplácení. V některých případech se jedná o roční procentní sazba nákladů ve výši několika tisíc procent.

Půjčka bez registru online

Dalším typem půjčky je půjčka bez registru online. Ta cílí na ty, kteří mají dluhy ale zároveň potřebují další půjčku. Jedná se nicméně o produkt, který je rizikový pro obě strany (jak pro klienta, tak pro poskytovatele půjčky).

Schválení online půjčky bez nahlížení do registru probíhá stejně jako schválení ostatních online půjček. Podmínkou u půjček pro zadlužené je ale dostatečně vysoký příjem, který je nutné doložit například výpisem z účtu nebo výplatní pásky.

Půjčka bez registru online, kterou využívají především lidé s dluhy, je ale riziková z hlediska nesplácení. Poskytovatelé proto mnohdy preventivně vyžadují velmi vysoké poplatky a také i vysokou úrokovou sazbu společně s vysokým RPSN.

Je tedy zřejmé, že online půjčka bez nahlížení do registru není zrovna výhodná. Online půjčka bez nahlížení do registru totiž zadluženým osobám nepomůže, naopak způsobí ještě více problémů.

Na druhou stranu půjčku bez registru online nabízí málo společností. Ze zákona jsou totiž banky i nebankovní instituce povinné registry kontrolovat a také příjmy žadatele.

Některé společnosti nabízejí také online půjčku pro cizince nebo také online půjčku bez doložení příjmu. V její žádosti je sice nutné uvést informace o příjmech a výdajích, nicméně není třeba je dále dokládat.

Kromě půjčky pro Slováky nebo jiné cizince se najdou také půjčky od nebankovních institucí, které slibují třeba půjčku po insolvenci, nebo půjčku na vyplacení dluhů. Může se tak zdát, že nebankovní sektor má k dispozici půjčku pro každého a mnohdy to tak opravdu je.

Online půjčka o víkendu

Bankovní instituce půjčky o víkendu neposkytují, proto je třeba se obrátit na nebankovní společnost.

Společnosti poskytující rychlé půjčky i o víkendu existují, není jich však mnoho. Jedná se navíc o relativně neobvyklou a navíc zpoplatněnou službu.

Na druhou stranu o takovou půjčku může žádat každý, tedy také osoby bez zaměstnání. Vyhodnocení žádosti o půjčku obvykle trvá jen pár minut a prakticky ihned se žadatel dozví, zda bude půjčka o víkendu poskytnuta nebo ne.

Půjčka online na účet o víkendu – platba

Po přečtení základních podmínek a informací se ale zájemce většinou dozví, že žádost o půjčku na účet o víkendu sice může podat i v sobotu nebo neděli, nicméně na peníze si ve většině případů počká. K převodu peněz totiž dojde většinou v nejbližší pracovní den.

Pokud ale společnosti mají možnost okamžitých plateb, které dnes umožňuje několik tuzemských bank, je tak možné obdržet rychlou půjčku na účet ihned, a to právě i o víkendu. Podmínkou ale je, aby okamžité platby podporovala banka žadatele a banka poskytovatele.

Mezi poskytovatele rychlých půjček o víkendu ihned na účet patří například společnost DSCredit.

Lichvář online

Půjčka od lichváře byla dříve jedinou možností, jak se dostat k penězům v případě, že banka odmítla žadateli peníze půjčit. Dnes je sice možné zažádat o půjčku u lichváře online, nicméně existují i jiné a levnější alternativy.

Lichva půjčka, tedy půjčka od lichváře, je označení půjčky u osoby, která poskytla peníze za velmi vysoké úroky.

Půjčka od lichváře už dnes není tolik využívána, přestože je možné najít možnosti půjček od lichváře online. Důvodem může být právě široká nabídka alternativních možností nebankovních půjček.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang