Via SMS – recenze, zkušenosti, půjčka nonstop

Nebankovní společnost Via SMS působí v hned několika zemích Evropy a svým klientům nabízí krátkodobé spotřebitelské úvěry. Největší předností této společnosti je rychlost schvalování žádostí, díky čemuž mají žadatelé finanční prostředky k dispozici velmi brzo. Jak si půjčku Via SMS sjednat? A je půjčka od této společnosti výhodná?

Via SMS s.r.o. poskytuje krátkodobé půjčky v České republice již od roku 2011. Klienti si zde mohou sjednat rychlé SMS půjčky nonstop.

Noví zájemci se musí zaregistrovat online a o první půjčku zažádat na webu viasms.cz. O každou další půjčku již však mohou žádat pohodlně přes SMS zdarma, jak již napovídá název společnosti.

První půjčku poskytuje Via SMS zcela zdarma. Půjčit si lze až 16 000 Kč.

Mám zájem o půjčku s úrokem 0 % >

Parametry půjčky Via SMS

Velkou předností Via SMS půjčky je fakt, že noví klienti mají nárok na první půjčku zdarma, pokud zvládnou úvěr splatit včas. Bezúročnou půjčku využívají některé nebankovní společnosti jako lákadlo pro nové klienty. Podobnou nabídku mohou klienti využít například u Providentu nebo společnosti Zaplo.

Jaké jsou základní parametry půjčky Via SMS?

 • Výše půjčky: 1 000 – 60 000 Kč
 • Doba splatnosti: 1-30 dní
 • RPSN: 92,8 – 860,7 %
 • Úrok: od 264 % p.a.
 • Poplatek za vedení úvěru: 0 Kč
 • Poplatek za sjednání úvěru: 0 Kč
 • Kontrola registru: ano
 • Doložení příjmu: ano
 • Zástava nebo ručitel: ne
 • SMS půjčka bez registračního poplatku: ne

Podle údaje RPSN je znát, že toto není nejlevnější půjčka. O kolik klient přeplatí uvádí následující hypotetický příklad přímo ze stránek Via SMS:

„Splácení úvěru ve výši 10 000 Kč po dobu 1 měsíce (30 dnů): pevná roční úroková sazba 264 %, RPSN 1 024 %. První splátka 12 200 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem po 1 měsíci činí 12 200 Kč, z čehož 10 000 Kč je použito na úhradu jistiny a 2 200 Kč na úhradu úroku.“ 

Při půjčce 10 000 Kč na jeden měsíc, tak člověk zaplatí na úroku 2 200 Kč navíc.

Jiný případ je ovšem první půjčka s úrokem 0 %, která naopak do škatulky nejlevnější půjčka zapadá velmi dobře. Napoprvé si však může člověk půjčit menší obnos peněz než ve standardní půjčce, a to maximálně 16 000 Kč.

Via SMS půjčku si lze sjednat rychle a snadno přes SMS zprávu.

Via SMS s.r.o. příliš neprověřuje bonitu žadatelů, a tak se jedná o půjčky opravdu pro každého. Přesto i zde je nutné počítat se základními omezeními, jako je věk nebo občanství.

Jaké jsou podmínky pro získání Via SMS půjčky?

 • občan ČR
 • starší 18 let
 • vlastní bankovní účet
 • mobilní telefon

Při registraci je nutné předložit kopii občanského průkazu.

Via SMS – žádost o půjčku

Registraci a první žádost o půjčku je nutné podat přes webové stránky viasms.cz. Zde stačí pro první žádost o nejlevnější půjčku s úrokem 0 % jen vyplnit krátký formulář se základními osobními a kontaktními údaji. Proces nezabere více než pár minut.

Nakonec zbývá již jen ověřit bankovní účet registračním poplatkem 1 Kč. Bohužel tak nejde o SMS půjčku bez registračního poplatku. Svůj účet je nutné ověřit dle instrukcí v závěru registrace.

Pro podání žádosti je potřeba předložit občanský průkaz a doklad o příjmu, nejedná se tak o půjčku pro nezaměstnané. Jelikož se později žádá o malou půjčku přes SMS, je nutné zadat také své telefonní číslo.

Rozhodnutí o schválení žádosti je velmi svižné, klienti se verdikt dozvědí již zhruba do 10 minut. Je ovšem nutné požádat v pracovní době:

 • pracovní dny: 9 do 18 hodin
 • víkend: zavřeno

Jelikož se jedná o SMS půjčku nonstop, žádosti lze posílat kdykoliv během týdne, jen budou schváleny o něco později. Nejedná se však bohužel o půjčku o víkendu, viasms.cz poskytuje půjčky pouze během pracovního týdne. Rychlé půjčky o víkendu nabízí třeba CreditPortal půjčka nebo SIM půjčka.

Peníze společnost odesílá ihned po schválení žádosti. Většina bank je schopna uskutečnit převod peněz téměř okamžitě, a tak mají klienti peníze na účtě velmi brzo po odeslání žádosti.

Peníze mají žadatele na účtu do několika desítek minut.

Splácení úvěru Via SMS

Doba splácení půjčky se pohybuje od 1 do 30 dnů. Důležité je splatit půjčku v domluveném termínu, a to bankovním převodem.

Pokud si je však člověk jistý, že nezvládne půjčku splatit v jednoměsíční lhůtě, může si splatnost prodloužit o dalších 30 dnů. V takovém případě je však nutné splatit minimální splátku, tedy poplatek, který odpovídá 3 % z jistiny úvěru.

Viasms – výhody a nevýhody půjčky

Via SMS patří mezi dražší úvěry, i tak však má své jasné výhody. Příjemné je pro zákazníky rozhodně možnost čerpání první půjčky bez navýšení.

Výhodou je také snadná administrativa a bezkonkurenčně jednoduché podání žádosti přes SMS zprávu. Nejprve je sice potřeba se zaregistrovat a potvrdit bankovní účet, podání dalších žádostí je však snadné a rychlé.

Silnou stránkou této půjčky je především rychlost a benevolentnost schvalování žádostí. Naopak pro některé může být nevýhodou, že se nejedná o půjčku bez doložení příjmu.

Zásadní nevýhodou je pak vysoké RPSN a obsáhlé podmínky smlouvy, kterou dlužník musí zaslat podepsanou při výši úvěru nad 4 999 Kč.

Via SMS půjčky – recenze

Jak už to u nebankovních společností bývá hodnocení půjčky na účet ihned je velmi rozporuplné. Diskutující na fóru na emimino.cz sdílejí poměrně pozitivní zkušenosti. Uvádějí, že byla z jejich strany využita půjčka ihned nonstop. Zdůrazňují však, že je opravdu nutné splácet včas, ihned potom, co výplata dorazí.

Příliš recenzí však bohužel k dispozici není, a to i přesto, že společnost funguje na českém trhu již od roku 2011. Objektivním hodnocením Via SMS však může být žebříček spotřebitelských úvěrů, který každý rok vypracovává nezisková organizace Člověk v tísni.

Index odpovědného úvěrování porovnává kolem 40 společností a hodnotí je podle 15 kritérií – například transparentnost, sankce při nesplácení, cena apod.

Recenzenti se shodují, že se půjčka Via SMS vyplatí, pokud ji má člověk z čeho včas splatit.

Společnost Via SMS si v indexu z roku 2021 nevede nejlépe. Ze 4 hvězdiček nezískala ani jednu a umístila se na celkovém 38 z 44 zahrnutých nebankovních společností. To opravdu není příliš příznivé skóre a možná je proto na místě se poohlédnout po důvěryhodnějších společnostech.

Alternativy viasms.cz

V této sekci budou představeny alternativy Via SMS půjčky, které mají lepší hodnocení v rámci indexu odpovědného úvěrování od Člověka v tísni, případně jsou levnější než úvěry viasms.cz.

Kamali

Kamali dlouhodobě patří mezi nejdůvěryhodnější a nejbezpečnější úvěrové společnosti v ČR. Poskytuje krátkodobé úvěry se splatností až 96 měsíců.

Jedná se o mikropůjčku, v rámci které si lze půjčit až 20 000 Kč. Právoplatně se Kamali řadí mezi nejlevnější nebankovní půjčky. První půjčka je zdarma, pouze s poplatkem 33 Kč. Při dalších půjčkách úrok zůstává i nadále 0 %, RPSN se pohybuje okolo 40 %.

Kamali sbírá od klientů vesměs pozitivní ohlasy. Často se však stává, že společnost neposkytne celou částku, o kterou zájemce žádá. Přihlíží totiž k platu a celkové bonitě žadatele.

Zonky

Zonky patří mezi tzv. P2P půjčky, tedy investoři prostřednictvím Zonky portálu půjčují žadatelům určitou částku se smluveným úrokem. Na stejném principu funguje také třeba půjčka Bankerat. U Zonky si lidé mohou půjčit vyšší částku než v případě Via SMS půjčky, a to konkrétně od 5 000 do 1 200 000 Kč.

Splácet lze až 7 let. Úroky se odvíjejí od bonity klientů a začínají již na 4,49 % p.a. RPSN poté startuje na 3,64 %. Zonky vyžaduje doklad o příjmu a nahlíží do registru dlužníků. K zhodnocení klientů dokonce využívají i sociální sítě.

Zonky zkušenosti jsou často velmi pozitivní. Lidé uvádějí, že dokonce získali lepší úrok než v bance. Od začátku fungování si klienti u Zonky napůjčovali přes 6 miliard korun.

Cofidis

Cofidis patří mezi známe nebankovní společnosti. Poskytuje půjčky pro jednotlivce, pro páry a netradičně i pro novomanželé. RPSN začíná na 4,58 % a úrok se odvíjí od 4,49 % p.a. Jaké má Cofidis podmínky půjčky?

V rámci půjčky Cofidis si lze půjčit od 20 000 do 500 000 Kč. Půjčky jsou bezúčelové a jsou vyřizovány poměrně rychle. Je ovšem třeba doložit pravidelný příjem. Cofidis má v nabídce i další produkty, a to hotovostní půjčku, kreditní kartu Cofidis, konsolidaci nebo nákup zboží na splátky.

Cofidis recenze jsou víceméně pozitivní a poukazují na kvalitu služeb, které Cofidis poskytuje. I podle nezávislých hodnocení se může Cofidis směle zařadit mezi bezpečné a důvěryhodné společnosti.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang