Rychlá půjčka – ještě dnes i pro nezaměstnané

Neexistuje člověk, který by měl rád čekání, ať už se to týká čehokoliv. A když chce peníze co nejdříve a potřebuje si je půjčit? Pak teprve není prostor pro zdlouhavé vyřizování. Rychlá půjčka bez registru pomůže každému, kdo je ve finanční nouzi. Co je to rychlá půjčka a jak funguje?

Bankovní společnosti si své potencionální klienty žádající o půjčku prověřují. Je tomu tak z důvodu, že banka jde do rizika, že své peníze už neuvidí, a chce tomu efektivně předcházet. A tak žádost o bankovní půjčku schválí jen těm, kteří splňují její požadavky a u kterých se předpokládá včasné splacení. 

Registr vede seznamy klientů, kteří již v minulosti nějakou půjčku měli společně s jejich historií a žadatelovou morálkou placení. Jakmile je u klienta vedená informace, že splácel pozdě nebo vůbec, banka mu půjčku neposkytne.

Žadateli tak nezbývá nic jiného ve finanční nouzi než se obrátit na nebankovní společnosti a sjednat si půjčku u nich. Řada lidí si plete nebankovní společnosti s lichvářem, tak tomu není. Nebankovní společnosti stejně jako bankovní získávají licenci od České národní banky.

Bonita klienta 

Bonitu klienta si vypočítávají bankovní společnosti, na základě které dojdou k rozhodnutí o schválení půjčky. Bonita klienta vychází z několika faktorů, kterými jsou věk, pohlaví, profese, vzdělání, rodinný stav a v neposlední řadě příjem

Čím starší žadatel je, tím nižší je pravděpodobnost schválení půjčky u bankovní společnosti. Jestliže je žadatel o půjčku bezdětný a nestará se o žádnou na něm finančně závislou osobu, dostane půjčku s větší pravděpodobností než někdo, kdo má 4 děti. 

Na základě výpočtu bonitu u konkrétních žadatelů se stanovuje i výše úrokové sazby. Banka poskytne půjčku jen takovým žadatelům, u kterých bude mít jistotu, že své závazky splatí řádně a včas. 

Jestliže však bonita nedosahuje dostatečné míry, je možné ji zvýšit i jinak. Stačí přizvat spolužadatele, nejčastěji je jimi partner nebo manžel, nebo ručitele. Ručitel za závazky ručí v případě neplacení závazku dlužníkem, a to buď věcně nebo osobně.

Rychlá půjčka bez registru

Při sjednání půjčky bez registru není potřeba žádného ručitele nebo spolužadatele. Jedná se o typ půjčky, která se obejde bez nahlížení do registru. Jediné, co je třeba při sjednání, je předložení platného občanského průkazu, dokladu o bydlišti a doložení příjmu za poslední 3 měsíce, víc není potřeba.

Proces vyřízení rychlé půjčky bez registru je zkrátka přizpůsobený tomu, aby ho nic nezdržovalo. Jednotlivé kroky na sebe navazují a ty části, které prodlužují většinou bankovní půjčky, u tohoto produktu nejsou. Jde hlavně o složité procesy související s ověřováním bonity klienta

Z toho vyplývá, že lze půjčku snadněji vyřídit i přes menší možnost prokázat bonitu. Rychlá půjčka na cokoliv bez registru je bezúčelná – peníze lze použít na cokoliv. Kdykoliv si ale člověk bere rychlou a výhodnou půjčku, jako je třeba půjčka Šikulka, recenze by rozhodně neměl vynechat.

Proč je rychlá půjčka bez registru tak oblíbená?

Rychlá půjčka bez registru si okamžitě našla mnoho příznivců. Není divu. Vznikla totiž z potřeb těch, co půjčky využívají. Ukázalo se, že pro velké množství zájemců o půjčku je rychlost tím nejpodstatnějším faktorem. I když má půjčka mnoho výhod, není často pro žadatele atraktivní, protože je pro ně nejdůležitější, aby mohli včas zaplatit. 

Díky rychlé půjčce bez registru mohou, a to jim plně vyhovuje. Je-li rychlost hlavní prioritou, bude tento finanční produkt vyhovovat všem. Dnešní doba, kdy hodně lidí nemá finanční rezervy a může se stát cokoliv, zkrátka rychlým půjčkám nahrává.

Další druhy rychlých půjček

Půjčky poskytují banky i nebankovní společnosti. Obě skupiny půjček jsou populární. Bankovní společnosti mají těžší a delší průběh. Jak to mají ale nebankovní společnosti? 

Nebankovní půjčky, které se rychle rozvíjejí a jsou stále oblíbenější, se snaží poznávat potřeby současných žadatelů o půjčku a těm co nejvíce vyhovět. Proto vznikla nejen rychlá půjčka bez registru, ale i další finanční produkty, které jsou mezi lidmi oblíbené. 

Patří mezi ně například:

Hlavní charakteristika vždy vyplývá z druhu půjčky. Poskytovatelé se zaměřují především na rychlost, větší dostupnost a minimum administrativy.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang