Půjčka na cokoliv – na co si dát pozor

Bankovní půjčky mají velmi přísné podmínky pro schvalování a je tedy velká pravděpodobnost, že půjčku žadatel vůbec nedostane. Bankovní společnosti se tím totiž snaží minimalizovat počet neplatičů. Půjčka na cokoliv představuje v dnešní době nejjednodušší formu, jak získat peníze na nejrůznější nákupy. Hodí se jak na nákup domácích spotřebičů, nábytku, elektroniky, vybavení ale třeba i dovolených. Jak taková půjčka na cokoli funguje?

Půjčka na cokoliv je totiž v současnosti jeden z nejdostupnějších a nejrychleji vyřizovaný druhů půjčky. Poskytují ji jak bankovní instituce, tak i nebankovní subjekty, které často umožňují sjednání půjčky přímo v obchodě, kde se daná věc kupuje.

Jde tak o výrazné usnadnění nákupu, jelikož člověk nepotřebuje mít u sebe ani korunu.

Půjčka na cokoliv

To, jak je výhodná půjčka bez účelu, neboli půjčka na cokoliv se neřídí jen úrokovými sazbami, ale odráží se od výše samotného úvěru, který je poskytnut, doby splácení, úrokové sazby, a také RPSN (roční procentní sazby nákladů).

Půjčka na cokoliv je nicméně většinou dražší než půjčka s konkrétním využitím. Z toho důvodu mají půjčky na bydlení, na auto nebo hypotéky nižší úroky nebo o něco výhodnější podmínky.

Největší výhoda neúčelového úvěru je flexibilita a také fakt, že není potřeba dokládat účel pro který se peníze půjčují.

Přesto je potřeba si řádně pročíst obchodní podmínky a to nejen u půjčky na cokoliv. Mnohdy mohou půjčky, které jsou na první pohled mimořádně výhodné, nebo časově omezené, obsahovat tzv. skryté poplatky.

V takovém případě se pak z výhodné půjčky může stát půjčka, která žadatele může dostat do velkých finančních problémů nebo rovnou do dluhové spirály.

Půjčku na cokoliv bez doložení účelu nabízí např. Equa bank se svojí Minutovou půjčkou.

Úvěr na cokoliv

U úvěru na cokoliv tak není potřeba dokládat jakékoli dokumenty o tom, na co budou poskytnuté peníze využity. Dokládání je nutné pouze u spotřebitelských úvěrů nebo u hypoték.

O úvěr na cokoliv si může zažádat kdokoli, kdo má přístup k internetu. Vyplnění žádosti totiž může probíhat online a je tak velice intuitivní a snadné. Z toho důvodu se jedná o půjčku pro každého.

Určitou alternativou k online internetové žádosti je SMS půjčka.

Neúčelový úvěr

Neúčelový úvěr je určité synonymum k půjčce na cokoliv.

Je to z toho důvodu, že půjčka na cokoliv nemá podmínku dokládání účelu, na co budou peníze použity. Proto se tedy může nazývat neúčelová.

Neúčelový úvěr tak může být využit kýmkoli, kdo zrovna rychle potřebuje finance a ještě mu nedošla výplata. Neúčelový úvěr tak může být využit jako určitá půjčka do výplaty pro každého.

Ve chvíli, kdy žadateli přijdou na účet očekávané finance, může půjčku rychle splatit a vyhnout se tak vysokým úrokům. Některé nebankovní společnosti totiž poskytují splacení bez poplatků v případě, že bude půjčka splacena do určitého data.

Nejlevnější půjčka na trhu

Jak vybrat tu nejlevnější půjčku na trhu?

K rozhodnutí o tom, zda se jedná o nejlevnější půjčku na trhu, může pomoci úvěrová kalkulačka.

Ta porovná všechny dostupné nabídky úvěrů a pak záleží už pouze na žadateli, kterou si vybere. Mezi kritéria, která mohou v takovém rozhodování hrát zásadní roli, je délka splácení, poplatky, podmínky na předčasné splacení, případně odložení splátek, ale také celkové RPSN.

Přesto je nutné počítat s tím, že takoví kalkulačky poskytují pouze orientační údaje a pro konkrétní nabídky je tak potřeba oslovit dotyčného poskytovatele.

ČSOB půjčka na cokoliv

ČSOB poskytuje půjčku na cokoliv v určitém balíčku, který obsahuje rychlé poskytnutí peněz a také výhodné splácení.

ČSOB půjčka na cokoliv tak může být žadateli připsána na účet do patnácti minut od její potvrzené žádosti. Navíc je možné si splátky po šesti měsících individuálně upravovat (tedy snižovat, zvyšovat nebo rovnou odložit).

Navíc ČSOB půjčka na cokoliv poskytuje kromě sjednání bez poplatku také předčasné splacení a to kdykoli od zažádání o půjčku.

Kromě toho nabízí ČSOB možnost půjčku do tří měsíců vrátit v případě, že žadatel peníze nevyužije. Tato možnost je bez poplatků, takže se žadatele nemusí bát, že by musel splácen sankce nebo úroky navíc.

Půjčka na cokoliv ručena autem

O co se jedná v případě půjčky na cokoliv, která je ručena autem?

Půjčka na cokoli ručena autem je nebankovní produkt určený pro všechny, kteří by rádi zřídili půjčku a mají možnost ručit autem.

Půjčka na cokoli ručena autem se stala velice vyhledávaným produktem, protože je mnoho těch, kteří si nemohou dovolit půjčku v bance, ale mají však automobil, kterým mohou ručit. Poté mají možnost zřízení půjčky bez zbytečných komplikací.

Půjčka na cokoli určena autem:

  • Zabezpečí peníze všem, kteří potřebují půjčku bez udání důvodů
  • Potřeba je pouze vlastnictví automobilu
  • Půjčka na cokoli ručena autem je vhodná pro každého staršího 18 let bez rozdílu

Parametry půjčka na cokoliv

Půjčky na cokoliv jsou nástroj, jak získat rychle peníze na běžné nákupy. Je však důležité své půjčky řádně splácet a nenechat se jimi zahltit.

Určitě není vhodné hradit jeden úvěr druhým. Člověk se pak může velice snadno dostat do spirály spotřebitelských úvěrů, ze které je těžko úniku.

Pokud však člověk nakládá s půjčkou na cokoliv správně, jde o velice účinný nástroj, který výrazně usnadňuje život.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang