Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí a bez doložení příjmu

Nebankovní půjčka je taková, která není uvolňována bankou, nýbrž jiným subjektem. Charakteristickým rysem nebankovních společností je poskytování půjček na benevolentnější bázi, kdy instituce často nevyžadují čistý trestní rejstřík ani doložení příjmu. Tyto výhody jsou však vykoupeny vysokými úroky a RPSN. Jaké jsou nebankovní půjčky, kde půjčí každému?

Dostat se do existenčních potíží není záležitostí pouze slaběji finančně gramotných osob. Stačí nešťastná investice, přehlédnutá poznámka pod čarou v obchodních podmínkách, či nepříjemné finanční vyrovnání po rozvodu a z movitého byznysmena se člověk rázem může stát bezdomovcem.

Finanční problémy se nevyhýbají chudým ani bohatým. Stav domácího rozpočtu se lehce propadne jako na horské dráze, pokud dojezdí auto, doslouží notebook či odejde lednička. Jak takovou situaci řešit, pokud spořicí účet zeje prázdnotou a jakýkoli finanční nadstandard v podobě ročních prémií nebo vrácených daní je v nedohlednu?

Půjčky od banky či příbuzných jako alternativa

Nejbližší příbuzní, přátelé ani kolegové v zaměstnání aktuálně půjčit nemohou a výhra v loterii je na hony vzdálená utopie. Na řadu přichází půjčka od finanční instituce. Kvůli jiným již probíhajícím úvěrům, například hypotéce, však může být velmi složité zažádat v bance o další půjčku.

Banky se drží co se týče poskytování půjček svých rigidních pravidel a pečlivě si ověřují klientovu úvěruschopnost. Své klienty si vybírají na základě velmi důkladně prověřené bonity a pokud dle poskytnutých informací, jako je výše příjmů a výdajů, vyhodnotí, že je žadatel nedůvěryhodný, půjčku neposkytnou.

Nebankovní půjčky půjčují i dlužníkům

Z těchto důvodů se řada klientů obrací na nebankovní instituce, jejichž úvěrová politika nabírá shovívavějšího směru. Nebankovní domy se snaží na půjčkách především maximálně vydělat a mají dobře spočítáno, že do firemní kasy přinese mnohem více peněz člověk již zadlužený, než vzorný plátce.

Z těchto důvodů není pro nebankovní společnosti příliš rozhodující, zda žadatel o půjčku má či nemá záznam v registru dlužníků. Mnoho poskytovatelů se před schválením půjčky žadatelů táže na výši pravidelných příjmů, počet zletilých a nezletilých členů v jedné domácnosti, výši celkových nákladů domácnosti na život nebo výši všech výdajů, včetně aktuálních dluhů.

Nebankovky činí rozhodnutí na základě poměru mezi příjmy a výdaji a není pro ně příliš podstatné, zda se klient v minulých letech dostal do potíží se splácením předchozích úvěrů. Běžně lze proto narazit na nabídky půjček bez registru ihned, půjček pro lidi se záznamem v SOLUSu apod.

Vyhodnocení daných informací probíhá víceméně individuálně, avšak v drtivé většině případů jsou nebankovní půjčky schváleny do několika minut a téměř všem. Jaký je seznam nebankovních půjček, kde opravdu půjčí?

Půjčky pro lidi se záznamem v SOLUSu

Půjčky s negativním záznamem v registru dlužníků typu SOLUS, BRKI nebo NRKI jsou poskytovány celkem běžně. Záporná informace o dlužníkovi totiž automaticky neznamená zamítnutí žádosti o úvěr. U bank ano. U nebankovních institucí nikoliv. Ty mají právo rozhodnout, zda je pro ně klient dostatečně solventní a nehrozí riziko nesplácení.

Půjčka bez doložení příjmu

Dokládání příjmu je u půjček standardem, neboť ať bankovní či nebankovní společnost, obě si chtějí a musejí být jisté, že bude mít dlužník z čeho hradit pravidelné splátky. Finanční instituce zpravidla požadují informace jak o příjmech, tak výdajích celé domácnosti. Na základě výsledku pak rozhodnou, zda je žadatel dostatečně bonitní, či nikoliv.

Půjčka bez doložení příjmu však může být poskytnuta v případě, že nebankovní společnosti stačí dostatečný pohyb na bankovním účtu. Příjem totiž může být dvojaký, neplynoucí pouze ze stálého zaměstnání. Může se jednat o pravidelnou finanční výpomoc od rodiny, nárazovou brigádu, příjmy z podnikání, rentu, či sociální příspěvky.

Půjčka bez doložení příjmu může být poskytnuta také na směnku, byť je již od roku 2013 nelegální. Zákon hovoří, že půjčku na směnku může uskutečnit pouze podnikatel, nikoliv soukromá osoba. Přesto jsou tyto půjčky i nadále neoficiálně nabízeny, a to zejména lichváři.

V ideálním případě půjčku bez doložení příjmu poskytne osoba příbuzná či blízká, které bude stačit sepsat pouze smlouvu o půjčce, bez dokládání jakýchkoliv lejster a potvrzení.

Nebankovní Dodo půjčka

Peníze na cokoliv do 10 minut. Tak zní krédo Dodo půjčky. Půjčka je poskytována důchodcům, zaměstnancům, živnostníkům, podnikatelům i pro Startup projekty. Online Dodo půjčka pomáhá tam, kde banky nemohou a peníze vyplácí ještě týž den, kdy byla podaná žádost.

 • individuální posouzení bonity
 • rychlá půjčka do 10 minut
 • úrok od 8,6 % p.a.
 • půjčka od 10 000 do 200 000 Kč
 • doba splácení až 5 let
 • možnost refinancování
 • zcela online proces pro všechny

Dodo půjčka se pyšní vysokou průchodností žádostí o půjčku a ke schválení potřebuje pouze doklad totožnosti. Až 6x denně vyplácí půjčky expresně.

Půjčka Šikulka

Šikovná půjčka bez starostí, kdy půjčit si nikdy nebylo snazší. Půjčka bez skrytých poplatků s příznivým úrokem a možností první půjčky zdarma. V případě problémů lze zdarma odložit jednu nebo i více splátek. Komu je nebankovní půjčka Šikulka určena?

 • Každému od 18 let, i pro důchodce nebo ženy na mateřské.
 • Každému, kdo si potřebuje půjčit od 1 000 až do 100 000 Kč.
 • Každému s trvalým bydlištěm v České republice.

Půjčka Šikulka je poskytována bez doložení příjmu i se záznamem v registru dlužníků, například v Solusu. Záznam v registru není automaticky důvodem pro neschválení půjčky. Schválení půjčky probíhá do 15 minut. Peníze mohou být vyplaceny na účet nebo v hotovosti.

Mando půjčka

MANDO je nejrychlejší půjčka, jakou lze právě teď získat. Ať už chce žadatel letět na dovolenou nebo rekonstruovat či potřebuje nový automobil, je v Mando na správné adrese. Není nutné nikam chodit, stačí mít připojení na internet. O Mando půjčku lze zažádat jednoduše online ze svého oblíbeného gauče. Vyřízení půjčky zabere pouze chvilku.

Klient se nám rozhoduje, kolik a na jak dlouho si půjčí. Na co peníze nakonec použije, záleží pouze na něm. Výběr půjčky a vyplnění online žádosti trvá pouze pár minut. Jakmile vyplněnou žádost o půjčku žadatel odešle, ihned se jí Mando začne zabývat a do pár minut bude klienta kontaktovat.

 • půjčka až 500 000 Kč
 • splatnost až 120 měsíců
 • online a na cokoliv
 • první půjčka zdarma

Po vyplnění formuláře Mando na základě informací vybere tu nejlepší půjčku od svých partnerů. Peníze tak lze mít na svém účtu již za 15 minut. K získání půjčky je potřeba plnoletost a mít bankovní účet.

CFIG půjčka

CFIG půjčka je finanční řešení pro fyzické nepodnikající osoby, které lze využít k libovolným účelům. Spotřebitelský úvěr je možné získat prostřednictvím jednoduché online žádosti a lze odstoupit od smlouvy do 30 dnů bez udání důvodu. To je podoba bezpečného, transparentního a výhodného úvěru.

 • rozsah půjčky 5 000 Kč až 50 000 Kč
 • doba splácení 12 až 72 měsíců
 • úrok od 19 %
 • RPSN od 38,64 %
 • předčasné uhrazení zdarma
 • splatnost: 12 – 72 měsíců
 • poplatek za poskytnutí: 2 000 Kč
 • poplatek za vedení: zdarma
 • odstoupení od smlouvy do 30 dnů
 • možnost odkladu či přerušení splátek až na 3 měsíce

Výplata peněz probíhá pouze bezhotovostní převodem, nikoli v hotovosti. Tento produkt CFIG je oproštěn od pojištění, avalu, ručení směnkou či dokonce nemovitostí.

Půjčka Creditea

Společnost Creditea dává hlasitě najevo svou hrdost na svých více než 2,1 milionu zákazníků po celé Evropě. Každému zákazníku připravuje nejlepší možnou nabídku na míru zdarma. Půjčka Creditea má tyto vlastnosti:

 • výše půjčky 3 až 130 000 Kč
 • splatnost 6 až 36 měsíců
 • schválení půjčky do 15 minut
 • minimální sazba úroku 0,82 % p.m. / 9,84 % p.a.
 • minimální sazba RPSN 10,45 %
 • maximální sazba úroku 4,5 % p.m. / 54 % p.a.
 • maximální sazba RPSN 70,81 %
 • předčasné splacení zdarma
 • bezplatné poskytnutí i vedení úvěru

Půjčka Creditea je poskytována zcela online. Splátkové prázdniny si lze aktivovat, pokud je splaceno alespoň 6 rozpisů plateb.

Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčka je půjčka, kterou poskytne zákazníkovi jiný subjekt než banka. Získání nebankovní půjčky bývá jednodušší než u půjček bankovních (např. spotřebitelský úvěr), nevýhodou jsou však vyšší úroky. Ani to ale nemusí být pravidlem.

Některé nebankovní společnosti nevyžadují po svých zákaznících dokládání příjmů, což činí z tohoto produktu doslova masovou záležitost a je to pravděpodobně největší výhodou nebankovní půjčky. Je třeba si však uvědomit, že nemáte-li dostatečné příjmy (díky čemuž u banky půjčku nezískáte), není vhodné si brát i nebankovní půjčku, protože se můžete jednoduše dostat do velmi nebezpečné finanční situace.

Naopak největší nevýhodou nebankovní půjčky je její vyšší úročení. Není to však pravidlem a vzhledem k přesycenosti finančního trhu a vzniku zdravého konkurenčního prostředí, působí i na trhu nebankovních společností poskytujících půjčky takové firmy, které svými podmínkami mohou konkurovat i klasickým bankám, v některých případech je dokonce i překonat.

Nebankovní půjčka se vyplatí lidem, kteří nemohou doložit své příjmy (např. jim zaměstnavatel nepřiznává oficiálně celou výši mzdy), nebo mají zápis v registru dlužníků. Nebankovní půjčku volí také podnikatelé či jednotlivci, kteří potřebují překlenout krátké časové období (v řádech několika dnů) a jejich finanční potřeba je na úrovni několika tisíc korun.

Nevyplatí se naopak lidem, kteří chtějí půjčit peníze na delší období a chtějí půjčit větší obnos peněz.

Půjčené peníze obdrží žadatel zpravidla na svůj bankovní účet. V některých případech je možné i hotovostní převzetí.

Splátky mohou být vybírány na kratší bázi než je obvyklé u bankovních půjček. V některých extrémních případech jsou splátky dokonce denní. Zde vzniká obrovské riziko nedodržení smluvních podmínek. U méně seriózních firem (predátorské způsoby úvěrování) bývá i jedno krátké zdržení tvrdě trestáno a dlužník se velmi jednoduše může dostat do finanční pasti, ze které není úniku. V takových případech může dojít i při relativně nízké půjčce ke ztrátě bydlení.

Pro samotné získání nebankovní půjčky si většinou vystačíte jen s osobními doklady a sjednat produkt si zvládnete přes telefon či internet.

Potřebujete rychle půjčit? Zkusit můžete třeba tyto půjčky:

Zde jsou příklady populárních firem u kterých si je možné půjčku poměrně rychle a bezproblémově vyřídit.

Kamali

Zonky

Copyright © 2023 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang