Broker XTB nově nabízí možnost zainvestovat do vícero kryptoměn

Broker XTB se snaží první volbou investorů a obchodníků na finančních trzích. I proto rozšiřuje svou nabídku a vytváří tak nové příležitosti k investicím. Poslání této společnosti je nabídnout klientům co nejširší výběr finančních instrumentů. 

Kryptoměny se staly důležitou částí portfolia mnoha investorů. Jedná se jak o největší miliardáře tak o drobné investory. Kryptoměny jsou také velmi oblíbené mezi klienty XTB.

XTB se snaží rozšiřovat svou nabídku a zároveň tak vytvářet příležitosti investorům a obchodníkům. V současné době XTB nabízí více než 5400 instrumentů. Patří mezi ně např.:

  • fyzické akcie a ETF s 0% poplatkem
  • CFD na Forex
  • indexy
  • komodity
  • akcie a ETF
  • investování do CFD založených na kryptoměnách

V první polovině 2021 20 % klientů provedlo minimálně jednu transakci s využitím CFD (contracts for difference) na kryptoměny. Zhruba 10 % nových klientů pak jako první věc po otevření účtu provedlo transakci s využitím krypto CFD.

V rámci nové kryptoměnové nabídky XTB téměř ztrojnásobila počet dostupných instrumentů založených na kryptoměnách. Klienti mohou nyní obchodovat až 9 nových kryptoměn. Dříve byl dostupný Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash a Ripple.

Nové kryptoměny u XTB zahrnují Binance Coin, Cardano, Chainlink, Dogecoin, EOS, Polkadot, Stellar, Tezos a Uniswap. Spolu s novými kryptoměnami byly zavedeny také nové atraktivní spready.

 Broker XTB se snaží první volbou investorů a obchodníků na finančních trzích. I proto rozšiřuje svou nabídku a vytváří tak nové příležitosti k investicím.
Broker XTB se snaží první volbou investorů a obchodníků na finančních trzích. I proto rozšiřuje svou nabídku a vytváří tak nové příležitosti k investicím.

Více o kryptoměnách

Kryptoměny jsou bezesporu jednou z možností, do čeho investovat. Popularitu si zasluhují pro své mnohé výhody, mezi které se dá řadit např. skutečnost, že se jedná o celosvětové platidlo. Další výhodu lze spatřovat např. v anonymitě.

S kryptoměnovou transakcí se totiž nepojí žádné osobní údaje. Platby navíc probíhají takřka okamžitě, takže mezi výhody je možné zařadit i rychlost. Nejsou to však jen výhody, co se s kryptoměnami pojí.

V posledních letech bylo možné zaznamenat velké výkyvy v kryptoměnových kurzech. To může pro investory znamenat jak vysoké výdělky, tak velké riziko. Pro méně rizikové formy investice se vyplatí poohlédnout se jinam.

Nákup bitcoinu lze vyřešit např. skrz burzy kryptoměn a směnárny. Nákup kryptoměn lze realizovat také v kryptoměnových automatech. Ať už se kryptoměna zakoupí kdekoliv, je třeba mít na paměti, že v ČR kryptoměny podléhají zdanění.

Kde uložit kryptoměny?

Pro uložení kryptoměn slouží např. kryptoměnové peněženky. Existuje celá řada těchto peněženek – dobrý kompromis mezi cenou a kvalitou představuje např. Ledger Nano S. Kryptoměny lze uložit také na Crypto kartu.

Uložené kryptoměny mohou posloužit jako dobrý prostředek pro všechny, kdo se touží stát rentiérem. Bitcoin lze kromě nákupu také těžit doma. Jak těžit bitcoin zajímá celou řadu lidí, avšak důležité je si uvědomit, že pro běžného uživatele je vydělat na těžbě kryptoměn takřka nemožné.

Způsoby zhodnocení peněz

Způsoby zhodnocení peněz jsou v zásadě dva. Každý se pojí se svými benefity i riziky a každý zahrnuje jiné možnosti. O jaké způsoby se jedná?

  • spoření – je bezpečnější, avšak méně výnosné
  • investice – je riskantnější, ale přináší větší výnos

Spoření lze obecně charakterizovat jako velice bezpečné zhodnocení peněz. Do této kategorie mohou spadat např. spořicí účty nebo termínované vklady. Nejvyšší zhodnocení peněz v této kategorii momentálně nabízí stavební spoření.

Z investic se kromě akcií nabízí investování do podílových fondů. Dále je možné investovat do nemovitostí, státních dluhopisů či komodit. Sem by patřila např. investice do zlata nebo investiční stříbro.

Více o způsobech investování poradí např. investiční portál Vpenize.cz.

XTB daně

Když už někdo investuje na XTB, měl by vědět, jak je to s XTB a daněmi. Každý investor totiž musí ze zisku z prodeje aktiv odvádět daň z příjmu a podávat daňové přiznání. Daň z příjmu nemusí odvádět pouze ve dvou případech:

  • investor drží akcie déle než tři roky, tzv. časový test, nebo
  • celkový příjem ze všech cenných papírů prodaných v kalendářním roce nepřesáhne částku 100 000 Kč.

Tyto dvě výjimky ovšem platí pouze pro prodej cenných papírů. Ve všech ostatních případech se musí platit 15 % daň. Stejně tak se platí daň z dividend. XTB automaticky sráží daň z dividend z akcií držených na účtu.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang