Půjčky pro nezaměstnané

Pokud člověk nemá práci, určitě ví, jak může být těžké v dnešní době získat půjčku. Každá bankovní společnost chce nějakou záruku, že bude dotyčný peníze skutečně splácet. Bankovní společnosti mají tedy velmi přísné podmínky pro schvalování půjček a ti, kteří měli v minulosti problémy se splácením nebo mají malé či žádné příjmy, půjčku v bance rozhodně nedostanou. Kdo poskytuje půjčky nezaměstnaným?

Je tu však jedna možnost, jak zřídit půjčku i v případě nezaměstnanosti. Existuje celá řada nebankovních společností, které poskytnou nezaměstnaným půjčku prakticky ihned. A v čem jsou tyto půjčky rozdílné ve srovnání s bankou? Jsou méně výhodné?

Půjčky pro nezaměstnané nejsou méně kvalitní než půjčky v bance. Jedná se o skutečně seriózní půjčky, které mají celou řadu stálých zákazníků a spokojených klientů. Staly se velmi vyhledávaným produktem a vyplňují prázdné místo, které tu vytvořily bankovní společnosti. 

Banky – půjčka pro nezaměstnané

Bankovní společnosti jsou typické tím, že mají dlouhý schvalovací proces. A tak se může stát, že odpověď dorazí až za několik týdnů. Banky půjčují jen těm, kteří mají vysokou bonitu. Je u nich tedy velká pravděpodobnost, že své závazky splatí včas a řádně. 

Proč nepůjčují nezaměstnaným? V převážné většině je nezaměstnaný žadatel odmítnut. Je tomu tak z důvodu, že nemá stálý příjem, který výrazně snižuje bonitu klienta. To neplatí pro půjčky na mateřské nebo rodičovské. Takové osoby dostávají od státu peněžitou pomoc, a tím jsou pravidelným příjmem. 

Nebankovní společnosti 

Co to jsou nebankovní společnosti a jak fungují? Nebankovní společnosti fungují na obdobném principu jako banky. Od České národní banky získají licenci na poskytování půjček a úvěrů. Jsou ke svým klientům benevolentnější než bankovní společnosti. 

Nebankovní společnosti mají proces schvalování žádostí o půjčku daleko jednodušší. Zažádat o půjčku může kdokoliv, i nezaměstnaní a matky na mateřské dovolené. V některých případech jako je půjčka bez registru není třeba své klienty dlouze lustrovat v rejstříku dlužníků

Výhody nebankovních společností jsou rychlost a možnost získání půjčky v hotovosti na ruku. Na druhé straně mají vyšší úrokové sazby a kratší dobu splatnosti. Je stanovena i maximální možná finanční hranice pro půjčení. 

Půjčka pro nezaměstnané

Půjčka pro nezaměstnané se u každé nebankovní společnosti značně liší, a to nejen úrokovou sazbou a dobou splácení, nýbrž i podmínkami. Některé společnosti nabízí možné splacení ihned bez pokuty, jiné si za to účtují poplatky.

Většinou bývají však půjčky pro nezaměstnané v řádech několika tisíc korun a lhůta pro splacení je 1 měsíc. Půjčka pro nezaměstnané je nebankovní půjčkou bez registru, proto je velmi rychlá. 

Půjčky pro nezaměstnané jsou vhodné pro:

  • všechny, kteří si nemohou dovolit běžnou půjčku v bance
  • jsou přímo určeny pro nezaměstnané
  • zřídit si je mohou bez problému i důchodci či matky na mateřské dovolené

Pokud tedy člověk hledá bezpečnou půjčku, na kterou se bude moci spolehnout, půjčky online pro nezaměstnané jsou tím pravým řešením. 

Jak získat půjčku pro nezaměstnané?

Řada společností je moderních, a tak přistoupila na možnost sjednání si půjčky online z domova. Stačí se přihlásit na internet a vyplnit dotazník, ve kterém se dokládá plnoletost a konkrétní informace o žadateli jako je jméno a příjmení, telefonní číslo, adresa nebo email. 

Před uzavřením jakékoliv smlouvy je nutné si předem přečíst smluvní podmínky, aby dotyčný společnosti nenaletěl. Žadatel o půjčku si musí dávat pozor zejména na skryté poplatky, vysoce zpoplatněné volání nebo varovné recenze.

Copyright © 2023 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang