Půjčka bez doložení příjmu – na OP až 500 000 Kč

Půjčky bez doložení příjmů mohou pomoci v mnoha situacích. Řada lidí si totiž nemůže, nebo nechce, dovolit dokládat své příjmy bankám kvůli půjčce. Může to být například z důvodu ztráty zaměstnání nebo třeba mateřské dovolené. Půjčka bez doložení příjmu je ale pak poskytována v naprosté většině nebankovními institucemi, která nemají jako podmínku doložení příjmů. Jak si tedy o půjčku bez doložení příjmu vzít, jaké má taková půjčka výhody, na co si dát pozor a co mohou nebankovní půjčky bez doložení příjmu nabídnout jiného oproti bankovním půjčkám?

Půjčka bez doložení příjmů může být řešením pro ty, kteří jsou v těžké situaci, například přišli o zaměstnání, nebo případně v minulosti měli problémy se splácením jiných úvěrů, nebo zkrátka potřebují rychle peníze. Jak ale taková půjčka funguje a kdy je možné zažádat o takovou půjčku online?

Princip půjčky bez doložení příjmů

Liší se princip půjčky bez doložení příjmů od ostatních typů půjček?

Princip půjčky bez doložení příjmů je stejný jako u jiných půjček. Součástí tak může být prokázání identity minimálně dvěma doklady totožnosti. Nicméně je potřeba brát v potaz, že většina nebankovních institucí, které nevyžadují potvrzení příjmů, poskytují takové půjčky dražší, než některé banky.

Nebankovní půjčka bez doložení příjmu

Nebankovní půjčka bez doložení příjmu má ale kromě výhod i řadu nevýhod. Jednou z nic jsou enormní poplatky za nedodržování lhůt splatnosti.

Kvůli tomu se tak může nebankovní půjčka bez doložení příjmu stát klíčem k ještě větším finančním problémům nebo dokonce do dluhové pasti. Jedná se třeba o půjčky na směnku.

Nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu

Nebankovní půjčka bez registru a potvrzení příjmu je typ půjčky, kde není potřeba výpisu z účtu a případný záznam v registru není překážkou. V tomto případě je tak potřeba si dát pozor nejen na danou instituci, která nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu poskytne, ale také na její řádné splácení.

Takovýto typ půjčky můžou totiž nabízet především lichváři, kteří se budou snažit na finanční situaci žadatele vydělat.

Nebankovní půjčku bez registru a potvrzení příjmu je tedy před jejím uskutečněním potřeba si řádně promyslet a zvážit všechny její výhody oproti nevýhodám, zda se vůbec vyplatí o ni žádat.

Co mohou nebankovní půjčky bez doložení příjmu nabídnout jiného oproti jiným poskytovatelům půjček?

Co mohou nebankovní půjčky bez doložení příjmu nabídnout?

Nebankovní půjčky bez doložení příjmu nabízí především jednodušší žádost. Ta se může řadit mezi její hlavní výhody. Nejenže lze vše vyřešit během několika málo minut online, ale k žádosti postačí vyplnit pouze krátký formulář se žádostí o půjčku.

Jak tedy funguje samotná půjčka bez příjmu a jaké rysy má společné s nebankovními půjčkami?

Půjčka bez příjmu

Jak bankovní tak i nebankovní půjčky bez příjmu jsou v naprosté většině rychle schválené a je možné si o ně zažádat kdykoli během dne.

Půjčka bez příjmů, resp. bez jejich dokládání, je využívána spíš v situacích, kdy je potřeba rychle získat finanční hotovost, ale zároveň dotyčný žadatel ví, že bude moci rychle a bez problému splácet.

Navíc mezi další výhody takové půjčky bez příjmu je to, že se nemusí dokládat dodatečné informace, na co se peníze z půjčky půjčují.

Půjčky bez registru a doložení příjmu

V podobných situacích jsou využívány také půjčky bez registru a doložení příjmu. Může se tak jednat například o situace, kdy žadatel o půjčku čeká na výplatu, ale finance potřebuje už dříve.

Nicméně je potřeba si u půjček bez registru a doložení příjmu dávat pozor na nebankovní instituce s lichvou, které finanční situaci mohou spíše zhoršit než jí pomoci.

Pro ještě rychlejší vyřízení je možné také využít služeb půjčky online. Jaké má taková půjčka podmínky?

Půjčka online bez potvrzení o příjmu

Pro půjčku online bez potvrzení o příjmu je nutné splňovat požadavek plnoletosti, trvalého pobytu v České republice a také doložení dvou dokladů totožnosti.

Co se dokladů týká, může se jednat například o pas nebo občanský průkaz (OP). Z toho důvodu se tak může jednat o půjčku online bez potvrzení o příjmu na OP bez doložení příjmu.

Půjčka online ihned na účet bez doložení příjmu

V případě, že se bude jednat o půjčku online ihned na účet bez doložení příjmu, může být požadováno (mimo výše zmíněných požadavků) také potvrzení o bezdlužnosti.

Takové potvrzení totiž může u půjčky online ihned na účet bez doložení příjmu hrát důležitou roli u ověřování bonity daného žadatele.

Půjčka bez doložení příjmu – další požadavky

V určitých případech je požadován u půjčky bez doložení příjmu alespoň výpis z účtu – nemusí se tak jednat o oficiální potvrzení od zaměstnavatele. Je to z toho důvodu, že si bankovní (nebo také nebankovní) instituce chce ověřit, že žadateli chodí pravidelně peníze na účet.

Kromě výpisu také může sloužit i výplatní páska nebo již zmíněné potvrzení přímo od zaměstnavatele. To nicméně často ale požadují samy banky.

Půjčka bez výpisu z účtu resp. půjčka bez doložení příjmu, je mnohdy vyhledávána studenty, důchodci ale i nezaměstnanými nebo také maminkami na mateřské dovolené. Ti jsou totiž z pohledu bank nebonitní a o peníze si tak musí žádat mimo bankovní instituce.

Půjčky bez dokládání příjmu – žádost

Na vyřízení půjčky bez dokládání příjmu postačí pouze vyplnění žádosti, kterou lze stáhnout i online. Takový formulář je vyhodnocen obvykle do několika málo minut a půjčka bez dokládání příjmu tak může být schválena opravdu rychle.

Pokud tak je půjčka kladně vyhodnocena a schválena, peníze dostane žadatel ihned na účet a vše je tak vyřízeno během chvíle.

Půjčka bez doložení příjmu a účtu – podmínky

V případě, že žadatel nemá bankovní účet (nebo k němu nemá přístup), může si zažádat o půjčku bez doložení příjmu a účtu.

Takové půjčky jsou vypláceny společnostmi v hotovosti a jsou poskytovány v kterýkoli den (tedy i během svátků nebo víkendů).

Půjčka bez doložení příjmu a účtu se tak vyřizuje většinou osobně na pobočce, případně na vybraném partnerském místě.

Půjčka bez bankovního účtu tak není zcela nereálnou a také je možné ji obdržet v krátké době.

Rychlá půjčka bez doložení příjmu – kdy ano a kdy ne

Před tím, než se vyplní žádost na rychlou půjčku bez doložení příjmu, je vhodné se zamyslet nad některými aspekty, které mohou zabránit zhoršení finanční situace, nebo dokonce dluhové pasti.

Mezi hlavní otázky, které by si měli všichni zájemci o rychlou půjčku bez doložení příjmu zodpovědět, jsou ty, které se týkají splatnosti (např. zda bude žadatel o půjčku moci splácet splátky včas), pokut (např. co se stane, když se vynechá jedna splátka) nebo nutnosti (je opravdu nutné si peníze půjčovat, případně není nějaký jiný zdroj peněz s nižším/nebo dokonce nulovým RPSN?)

Nicméně pokud i tak není jiná varianta a rychlá půjčka bez doložení příjmu je tak nutností, je dobré si řádně přečíst smlouvu, případně předem zkontrolovat nezávislé recenze a dozvědět se tak o poskytovateli půjčky více informací.

Půjčka bez doložení příjmů a registru

Rychlá a zároveň tedy dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu a registru je tak ve většině případů pouze na menší úvěry. Jelikož ve většině případů platí přímá úměra – čím větší zapůjčená částka, tím může být vyšší nejen úrok (a to především u nebankovních společností), který je u takovýchto typů půjček bohužel ale standartní, ale celkově její RPSN.

Půjčka bez doložení příjmů a registru tak může sloužit jako půjčka pro dlužníky, nicméně to ale pouze v případě, že si je dlužník jistý, že půjčku bez registru a příjmu dokáže bez problému rychle splatit a nevzniknou mu další finanční problémy.

Půjčka bez doložení příjmu – 500 000 korun

Některé společnosti, především pak ty nebankovní, poskytují půjčky bez doložení příjmů pouze do určité částky. Může se tak jednat o (nebankovní) půjčku bez doložení příjmu 500 000, což může být u některých společnosti jako tzv. strop takovéto půjčky.

Když je dosaženo určitého maxima půjčky bez doložení příjmu (500 000 korun u vybraných společností), na vyšší částku tak mohou vyžadovat například další dokumenty, jako je třeba potvrzení o příjmech od zaměstnavatele.

Další možností ale je, že větší částku než 500 000 korun už společnost nepůjčí ani s doložením jiných dokladů.

Půjčka na OP bez doložení příjmu

Půjčka na OP bez doložení příjmu je v určitém ohledu také jednodušší co se týká administrativy. Jedná se totiž o případy, kdy nebankovní společnost požaduje k půjčce pouze číslo občanského průkazu (OP).

U půjčky na OP bez doložení příjmu tak postačí pouze kopie daného dokladu a peníze má na účtu žadatel prakticky okamžitě.

Tento typ půjčky pro dlužníky, tedy půjčka na OP se nicméně pohybuje v nižších částkách, ale záleží vždy na vybrané společnosti, kolik si stanovila maximální limit.

Někde se tak může jednat o limit dvě stě tisíc korun u někoho to může být až půl milionu korun.

Dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu

V případě, že instituce nabízí půjčku až do 500 000, jedná se zpravidla o dlouhodobou půjčku bez doložení příjmu.

Ta krátkodobá totiž může dosahovat maximálně pár tisíc, zato půjčka s částkou až 500 000 už může u některých institucí spadat do kategorie dlouhodové půjčky.

Dlouhodobou půjčku bez doložení příjmu by si měl ale každý její žadatel co nejvíce rozmyslet, především pak to, jestli má dostatečnou rezervu, nebo rovnou měsíční příjem, na pravidelné splácení půjčky v následujících měsících.

Expres půjčka bez doložení příjmu

Expres půjčka bez doložení příjmů má (pro některé žadatele) tu výhodu, že se u ní nenahlíží do registru. Nicméně zde je pak na druhou stranu u vyšších částek je nutná zástava nemovitosti.

U expres půjčky bez doložení příjmu je tak důležité si dát pozor podmínky smlouvy a také na řádné dodržování měsíčních splátek.

SMS půjčka bez doložení příjmu

Další relativně rychlou půjčkou je SMS půjčka bez doložení příjmu. O takovou půjčku se žádá zpravidla online, většinou přes internetový formulář.

Přesto noví klienti musejí poskytnout základní informace o sobě a v některých případech také jakési neoficiální prohlášení o výši příjmu. Může se například jednat o stažený výpis pohybů na účtu.

Už tedy neplatí, že by věřitel vyžadoval pouze potvrzení o příjmu pouze od zaměstnavatele. Pouhý výpis z běžného účtu, kde je vidět měsíční obrat, tak může mnohdy stačit.

U SMS půjčky bez doložení příjmu se ale ověřuje také identita a úvěruschopnost žadatele.

Výhoda takové půjčky nicméně je, že ve chvíli, kdy je žadatel jednou schválen, o jakoukoli druhou a další SMS půjčku je pak možné požádat pomocí obyčejné SMS zprávy a všechny zbylé formality jsou už nejdou vyžadovány.

Copyright © 2023 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang