Hotovostní půjčka na ruku i pro nezaměstnané

V dnešní složité době není pro některé rodiny dostupné nakupování dárků kvůli nedostatku financí. To samé platí v případě vytoužené dovolené v zahraničí. Proto řada z nich shání možné finance na zaplacení. Jak funguje hotovostní půjčka na ruku i pro nezaměstnané?

Jedna z možností, jak nakupovat bez ušetřených financí, je zřízení si hotovostní půjčky, která je dostupná na ruku i pro nezaměstnané. Jedná se o půjčku, která je přímo na bezúčelový nákup, jako je právě nákup dárků pro rodinu nebo dovolená. Dostupnost těchto služeb je velká. 

Pokud je potřeba nakoupit dárky k narozeninám nebo k Vánocům a není dostatek finančních prostředků, je možné o hotovostní půjčku zažádat online prostřednictvím internetu. Hotovostní půjčka je na cokoliv.

Půjčka na dovolenou

Jedním ze způsobů, jak potěšit blízké, je vypravit se do obchodů a koupit dárek pro všechny. Není lehké vymyslet, co by komu mohlo udělat radost. Někdy je potřeba být kreativní, aby bylo možné vymyslet pro každého člena rodiny dárek zvlášť. Řešením může být koupit celé rodině jeden společný dárek, kterým je dovolená do zahraničí.

Většinou členové rodiny mají odlišné zájmy, ale málokomu by neudělala radost příjemná dovolená. Je to sice trochu nákladnější dárek, na druhou stranu pěknou dovolenou si čas od času zaslouží každý. A kam se jet podívat? Některé rodiny preferují hory, v jiných rodinách vyhrává na plné čáře moře.

Není-li našetřeno dostatek financí, lze také dovolenou vyřešit půjčkou. Snadno dostupné jsou právě hotovostní půjčky na ruku. 

Jak funguje hotovostní půjčka na ruku?

půjčky bez účtu na rozdíl od ostatních půjček není potřeba si sjednávat bankovní účet. Peníze se u hotovostních půjček vyplácí na ruku. Hotovostní půjčka může zastávat půjčku na splátky nebo jednorázovou akci. Splácení je tak možné přes bankovní účet, i hotově. 

Stačí na příslušných internetových stránkách zažádat o půjčku a do 48 hodin již jsou peníze k dispozici. Je možné získat například peníze na ruku přes kurýra nebo poštou. Výše úvěru hotovostní půjčky je stanovena až do výše 50 000 Kč a celková splatnost úvěru se pohybuje od 8 do 13 měsíců.

Kde si sjednat hotovostní půjčku?

Výběr ze společností, které nabízí hotovostní půjčku na ruku i pro nezaměstnané, je velmi omezený. Takových společností není moc. Je to však stále bezpečnější než v případě půjčky od soukromníků. Jaké společnosti tuto službu nabízí?

Půjčka na ruku od Providentu je jednou z velmi oblíbených. Provident v České republice funguje řadu let, a tak je zřejmé, že se nejedná o podvodnou společnost. Hotovostní půjčku Provident lze získat až do výše 130 000 Kč s dobou splatnosti do 48 měsíců.

Dalším poskytovatelem půjčky v hotovosti je ExpressCash. Jedná se o nebankovní společnost, která poskytuje půjčky těm, kdo nemají bankovní účet. Možná výše částky je sice menší než u Providentu, za to ji lze vyřídit prostřednictvím krátkého formuláře nebo po telefonu. RPSN začíná na 209 % a doba splatnosti je až 20 měsíců

Jaké jsou výhody a nevýhody hotovostní půjčky na ruku?

Hotovostní půjčka na ruku i pro nezaměstnané má jednu velkou výhodu, kterou je rychlost. Peníze dorazí velmi rychle prostřednictvím pošty, kurýra nebo při osobním setkání. Dalším plusem rychlých půjček pro nezaměstnané je jednoduchost sjednání. V dnešní době stačí připojit mobilní telefon nebo počítač na wifi a vyplnit žádost na webových stránkách. 

Na druhé straně je jasné, že za rychlost a rizikovost si bude muset dotyčný připlatit, a to i několikanásobně. Jakmile dojde k pozdnímu splacení půjčky, dostane za to žadatel vysoké pokuty. Navíc je doba na splacení velmi krátká

Vysoké je také kromě pokut i RPSN neboli roční procentní sazba nákladů. V něm jsou obsaženy veškeré poplatky za sjednání oné hotovostní půjčky na ruku. RPSN je údaj, který musí každý z poskytovatelů uvádět ze zákona. Čím nižší RPSN, tím je půjčka výhodnější. 

Některé společnosti nabízí první půjčku zdarma. To může být zároveň výhodou i nevýhodou. Jakmile člověk nemusí zaplatit úroky spojené s půjčením, pak se mu stává půjčování peněz daleko dostupnějším a je pravděpodobné, že si půjčku sjedná znovu. 

Je možné taky velmi snadno při takovém sjednání půjčky narazit na lichváře nebo podvodníky. Ty nespadají pod licenci České národní banky.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang