Soukromá půjčka – ihned, bez podvodu i na směnku

Shání-li člověk půjčku a nemůže si vybrat z velké nabídky produktů na trhu, může vyzkoušet půjčku od soukromých osob. Získání takové půjčky je téměř stoprocentní na rozdíl od půjčky u bankovních společností. Co je to soukromá půjčka a jak funguje?

Půjčky od soukromých osob jsou velmi vyhledávaným a významným produktem, který vykrývá prázdné místo vytvořené bankovními společnostmi. Bankovní společnosti mají totiž skutečně přísné podmínky pro schvalování půjček.

Má-li žadatel o půjčku příliš nízké příjmy nebo měl v minulosti problémy se splácením, půjčku zkrátka nedostane. To se u půjčky od soukromých investorů stát nemůže. Půjčky od soukromých investorů, které společnosti nabízí, jsou vhodné pro každého bez rozdílu. Půjčky od soukromých investorů bývají velmi často zřizovány nezaměstnanými, ale i ženami pobírajícími rodičovský příspěvek či lidem v důchodu

Půjčky od soukromých osob 

Takové půjčky se podobají svou povahou například půjčkám ihned na účet poskytovanými nebankovními společnostmi. Nebankovní půjčky jsou též velmi rychlé. Jsou typické svou krátkou splatností a vyššími úrokovými sazbami než bankovní půjčky. 

Je tomu tak z důvodu, že nebankovní společnosti riskují, že se jim peníze od klientů se záznamem v rejstříku dlužníků nevrátí včas nebo vůbec. Banky od takových žadatelů o půjčku dávají ruce pryč. 

Půjčka od soukromých osob je odnoží nebankovních půjček. Poskytovatelem jsou soukromé osoby. Mnohdy používají slogan lidé půjčují lidem nebo půjčka mezi lidmi. Jsou oblíbené i díky individualitě podmínek, které si nastavují s poskytovatelem půjček.

Půjčku poskytne soukromá osoba, která může část svých financí předat jiné osobě s tím, že to slouží jako investiční prostředek. Na druhé straně stojí osoba, která finance potřebuje a byla například odmítnuta bankovními i nebankovními společnostmi. 

Výhody půjčky od soukromých investorů:

  • půjčky jsou vhodné pro každého bez rozdílu
  • půjčky od soukromých investorů jsou vhodné i pro nezaměstnané či pro dlužníky
  • vyřízení proběhne během několika minut online
  • mírnější pravidla pro získání půjčky
  • půjčka na cokoliv

Chce-li žadatel výhodnou půjčku, měl by sáhnout po volbě půjčky od soukromých investorů ihned nebo jako půjčku na směnku. Musí však počítat s tím, že v případě pozdní splátky dostane sankce. Pro lepší přehled lze prozkoumat recenze Půjčka Šikulka nebo jiné poskytovatele.

Jak funguje půjčka od soukromé osoby?

Půjčka od soukromých osob funguje na jiném principu, než je půjčování peněz z bankovních a nebankovních společností. Žadateli je určené konkrétní datum, do kdy se na jeho půjčku na cokoliv mohou soukromé osoby složit. Pokud se tak nestane vůbec nebo složené finance nedosahují požadované výše, je půjčka zamítnuta.

Jestliže dojde ke složení v plné výši půjčky, pak zprostředkovatel sepíše smlouvu, ze které půjde soukromým osobám při každém splacení dlužníkem poměrná část vzhledem k vložené částce financí. Zprostředkovatel také určuje výši úroku na základě získaných informací o žadateli. 

Copyright © 2023 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang