Nejlepší nebankovní půjčka – recenze

Hotovostní půjčky na ruku, online půjčky na bankovní účet, půjčky na mateřské či půjčky pro zadlužené. To vše a spoustu dalších produktů nabízejí nebankovní poskytovatelé půjček. Jak vybrat tu nejlepší půjčku?

Nebankovních společností poskytujících nejrůznější úvěry existuje celá řada. Někdy je oříšek vyznat se ve všech nabídkách a najít tu nejlepší a nejvýhodnější. Článek popisuje, na co je dobré dát pozor a jak zvolit nejlepší půjčku.

Na internetu proto existuje celá řada portálů srovnávajících a popisujících jednotlivé druhy půjček. Žadatel o půjčku by si měl vždy daného poskytovatele prověřit a pročíst různé weby, kde může najít recenze a zkušenosti uživatelů s danou půjčkou.

Mezi největší a nejvyužívanější půjčkové portály lze uvést např. NavigatorUveru.cz či Vpujcky.cz. Např. zde na webu Vpujcky.cz mohou uživatelé zjistit řadu užitečných informací o půjčkách na ruku nebo půjčce na mateřské, či také jak řešit problémy se splácením dluhů a kde podat žádost o výmaz z registru dlužníků formulář.

Při výběru nebankovní půjčky se doporučuje porovnat RPSN u více věřitelů a udělat si obrázek o sazbách. Vyplatí se najít věřitele, kteří omezují poplatky na minimum a nabízejí podmínky splácení, které vyhovují potřebám.

Jak si vybrat nejlepšího poskytovatele

Před podáním žádosti o nebankovníní půjčku je vždy nejlepší získat nabídky od několika věřitelů. Pak může žadatel zvolit celkově nejlepší půjčku pro konkrétní situaci. Při porovnávání věřitelů je dobré sledovat následující faktory:

  • požadavky na schválení
  • úrokové sazby
  • výše půjčky
  • možnosti splácení
  • jedinečné vlastnost
  • zákaznický servis

Každá nebankovní společnost má trochu jiné podmínky. Je dobré se seznámit se všemi detaily.

Požadavky na schválení nebankovní půjčky

Každý věřitel má svůj vlastní práh pro schvalování potenciálních dlužníků, přičemž bere v úvahu například příjem žadatele, úvěrové skóre a poměr dluhu k příjmu.

Pokud má žadatel podprůměrnou bonitu, měl by hledat věřitele, kteří využívají jiná kritéria pro schválení. Někteří berou v úvahu například obor studia nebo pracovní historii.

Úrokové sazby nebankovní půjčky

Nejnižší inzerovaná sazba není nikdy zaručena, proto se hodí porovnat skutečné nabídky. Při porovnávání úrokových sazeb je třeba zahrnout také případné poplatky nebo sankce.

Poplatky za poskytnutí půjčky nebo za podání žádosti mohou výrazně zvýšit celkové náklady na půjčku.

Výše poskytované půjčky

Pokud žadatel potřebuje půjčku na něco malého, například na drobnou opravu auta, vyhledá jiné věřitele, než když potřebuje zaplatit desetitisícové účty.

Možnosti splácení nebankovní půjčky

Dobrý poskytovatel osobních půjček obvykle nabízí více podmínek splácení. Klient si tak může vybrat tu, která je pro jeho situaci nejrozumnější.

Pokud si žadatel půjčuje hodně peněz, měl by se poohlédnout po věřiteli s dlouhou dobou splatnosti. Díky tomu sníží měsíční splátku. V případě půjčení menší částky se více vyplatí kratší doba splácení, která sníží celkovou výši úroků a tím menší možné problémy se splácením.

Jedinečné vlastnosti půjčky

Je dobré dát pozor na věřitele s nějakými jedinečnými výhodami nebo omezeními. Žadatel by si měl vždy ověřit, že každý věřitel, o kterém uvažuje, umožní použít půjčku k libovolnému účelu.

Někteří nebankovní poskytovatelé totiž omezují své půjčky na specifické účely, například na konsolidaci dluhů.

Zákaznický servis

Je také vhodné prozkoumat možnosti zákaznického servisu dané společnosti, zejména pokud dává klient přednost osobnímu jednání před jednáním online.

V případě, že žadatel potřebujete více informací, můžete si vždy vyhledat recenze o nebankovní společnosti. Pokud společnost žádné recenze nemá, je to vždy podezřelé.

Agregátory nebankovních půjček

Výborný způsob, jak získat nejlepší nebankovní půjčku přímo na míru, je použití agregátorů půjček. Takto fungují některé portály včetně Čínské půjčky.

Žadatel zadá do online formuláře svá kritéria a požadavky a webová stránka vygeneruje nejvhodnější nabídky. Žadatel si na základě nabídek vybere tu, která je v danou situaci nejvýhodnější.

Nebankovní půjčka zdarma

Někteří nebankovní poskytovatelé nabízejí novým klientům první půjčku zdarma. Jde o dobrý způsob, jak přitáhnout nové klienty. Nicméně pro žadatele, který si půjčuje jen výjimečně, je toto velmi dobrý způsob, jak ušetřit na úrocích.

První půjčka zdarma znamená nulové úroky a nulové poplatky. Klient zaplatí jen tolik, kolik si skutečně půjčil. Poskytovatelé požadují obvykle jen dodržení splatnosti a podmínek půjčky.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang