E-mail na své doméně – zdarma, jak na to?

Jistě není novinkou, že vlastní doména přidává firmě či společnosti na důvěryhodnosti a v dnešní době je nepostradatelnou součástí pro oslovení nových zákazníků. Vyplatí se ale mít na své doméně také e-mail? A jak si zařídit e-mail na své doméně zdarma?

Není pochyb, že vlastnit doménu může podnikatelům výrazně pomoci s podporou jejich byznysu. Vyplatí se ale založit si k doméně také e-mail? Nejedná se jen o zbytečnou investici a vynaložení úsilí? A je možné si e-mail na své doméně vytvořit zdarma?

Výhody e-mailu na vlastní doméně

Mohlo by se zdát, že e-mail na vlastní doméně není pro podnikání jedna z klíčových věcí, či priorit. Samozřejmě, podnikat se dá i s e-mailem, který s doménou není propojený, nicméně e-mail na vlastní doméně má několik nesporných výhod.

Za prvé, e-mail propojený s doménou bude na zákazníky působit mnohem důvěryhodněji a profesionálněji. Působí lépe, když firma komunikuje přes e-mail, který nese za zavináčem její vlastní název, než když je e-mail zakončený @seznam.cz či @gmail.com.

E-mail s vlastní doménou působí důvěryhodně a profesionálně.

Kromě větší profesionality a důvěryhodnosti na sebe firma, která používá e-mail na vlastní registrované doméně, více upozorní. Je lepší, když mají zákazníci na očích i při psaní e-mailů jméno firmy, než vyhledavače poskytující e-mailové služby, jako je například Seznam. Vlastní doména je tak ideální pro ty, kteří si chtějí založit vlastní e-shop.

TIP: Při podnikání na internetu je dobré vědět, jak a kde koupit doménu.

Další nespornou výhodou propojení e-mailu s doménou je založení více e-mailových adres, a tím pádem usnadnění třídění e-mailů. Firma si může založit zvlášť adresu pro zákazníky, kteří ji kontaktují například ohledně reklamací, nebo zvlášť pro ty, kteří se chtějí zeptat na více informací. V tomto případě by adresy mohly vypadat jako reklamace@nazevfirmy.cz nebo info@nazevfirmy.cz. Tyto e-maily lze zařídit také pro jednotlivé členy týmu s jejich vlastním jménem.

Důvěryhodná a profesionální komunikace je také nezbytnou součástí věrnostních programů, které pomáhají zvýšit loajalitu zákazníků. Jak vymyslet věrnostní program, který zákazníci ocení? Důležité je, aby stál na třech pilířích – odměna, emoce a komfort.

Jak si vytvořit e-mail na vlastní doméně?

Založit si e-mail na vlastní doméně není složité a často se postup neliší od zakládání klasické e-mailové schránky. Existuje několik způsobů, jak si e-mail na vlastní doméně založit.

Je možné, že možnost založení e-mailové schránky nabízí přímo poskytovatel, u kterého podnikatel provozuje i své webové stránky. Proto je dobré zjistit možnosti, jaké poskytovatel nabízí. Je třeba ale dbát také na to, aby měl web i e-mail dostatečnou zákaznickou podporu, nejlépe non-stop.

Důležité je, zda má poskytovatel e-mailu také kvalitní zákaznickou podporu.

E-mail na vlastní doméně lze zařídit také prostřednictvím známých vyhledavačů, jako je Seznam a Google. Přestože má e-mailová schránka na Seznamu oproti schránce založené v Googlu slabší zabezpečení, je možné ji při založení e-mailu na vlastní doméně také použít.

Ti, kterým vyhovuje e-mail od Googlu i jeho aplikace, může si zaregistrovat e-mail s vlastní doménou i v tomto vyhledavači. Výhodou je, že přes jeden účet je možné spravovat jak e-mail, tak různé soubory či kalendář. Založení e-mailu s vlastní doménou na Googlu probíhá prostřednictvím aplikace G Suite.

E-mail na své doméně lze založit také na Googlu.

U některých poskytovatelů, například u Googlu je třeba při registraci e-mailu s vlastní doménou upravit také takzvané MX záznamy. Ty jsou k dostání od poskytovatele e-mailového hostingu.

Po zaregistrování svého doménového jména u vybraného poskytovatele a upravení MX záznamů je e-mail s vlastní doménou připraven k používání.

E-mail na vlastní doméně zdarma

Vyplatí se do e-mailu na vlastní doméně investovat peníze nebo postačí využití služeb, které jsou zdarma? Záleží na účelu, použití e-mailu a očekávání zakladatele schránky. Služby, které poskytují vytvoření e-mailu s vlastní doménou zdarma mohou mít omezený počet jednotlivých adres k vytvoření, omezenou velikost úložiště a možnosti zálohování.

TIP: Existuje mnoho domén na prodej. V některých případech lze najít také volné webové domény a získat doménu zdarma.

E-mail s vlastní doménou lze založit jak zdarma tak za poplatek.

U placených služeb je většinou počet adres neomezený a poskytují také zálohování e-mailů. Záleží tedy, pro jak velkou firmu se e-mailové adresy s vlastní doménou vytváří a jaké jsou požadavky a potřeby uživatelů.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang