4 e-shopy pro milovníky her

Každý má v sobě kousek dítěte, které se občas ohlásí. Někdo ho uspokojuje animáky, jiní deskovkami, další střílečkami. Které e-shopy mají nejrozmanitější nabídku společenských a PC her? A kde koupit komiks či sběratelskou postavičku?

Nezáleží, jestli je člověku 10 nebo 50 let. Občas je zkrátka potřeba vyhnat z hlavy všechny problémy a jen tak bezstarostně se pobavit nějakou nenáročnou aktivitou. Existuje celá řada e-shopů, které s tím pomohou. Následující článek představuje 4 z nich.

MegaHračky.cz

Široký výběr deskových her přináší obchod MegaHračky. Kromě sortimentu pro děti jsou zde k dispozici i vědomostní a strategické hry, které zavaří hlavy nejednomu dospělákovi. Nechybí ani oblíbení Osadníci a tematické hry na motivy filmů – Harry Potter, Sherlock Holmes a další.

Koho by zdejší výběr společenských her neuspokojil, může se podívat na e-shop Mraky hraček. Zde jsou k zakoupení například i velmi populární Hry o trůny. Právě široký výběr je jeden z aspektů, který zákazníci opakovaně vychvalují v Mraky hraček recenzích.

Lákavá je na MegaHračky i nabídka stavebnic LEGO, která patří k největším na českém trhu. K prodeji zde jsou všechny edice, včetně těch nejnovějších a limitovaných. Dospělí nadšenci mohou sáhnout po edicích Technic, Creator nebo třeba Star Wars.

Obzvlášť zajímavé jsou řady Creator Expert a Architecture, s nimiž si zákazník může přímo v obýváku zhotovit nejvýznamnější světové stavby – ať už se jedná o fotbalový stadion, Tádž Mahal nebo Operu v Sydney. Zábava na několik hodin zaručena!

Široký výběr deskových her přinášejí kromě hračkáren také specializované prodejny.

Comics Point

Fanoušci filmů, seriálů, her a komiksů budou ve svém živlu na ComicsPoint. Seženou zde komiksy v češtině i angličtině, DVD, časopisy, knihy, figurky, hrnky, plakáty, oblečení a mnoho dalšího.

ComicsPoint svůj sortiment soustřeďuje mimo jiné na následující motivy:

 • Avengers
 • Batman
 • Captain America
 • Doctor Who
 • Deadpool
 • Fortnite
 • Game of Thrones
 • Harry Potter
 • Iron Man
 • Lord of the Rings
 • Simpsonovi
 • Spider-Man
 • Star Wars
 • Witcher

Například Marvel filmy jsou k dispozici na DVD, Blu-ray a 4K Ultra HD. Ceny se liší v závislosti na formátu a vydání.

Za zmínku stojí i dárkové sety s nejrůznějšími předměty za zvýhodněné ceny, kterými lze udělat radost synovi i třeba do Marvelu zapálenému příteli. Pro nerozhodné Comics Point prodává dárkové poukazy.

Zájemci tady mohou nakupovat také hry, a to jak karetní a počítačové, tak hry na Xbox a na Play Station. V katalogu nechybí populární tituly jako Tomb Raider, Mafia či Zaklínač. Kromě bohatého e-shopu má společnost také 3 pobočky v Praze.

Fanatical

Na světě asi není hráč, který by neznal Fanatical. Jedná se o nákupní platformu, která se zaměřuje na prodej oficiálních herních klíčů napříč všemi žánry. Umožňuje tak uživatelům získat vytouženou hru jen za pár korun a minimum času.

Digitální klíče jsou nezbytností moderní doby, kdy hry na CD postupně ustupují do pozadí. Kvůli nákupu počítačové hry už není nutné chodit do obchodu ani čekat na doručení z e-shopu. Kompletně celý proces proběhne digitálně.

Fanatical na své platformě nabízí přes 7 000 herních titulů od více než 1 000 oficiálních vydavatelů a zásobuje hráče ve 200 zemích po celém světě. K dispozici zde jsou hry od nejznámějších studií jako Rockstar Games, Ubisoft nebo EA, ale i z menších dílen.

Výhoda tohoto prodejce oproti konkurenci tkví zejména v akčních cenách. Jeho zásadní mínus naopak představuje absence českého rozhraní. Pro koho by toto bylo nepřekonatelnou překážkou, může zvolit některý z podobně zaměřených českých e-shopů.

U Fanatical lze zakoupit pouze PC hry na Windows, iOS a Linux, nikoliv hry ke konzolím.

Svět-her

Koho by nabídka deskových her v běžných online hračkářstvích neuspokojila, měl by vědět, že existují i specializované obchody. Jedním takovým je Svet-her.cz, který přináší produkty z celého světa společenských her za příznivé ceny.

K dostání zde jsou hry dětské, rodinné, party, karetní, logické i venkovní. V kategorii tematické hry se dají ulovit i kousky ze světa Pána prstenů, Narcos, Stranger Things a desítek dalších populárních filmů a seriálů, které jinde běžně nejsou k dostání.

Jak děti, tak dospělí si vyhrají i s hlavolamy, puzzle a stavebnicemi Seva či Merkur. Samostatnou kategorii mají na e-shopu venkovní hry a pomůcky na žonglování, které se postarají o zábavu na zahradě – badminton, kuželky, diabolo, frisbee či flowerstick.

Imago

E-shop Imago.cz nabízí více než 12 000 knih, her, replik a fantasy & sci-fi oblečení z celého světa. Všechny předměty má Imago skladem a k nákupům nad 1 999 Kč poskytuje dopravu zdarma. Zákazník má 60 dní na vrácení nákupu.

Kromě společenských her, puzzle, knih a komiksů jsou zde k dostání také kostýmy a doplňky na tzv. LARP, cosplay a podobné. S Imago se zákazní oblékne od hlavy až k patě třeba i na historickou bitvu.

Nejzajímavější část katalogu představují předměty z filmů, seriálů a her, které skalní fanoušek prostě musí mít. Co takhle rohožka Game of Thrones, originální Bertíkovy fazolky z Harryho Pottera nebo otvírák na lahev ve tvaru Thorova kladiva?

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang