Ford chce představit na čínském trhu 30 nových modelů, 10 z toho mají být elektrovozy

Ford chce představit na čínském trhu 30 nových modelů do roku 2025. Jde o součást jejich strategie, kterou nazývají „Let to Win in China“. Tato strategie je zaměřena na rozšíření a prohloubení jejich působení ve velkém nejlidnatějším trhu na světě.

Americký automobilový gigant Ford se chystá zanechat výraznou stopu na čínském trhu, který je jedním z největších a nejdynamičtějších automobilových trhů na světě. Společnost oznámila ambiciózní plán představit na čínském trhu celkem 30 nových modelů, z nichž až 10 bude tvořit elektrovozy.

Tento krok nejen podtrhuje Fordův závazek vůči udržitelnosti a inovacím, avšak také ukazuje, že elektrická mobilita je nedílnou součástí budoucnosti automobilového průmyslu.

Ford chce prostřednictvím svého nového portfolia přilákat širší skupiny zákazníků s různými potřebami a přáními. Cílem je také poskytnout nová vozidla vybavená nejnovějšími technologiemi a výrobky, které nabízejí řidičům a široké veřejnosti přidanou hodnotu.

Nová vozidla mají být vysoce konkurenceschopná a nabízet kvalitní design a dobrou výkonnost. Firma tento cíl oznámila jakožto reakci na klesající prodeje v Číně. 

Americká automobilka Ford Motor informovala, že chce uvést na čínský trh třicet nových modelů. Zhruba deset z toho by měly být elektrovozy. Společnost se tak snaží reagovat na pokles odbytu na tamním trhu, když za minulý rok prodeje Fordu v Číně poklesly o 37 %.

Kromě dopadu obchodní války mezi USA a Čínou si Ford tento propad prodejů vysvětluje nedostatkem nových produktů.

Čína je pro automobilový průmysl klíčovým trhem s obrovským potenciálem. Ford, jako jedna z předních automobilových společností na světě, se již několik let snaží posílit svou pozici na čínském trhu. Nový plán na představení 30 nových modelů je jasným projevem této snahy.

Společnost plánuje investovat značné finanční prostředky do vývoje a výroby nových vozidel, aby oslovila různorodé skupiny zákazníků a postavila se čelem k rostoucí poptávce po elektromobilech.

Vznik společnosti Ford

Společnost Ford byla založena Henrym Fordem, a to v roce 1903. Henry Ford byl průkopníkem automobilového průmyslu a jeho vizí bylo udělat automobily dostupné pro širší veřejnost. Jeho inovativní myšlenky a přístup k výrobě zásadně ovlivnily průmysl a moderní společnost.

Henry Ford získal značnou popularitu díky zavedení pásu s pohyblivým dopravníkem do výroby automobilů, což umožnilo sériovou výrobu na velké škále a snížení nákladů na výrobu.

Jeho nejslavnějším modelem se stal Ford Model T, který byl vyráběn v letech 1908 až 1927 a stal se prvním automobilem, který byl dostupný široké veřejnosti za dostupnou cenu.

Tento průlomový přístup k výrobě umožnil masovou motorizaci společnosti a měl obrovský dopad na hospodářství a životní styl lidí. Fordova společnost hrála klíčovou roli v průmyslové revoluci a byla jednou z prvních, která převzala principy masové výroby.

Díky svému dědictví a významnému vlivu na světový automobilový průmysl zůstává Ford jedním z nejznámějších a respektovaných jmen v oblasti automobilismu.

Ford – nové modely

Ford je přímým výrobcem elektro vozů SUV EV (Mustang) se značkou Mach E. Tento vůz je poháněn elektrickým motorem s pěti různými výkonovými úrovněmi, včetně verze s výkonem 225 kW. Jeho dojezd dosahuje až 600 km. Nádrž na palivovou náhradu vyžaduje výměnu paliva jen čtyřikrát za 100 000 km.

Další modely:

  1. Ford F-150 Lightning: Jedná se o elektrickou verzi populárního pickupu F-150. Tento elektromobil je navržen tak, aby byl výkonným pracovním vozem se schopností tažení, ale zároveň nabízel výhody elektromobility.
  2. Ford Focus Electric: Dříve Ford nabízel také elektrickou verzi svého kompaktního vozu Focus. Tento model byl určen převážně pro městskou jízdu.
  3. Ford Escape Plug-in Hybrid: Tento model je plug-in hybridní verzí kompaktního SUV Escape, který kombinuje benzinový motor s elektromotorem a umožňuje kratší úseky jezdit pouze na elektřinu.

K dispozici je také Ford Transit Connect EV, který funguje na 30-kWh baterie s dojezdem až 170 kilometrů na jedno nabití.

Elektromobilita a udržitelnost

Jedním z nejzásadnějších aspektů tohoto plánu je důraz na elektromobilitu. Vzhledem k narůstajícímu povědomí o klimatických změnách a potřebě snižovat emise skleníkových plynů, automobilový průmysl prochází zásadní transformací směrem k ekologičtějším alternativám.

Elektromobily jsou považovány za jedno z nejúčinnějších řešení v boji proti znečištění ovzduší a klimatickým změnám.

Ford se tímto plánem jasně zavazuje k této transformaci. Vyrábět a nabízet více elektromobilů na čínském trhu je nejen strategickým krokem směrem k udržitelnosti, avšak také reakcí na rostoucí zájem čínských zákazníků o čistší a energeticky účinnější alternativy k tradičním spalovacím motorům.

Představení 30 nových modelů na čínském trhu zahrnuje nejen elektromobily, nicméně také vozidla s hybridními pohony a moderními technologickými funkcemi. Ford si je vědom rychlého tempa inovací v automobilovém průmyslu a snaží se držet krok s tímto vývojem.

Důležitou součástí tohoto plánu je také vytvoření konkurenční výhody v oblasti elektromobility a technologických funkcí, které by mohly přitáhnout zákazníky a posílit značku Ford na čínském trhu.

Rozhodnutí společnosti Ford představit na čínském trhu 30 nových modelů, z toho 10 elektrovozů, je důkazem odhodlání automobilky přizpůsobit se měnícím se trendům a potřebám zákazníků.

Tento krok nejen podporuje ekologičtější budoucnost automobilového průmyslu, a také ukazuje, že Ford má pevný základ pro inovace a konkurenceschopnost na globální scéně.

Bude zajímavé sledovat, jak tato ambiciózní iniciativa ovlivní čínský trh a jaký bude mít dopad na celý automobilový průmysl.

Ford a jeho pozice na trhu

Společnost Ford je dlouholetým hráčem na trhu s automobily a měla významnou pozici v automobilovém průmyslu. Ford je známý svými různorodými modely automobilů, SUV a nákladních vozidel, které jsou oblíbené mezi spotřebiteli.

Pozice společnosti Ford na trhu se může měnit v závislosti na mnoha faktorech, včetně nových modelů, ekonomických podmínek, konkurence a trendů v automobilovém průmyslu.

V minulosti byl Ford známý svými populárními vozidly, jako je Ford F-150 (pickup), Ford Mustang (sportovní vůz) a dalšími modely, které si získaly velkou zákaznickou základnu.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang