Kde koupit nano roušky? Jaké výhody nabízí?

V posledních měsících se výrazně zvýšila poptávka po rouškách s nanovlákny. Nano ústenky se dají sehnat jak na zahraničním trhu, tak od českých výrobců. Kde sehnat nano roušky na prodej? Co je dělá tak speciálními? Jak se liší od běžných ústních roušek?

Zatímco během léta, kdy byl koronavirus na krátkém ústupu, poptávka po běžných rouškách proti koronaviru klesla, zájem o nano roušky výrazně stoupl. Projevily se totiž jako mnohem účinnější ochrana než oblíbené chirurgické ústenky.

Respirátory a roušky v 50% slevě je v současnosti možné nakoupit online v DIA lékárně.

Nakoupit respirátory s 50% slevou >

V dnešní době se nano roušek na trhu pohybuje celá řada. Ať se jedná o nanovlákenné roušky pro děti či dospělé, české (např. nanoSPACE) i zahraniční společnosti je začaly vyrábět v hojné míře. Jaké výhody oproti konvenčním ústenkám přináší? A kde lze nano roušky sehnat?

Rozdíly mezi nano rouškou a běžnou ústní rouškou

Rozdíl mezi běžnou ústní rouškou a nano rouškou by se dal ukázat na sloganech, které celou koronavirovou situaci doprovází. Zatímco na běžné roušce, ať chirurgické, nebo textilní, by se dalo aplikovat „moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě,“ roušku s nanovlákny vystihuje spíše „moje nano rouška rouška chrání mě i tebe.“

Od běžných roušek nejen proti koronaviru se nano rouška liší hned v několika bodech, které z ní činí účinnější ochranu proti virovým onemocněním, jako je právě koronavirus nebo třeba chřipka.

Nanovlákenná membrána použitá v nano rouškách dokáže nositele ochránit víc než jednorázová nebo textilní ústenka.

Zakoupit lze nano roušky i na e-shopu nanoSPACE >

TIP: Největší nabídkou českých nanoroušek a respirátorů na trhu disponuje e-shop Preventiko.

1. Ochranný materiál

Jednorázové ústní roušky, které lze sehnat na spoustě čínských e-shopů, jsou oproti nano rouškám vyráběny z méně účinného materiálu, hlavně co se týče schopnosti zachytit různé mikročástice (alergenní, virové apod.).

Nano roušky totiž oproti chirurgickým ústenkám obsahují vrstvu z nanovlákenného materiálu, který slouží jako účinný filtr. Ten dokáže zachytit nejen viry a bakterie, ale například i smog, prach nebo jiné alergeny v podobě pylů apod. Proto jsou nano roušky vhodné i pro astmatiky či alergiky, kteří měli v počátcích pandemie problém sehnat antivirové roušky.

Roušky proti koronaviru je vhodné vybírat z nanovláken. Ta totiž dokáží zachytit mnohem větší množství virů a bakterií než klasické jednorázové ústenky.

Roušky s nanovlákennou membránou obsahují dva filtry v jednom produktu, který na rozdíl od běžných zdravotnických roušek chrání před viry obousměrně – zabezpečí jak uživatele, tak i jeho okolí. Oproti tomu chirurgické roušky fungují na principu „moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“

Zatím se tato situace, kdy lidé vyráběli vlastní ochranné roušky a rozdávali je potřebným, neopakuje. A to i přesto, že je nošení roušek povinné již od začátku září.

Nano roušky od českého výrobce Nanospace je možné sehnat zde >

2. Ekologické hledisko

Z ekologického hlediska jsou jednorázové ústenky zakoupené v Číně nevhodné. Zaprvé nejsou tolik účinné a doporučuje se měnit je každé dvě hodiny, kdežto nano roušky lze nosit delší dobu, některé i opakovaně.

Zadruhé levné roušky obsahují tzv. borosilikátová mikrovlákna, která mají negativní vlastnosti jak v rámci ekologického hlediska, tak z hlediska zdravotního. Nano roušky tato mikrovlákna neobsahují, proto jsou mnohem bezpečnější a ekologičtější.

Český dodavatel nanoSPACE na svých stránkách nabízí nano roušky i jiné ochranné produkty, které mohou ochránit člověka před koronavirovou nákazou.

Prohlédnout kompletní nabídku nanoSPACE je možné zde >

3. Účinnost

Běžné ústní roušky svou účinnost ztrácí již po krátké době nošení, a to především kvůli zvlhnutí. Z toho důvodu nejsou tyto jednorázové ústenky vhodné pro astmatiky nebo alergiky, neboť zvlhlé vrstvy chirurgické roušky pak fungují spíše jako lapače alergenních částic místo toho, aby před nimi nositele ochránily.

Oproti tomu nano roušky mohou díky nanovlákenné vrstvě posloužit i astmatikům. Na rozdíl od chirurgických ústenek nevlhnou, lépe se přes ně dýchá a dokáží kromě virů a bakterií zachytit také nepříjemné alergeny. Navíc vlhkost nenaruší účinnost nano roušky, jako je tomu v případě běžné ústenky.

Nebezpečí běžných ústních roušek spočívá v jejich vlhnutí a rychlé ztrátě účinnosti. Nano roušky jsou v tomto ohledu mnohem bezpečnější volbou.

4. Životnost

Jak už bylo několikrát zmíněno, klasické ústní roušky mají mnohonásobně nižší životnost než nano roušky. Doporučuje se měnit je již po 2 hodinách aktivního nošení. Jednorázové roušky jsou vhodné spíše zdravotníkům pracujícím u chirurgických zákroků nebo při jiných zdravotnických postupech.

Při správném hygienickém postupu však chirurgické roušky dokáží posloužit i při virových epidemiích, ovšem v případě, že jsou jimi chráněny obě osoby a jejich kontakt je krátkodobý a v dostatečné vzdálenosti.

Nanovlákenné roušky mají životnost delší. Je možné je nosit po celou pracovní dobu, díky čemuž dokáže nahradit 4 až 5 klasických ústenek. Lze je využít i opakovaně, pokud se nejedná o jednorázové nano roušky. Právě vyšší životnost nano roušek je příznivější volbou i pro životní prostředí. Koupit je zle na tomto odkazu.

5. Dýchatelnost

Rychlé zvlhnutí chirurgické roušky dokáže velmi znepříjemnit dýchání nositele, především pak v teplých dnech. I z toho důvodu se nedoporučují astmatikům, pro které je správné dýchání velmi důležité.

Hustá síť nanovláken v nanovlákenném filtru nano roušky přináší mnohem lepší prodyšnost a dechu neklade velký odpor, jako tomu nastává v případě navlhlé konvenční ústenky. Díky tomu jsou skvělou volbou i nositelům s astmatem.

nanoSPACE nabízí roušky a respirátory i pro alergiky či astmatiky. Nano roušky je zde možné sehnat i v dětských velikostech.

Kde koupit nano roušky?

Zatímco prodejem roušek (chirurgických, jednorázových, látkových s různými motivy atd.) se zabývá řada zahraničních i českých obchodů, kvalitní nano roušky je lepší zakoupit u spolehlivých prodejců.

Jedním z českých výrobců nano roušek je společnost nanoSPACE, která na svém e-shopu nabízí i respirátory, různé dezinfekce, roušky pro alergiky, antivirové šátky a jiné ochranné a dezinfekční prostředky. Recenze na nanoSPACE si velmi chválí kvalitu zboží i komunikaci e-shopu.

Kromě ústních roušek pro dospělé nanoSPACE nabízí i dětské roušky s nanovlákny nebo dětské roušky pro alergiky apod. Děti zde mohou vybírat z několika barevných provedení. Podobné zboží lze sehnat také na oblíbeném e-shopu Mediskont.

Nano roušky je možné sehnat i na levných čínských e-shopech, jako je např. AliExpress nebo Wish. Zde zakoupené ústenky, nabízené jako roušky s nanovlákny, však nezajistí dostatečnou ochranu jako v případě jejich koupě u specializovaných prodejců.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang