Nejlepší multimetry

Potřebujete multimetry? Tento blog vám pomůže najít multimetr, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Na trhu je mnoho multimetrů, ale ne všechny multimetry jsou vyráběny stejně. V tomto článku probereme některé funkce, které je třeba u multimetru hledat, a uvedeme našich 5 nejlepších tipů z Amazonu!

Rozdělení multimetrů

Multimetry se obecně dělí do dvou skupin: analogové multimetr a digitální multimetry. Analogové multimetry používají k zobrazení naměřené hodnoty ručičku, zatímco digitální multimetry používají k zobrazení naměřených výsledků LCD displej nebo LED diody.

JAK VYBRAT ČÍSLICOVÝ MULTIMETR?

Analogové multimetry lze dále rozdělit na multimetry s pohyblivou cívkou (jejich jehly se pohybují při průchodu proudu) a na multimetry s pohyblivou železnou cívkou (jehly těchto modelů nemění polohu). Multimetry s pohyblivou cívkou jsou přesnější než jejich protějšky, ale také mnohem dražší.

Dodávají se s různými rozsahy, což vám umožňuje volit mezi přesností při měření vysokého napětí nebo rychlým vzorkováním při nižším napětí – vaše volba! Digitální multimetry mají oproti svým analogovým protějškům mnoho výhod, včetně pokročilých funkcí, jako je funkce podržení dat, která pomáhá uživatelům.

PRINCIP FUNKCE A KONSTRUKCE MULTIMETRU

Funkce multimetru slouží k měření stejnosměrného napětí. Převádí naměřenou hodnotu napětí na časovou hodnotu a poté číselně sečte všechny impulsy z referenčního generátoru. Během tohoto procesu měří také rušivá napětí, která se zprůměrují, aby u multimetrů s nízkou citlivostí vůči rušivým vlivům nebo šumu při měření stejnosměrných napětí nedocházelo k falešným odečtům.

Multimetry můžeme použít také k měření odporu, a to tak, že pomocí Ohmova zákona změříme rozdíl potenciálů na testovaném rezistoru. Multimetry jsou z velké části tvořeny integrovanými obvody, což zajišťuje jejich vysokou spolehlivost, malé rozměry a nízkou spotřebu energie při provozu. Díky těmto konstrukcím se multimetry staly nepostradatelným přístrojem v našem každodenním životě!

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang