Česká pošta nyní kromě AliExpressu spolupracuje i s Wishem – rychlejší doprava, žádné DPH ani clo

Česká pošta nedávno navázala spolupráci s čínským e-shopem AliExpress. Spolupráce této poštovní služby se nyní rozšiřuje na další oblíbený internetový obchod – Wish. Co tato spolupráce v praxi přinese fanouškům nakupování z Číny?

Česká pošta navázala spolupráci s čínskými obchody zejména kvůli plánovanému zdražení zásilek kvůli clu a DPH z Číny. Momentálně sice stále platí, že DPH je nutné platit u zásilek dražších než 22 eur, Evropská unie však plánuje zavést povinnost platit DPH u všech zásilek ze třetích zemí.

To se tedy dotkne nejen nákupů z Číny, avšak také:

Díky spolupráci České pošty a Wishe si však zákazníci s DPH a clem z Číny nebudou muset dělat starosti.

Žádné DPH ani clo pro české zákazníky

Čeští zákazníci se mohou těšit z řady výhod, které pro ně spolupráce Wish.com a České pošty přináší. Největší výhodou je to, že platby daní i administrativní záležitosti za české zákazníky bude řešit Wish. To se bude týkat i platby cla, takže problém cla a DPH na Wish zcela odpadá.

Wish shop cz online nakupování se tak podstatně zjednoduší. Navíc díky širokému výběru produktů na Wish, slevám a možnostem platby najdou zákazníci přesně to, co hledají, a přitom ušetří.

Navíc nakupování lidem usnadňuje i fakt, že dostupný je i Wish česky. Komunikace se zákaznickou službou je tak daleko jednodušší a rychlejší.

Kromě toho Česká pošta slibuje i rychlejší dopravu. Podobné výhody již plynou ze spolupráce s AliExpressem, kde zákazníci clo a DPH již také nemusí řešit. Nyní je kromě toho možné využít i službu sledování balíku České pošty pro lepší trasování zásilky.

 Nakupovat je možné skrz internetové stránky, zákazníci však mohou využít i mobilní aplikaci Wish.
Nakupovat je možné skrz internetové stránky, zákazníci však mohou využít i mobilní aplikaci Wish.

Nákup na Wish.com krok za krokem

Co je Wish? Jedná se o populární internetový obchod, který na jednom místě sdružuje celou řadu prodejců. Zákazníky láká zejména nízkými cenami a širokou nabídkou zboží, nevýhodou je však na Wish nutná platba za poštovné. Nakupovat je možné skrz internetové stránky, zákazníci však mohou využít i mobilní aplikaci Wish.

Wish patří mezi nejoblíbenější čínské e-shopy i z toho důvodu, že existuje Wish v češtině. Není tak potřeba zabývat se s překladačem z angličtiny, protože Wish vyřeší překlad za své zákazníky sám. Automatický překlad může být kostrbatý, pro nákup však postačí.

Před samotným nákupem se vyplatí provést registraci. Registrace na Wish je záležitostí několika vteřin, usnadní však celý proces nákupu. Zákazník pak může lépe sledovat své objednávky a orientovat se v záležitostech jako je např. vrácení zboží.

Vracení zboží nebo reklamace na Wish nemusí být ničím složitým, většinou lze však reklamaci přejít pročtením si zákaznických recenzí u daného produktu. Zákazníci se mnohdy obávají, zda je Wish bezpečný a zda je možné tomuto obchodu věřit.

Pravdou je, že internet je plný podvodných e-shopů, Wish je však ověřeným čínským
e-shopem. Jaké zboží je možné na Wish.com očekávat?

Na Wish je možné najít celou řadu stylového a zároveň levného oblečení z Číny, udržitelné a recyklovatelné sáčky na ovoce a zeleninu či elektroniku jako jsou tablety, notebooky, powerbanky nebo levné mobily. Meze nabídky zboží se zde zkrátka nekladou.

 Wish patří mezi nejoblíbenější čínské e-shopy i z toho důvodu, že existuje Wish v češtině. Není tak potřeba zabývat se s překladačem z angličtiny.
Wish patří mezi nejoblíbenější čínské e-shopy i z toho důvodu, že existuje Wish v češtině. Není tak potřeba zabývat se s překladačem z angličtiny.

Úskalí e-shopů z Číny – na co si dát pozor?

Před samotným nákupem by si měli zákazníci e-shop ověřit a pročíst si hodnocení ostatních. Na jejich základě je pak možné udělat si o e-shopu vlastní obrázek a ujasnit si, zda je důvěryhodný či nikoliv. Díky recenzím je také možné předejít různým nepříjemnostem – např. reklamaci zboží z Číny.

U nákupu značkového zboží by si zákazníci měli dát pozor také na fake značkové oblečení. E-shopy jako je AliExpress, DHgate nebo iOffer se totiž nebojí prodávat ani padělky. Na co dalšího si u čínských obchodů dát pozor? To vše a mnohem více nabízí portál Slevove.cz.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang