6 méně známých e-shopů s oblečením, které by měl každý vyzkoušet

Obchodů s módou je jak máku a e-shopů jakbysmet. V záplavě nových a nových značek je pro spotřebitele čím dál těžší se orientovat a držet krok se současnými trendy. Existuje šest pozoruhodných e-shopů, které by neměly chybět v hledáčku žádného fanouška módy. Jaké to jsou? Pro koho jsou určeny? A co je možné koupit?

Proč opakovaně nakupovat v těch samých obchodech a čínských e-shopech, když je současná nabídka na trhu tak bohatá? Rozmachem internetu se dá módní zboží objednat ze všech koutů světa a stále větší procento značek otevírá své virtuální obchody minimálně na každém kontinentu. Přičemž cílí, aby bylo dosaženo pokrytí v každé zemi s obchodním potenciálem.

Stradivarius

Stradivarius je rostoucí značka, jež se nebojí expandovat do celého světa. Inspirací k originálnímu názvu jí byl italský houslista Stradivari a náklonnost k hudbě dokazuje i houslový klíč zakomponovaný v logu firmy. Domovem obchodu Stradivarius je horkokrevné Španělsko, což dokazuje velké množství kamenných prodejen právě na Pyrenejském poloostrově.

Své zastoupení má Stradivarius i v České republice, a to rovnou ve třech strategických lokalitách – Praha, Brno, Ostrava. E-shop výrazně doplňuje nabídku kamenných prodejen a lze na něm vybírat podle svého vkusu. Cenově je Stradivarius takzvaným zlatým středem, přece jen cílí na mladší ročníky než Zara nebo Marks&Spencer.

Dívkám a mladým slečnám Stradivarius servíruje módní kousky už od roku 1994. Klasické šaty, dlouhé šatové košile, rifle, blejzry, kabelky i boty jsou stálicemi v nabídce španělského e-shopu.

Mohito

Mohito se může pyšnit velkým zástupem českých fanoušků. Nejčastěji ho zákazníci přirovnávají k obchodům Zara, H&M nebo Gate. A přestože cílí na mladší ročníky, je určen spíše pro vyzrálejší klientelu. V nabídkách se často objevují šaty, saka, overaly, bižuterie, příruční tašky a boty. Zboží s volánky a krajkami je také široce zastoupeno.

Přestože Mohito oblečení není předražené, vyplatí se počkat na sezónní slevy a nakupovat doslova za pár korun. Kvalitní trička za 69 korun nejsou výjimkou. Mohito se stejně jako Stradivarius zaměřuje výhradně na ženy, pánský sortiment tu nemá místo.

TIP: Kdo by neznal e-shopy Zalando či About You. Módu od stovek světových značek ale nabízejí i další internetové obchody. Například Answear nyní spustil novou mediální kampaň, v níž slibuje výrazné rozšíření a přiblížení se konkurenci.

Cropp

Značka pro mladé kluky a holky, kteří mají rádi hravou barevnou módu. Tak by se dal charakterizovat obchod Cropp. V nabídce nechybějí pestrobarevná trička, mikiny se vzory animovaných postaviček, kšiltovky, kalhoty, spodní prálo a věčně oblíbené tenisky. Řada studentů nepohrdne originálními batohy.

K sehnání jsou jak decentní jednobarevná trička, tak trika s potiskem. Ceny jsou více než příznivé a ocení je nejedna studentská peněženka. Na e-shopu Cropp lze objednávat zboží i na dobírku, což je vstřícná služba i pro méně důvěřivé, kteří neradi nakupují přes internet.

Zara

Obchod Zara má dobrou pověst a od svého založení v roce 1975 si vybudovala silné renomé mezi módními fanoušky. Její španělskou půdou dýchnuté nadčasové oblečení se vyznačuje kvalitou a sází na udržitelnost. Častokrát minimalistický design je právě tím, co zákazníky k Zaře láká. Basic kousky střídmých barev jsou základem šatníku Zara.

Zara má ve své nabídce něco pro všechny, ať už jde o slečny a dámy všech věkových kategorií, muže či děti. Doplňky nesmějí chybět. Vše v ekologičtější a etičtější výrobě a distribuci. Zara nabízí širokou škálu velikostí, velký výběr zboží a je příslibem spokojenosti. Slevové kupony jsou na Zaře také samozřejmostí.

Footshop

Footshop, jak název napovídá, je zaměřený téměř výhradně na boty. S velmi úzkým zaměřením na tenisky, sportovní boty a sneakers obecně. Zastřešuje světoznámé značky Nike, Converse, Adidas, Vans, Puma, Reebok a jiné. Pod jednou střechou tak lze nakoupit kecky všech barev a stylů pro každého obuvního nadšence.

Ve Footshopu jsou okrajově k sehnání například také sluneční brýle nebo kšiltovky, batohy a oblečení, ovšem primárně je obchod zaměřený na lifestylové tenisky. E-shop je přehledný, jednoduchý, v atraktivní grafice a nabízí velké množství slev a výprodejů. Na své si přijdou všichni příznivci graffiti, skateboardů a tenisek vůbec. Pro milovníky speciálních edic nechybí Yeezy od Kanye West, z top modelů pak Nike Air Max 1.

Footshop si vede velmi dobře v recenzích. Například na cashbackovém portálu Tipli má Footshop všechny Tipli recenze pětihvězdičkové. Spojení s Tipli je výhodné i pro zákazníky, Footshop nabízí cashback přes Tipli 4,5 % zpět.

Street One

Street One je mladá oděvní značky pro dívky, která si svou cestu do České republiky teprve hledá. Zatím v Čechách neexistuje samostatný kamenný obchod, který by módu Street One nabízel. Ovšem nemožné získat Street One kousky na české půdě není. V několika obchodech s módou je možné vybrané hadříky sehnat.

E-shop sám o sobě nedoručuje do České republiky, tudíž se fanoušci této značky musejí dopravit do sousedních států na vlastní pěst. Přestože je poněkud komplikovanější dostat se k výrobkům Street One z české kotliny, vyplatí se to.

Zboží německé značky se vyznačuje kvalitou a originalitou, čemuž odpovídá i cena. Nákupy z Německa přes internet však omezení nemají a německé e-shopy doručují i do České republiky.

Na méně známých e-shopech probíhá nakupování jako všude jinde.

Nakupovat na méně známých e-shopech, kterým je také například Temu, je zábavné a zárukou jsou originální modely. Důležité je nebát se prozkoumat neprobádané vody a vyhledávat unikátní módní kousky.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang