Nákup oblečení z Německa online

Mnoho milovníků shoppingu se za nákupy vydává až do Německa. Rozhodně není nic neobvyklého zajet například do Drážďan na jednodenní nákupní výlet. Dnes je však možné z Německa nakupovat i online z pohodlí domova. Jak na nákup oblečení ze sousední země?

Nákupy z Německa přes internet jsou skvělou alternativou k nákupu oblečení z českých e-shopů. Tuzemských e-shopů s módou je sice nespočet, německé weby však mohou posloužit jako nový zdroj inspirace. Nakup si v Německu a buď in.

Německo je proslulé kvalitou oblečení a také velmi přesným číslováním. Německá značka oblečení Kenny S. je jedním z mnoha příkladů. Kvalitní oblečení z Německa je považováno spíše za dobrou investici. Dobrá outdoorová bunda německé značky Jack Wolfskin poslouží mnoho let, i když může zprvu vyjít na pár stovek eur.

Mnohým jsou známé také čínské e-shopy, které celá řada zákazníků již také někdy využila. Nejlepší zahraniční e-shopy, co se týče popularity, jsou AliExpress, Wish nebo Alibaba. Tyto internetové obchody jsou lákavé zejména z hlediska nízkých cen a vskutku široké nabídky zboží, pojí se však také s řadou nevýhod.

Sem patří např. clo a DPH z Číny, které může být pro řadu zákazníků velmi nepříjemné. Dalším problémem může být jazyková bariéra a zhoršené podmínky při řešení jakýchkoliv problémů. Z reklamace či vracení zboží se pak může stát zdlouhavý a únavný proces.

O často špatné kvalitě zboží z Číny ani není třeba mluvit. Nakupování z Německa online proto může posloužit jako další dobrá varianta nákupu, která navíc přináší řadu výhod.

Kdo nechce nakupování přes internet riskovat, a přesto chce při nákupech ušetřit, může vyzkoušet každoroční Dny Marianne. Kódy jsou k nalezení ve stejnojmenném časopise, případně v placené aplikaci.

Oblečení z Německa je možné sehnat také přes internet.

Proč vyzkoušet nákup oblečení z Německa přes internet?

Nová země vždy přinese mnoho nové inspirace, a to platí i pro nákupy oblečení. Pokud se zákazníci necítí inspirováni tuzemskými e-shopy, je čas navštívit zahraniční web. Obecně platí, že německé e-shopy mnohdy nabízejí zboží, které v Čechách není k mání.

To se může týkat i zajímavých kousků oblečení. Zvláště hlavní město této sousední země sdružuje jedince s velmi různorodými módními styly od alternativců přes vyznavače černé až po milovníky retro kousků oblečení. Zejména dámské oblečení z Německa se setkává s velkou poptávkou.

Není pak ničím mimořádným zajímavé, avšak nenošené kousky oblečení prodat či nakoupit z druhé ruky. Člověk má takto možnost jednoduše se dostat k originálnímu šatníku a nezničit přitom svou peněženku. Nezřídka tak lze sehnat zboží z Německa za polovinu.

Prodej zboží z druhé ruky navíc neprobíhá jen v kamenných e-shopech, nýbrž i přes internet. A v jakých Německých eshopech na tyto kousky narazit?

Nákupy z Německa přes internet jsou skvělou alternativou k nákupu oblečení z českých e-shopů.

eBay Deutschland

eBay je zákazníkům poměrně známý. Mnoho z nich má s touto nákupní platformou přímou zkušenost, většina z nich eBay přinejmenším alespoň zná. Mnozí však nevědí, že existuje eBay Deutschland.

Jedná se o německou pobočku, kde řada německých prodejců nabízí zboží výhradně pro tento trh, které zákazníci jinde najít nemusejí. Velkou výhodou je i to, že zboží se nachází ve skladech Evropské unie, a proto zákazníci nemusí řešit clo ani DPH.

Další výhodou nákupu oblečení na této platformě je skutečnost, že mnoho prodejců nabízí poštovné zdarma. K zaplacení stačí platební karta nebo účet PayPal, který je velmi jednoduché založit.

eBay nabízí možnost nakupovat zboží v aukcích, které nákupy činí velmi návykovým. Dražení oblečení nemá daleko ke gamblingu a měli by si na něj dát pozor zejména ti, kteří u sebe začínají sledovat shopaholismus.

Závislost na nakupování je nemocí moderní doby a zejména v dnešním digitálním věku je velmi jednoduché do tohoto problému spadnout a následně jej prohloubit.

Také nákupy z německých second handů se mohou vyplatit.

Amazon.de

Internetový gigant Amazon je všeobecně známý a zaslouženě patří mezi nejlepší zahraniční e-shopy. Tento prodejní portál však není k dispozici pro Českou republiku. České zákazníky tak potěší, že nákupy z Německa přes internet jde realizovat také skrz německou verzi této platformy, Amazon.de.

Německý Amazon je vícejazyčný web, který je k dispozici v němčině a také v dalších jazycích, jako je angličtina, nizozemština, polština, turečtina a čeština. Chce-li zákazník změnit výchozí jazyk z němčiny na některý z dalších jazyků, jednoduše přejde na stránky Amazon.de a klikne na zeměkouli, která se nachází hned pod vyhledávacím polem.

Amazon.de je nejnavštěvovanějším webem pro online nakupování v Německu, na druhém místě je ebay.de a na třetím místě se umístil kleinanzeigen.de. Amazon.de přijímá objednávky z celého světa. Dostupné produktové řady, poštovné a poplatky se mohou lišit v závislosti na doručovací adrese objednávky. Nákupy z Německa přes internet jsou dostupnější více než kdy jindy.

Protože i zde nákup probíhá v rámci Evropské unie, zákazníci se opět nemusejí starat o clo a další doprovodné poplatky. K oblečení lze také rovnou přikoupit i celou řadu dalších věcí, nabídka Amazonu je totiž téměř nekonečná.

Co se vždy vyplatí nehledě na nákupní portál, je čtení recenzí. Jedině tak může zákazník předejít případným problémům se zbožím nebo se nákupu zcela vyhnout. Amazon recenze německého portálu jsou převážně pozitivní.

U nákupu na Amazonu je důležité se zaměřit i na Amazon recenze konkrétního zboží. Individuální produkty totiž disponují hodnocením předchozích zákazníků. Je však třeba dávat si pozor na prodejce, kteří si za pozitivní hodnocení platí.

Je také třeba počítat s tím, že na Amazonu zákazník oblečení z druhé ruky nenajde. Zde se prodává pouze nové zboží, a pro second-hand oblečení je třeba zavítat právě na výše zmiňovaná eBay.

Prodej oblečení na internetu

Německé e-shopy překypují dostupným a kvalitním zbožím. V zemi jsou nejpopulárnější (vyjma mezinárodních brandů) německé značky Otto a Zalando. V minulých letech byl běžný dovoz oblečení z Německa a následný prodej oblečení na internetu.

Než na český trh vstoupil Primark, bylo zvykem jezdit ve velkém na nákupy do Německa (Drážďany) nebo Rakouska (Linec) a nakupovat levné oblečení tam. Mnoho českých dam a slečen si z dovozu oblečení z Německa vytvořilo malý soukromý byznys a provozovalo prodej oblečení na internetu.

Dámské oblečení z Německa vyšlo kolikrát i na zlomek běžné české ceny. Výjimkou nebylo zboží z Německa za polovinu.

Levná kosmetika ze zahraničí

Německo je domovem kosmetické značky Nivea a mnoha dalších drogistických brandů. Existují také značky patřící velkým německým drogeriím (Müller, dm, Rossmann), které jsou obvykle levnější než produkty větších značek a jejich výrobky jsou kvalitní.

Hygienické a zdravotnické výrobky (mýdlo, šampon, lak na vlasy, deodorant, vitamínové tablety, rybí tuk) jsou rovněž velmi levné. Levná kosmetika ze zahraničí, speciálně z Německa je tudíž trefou do černého. Drogistické značky jako Balea, Dontodent nebo Babydream znají zákazníci i z českých poboček německých drogerií.

Čeští občané tak nemusejí pro tento sortiment jezdit za nákupy do Německa. Síť německých drogerií je po celém území České republiky hojně zastoupena a levná kosmetika ze zahraničí je široce dostupná. Za nákupy do Německa se vyplatí jezdit kromě oblečení například pro elektroniku nebo potraviny.

Německé obchody s elektronikou

Elektronika v Německu není příliš levná. V Německu je mnoho obchodů, například populární Saturn, kde je možné nakoupit elektronické zboží za přijatelné ceny. Obecně německé obchody s elektronikou nemohou konkurovat mnohem silnějšímu hráči na poli konzumu, jakým je globální Amazon, přesto je německý e-shop MediaMarkt třetím nejpopulárnějším e-shopem v zemi.

V kategorii spotřební elektroniky bývají ceny v České republice na 85 % průměru, čímž se Česká republika spolu s Polskem řadí mezi nejlevnější prodejce elektronického zboží v Evropě. Německé obchody s elektronikou proto mohou zůstat mimo hledáček českých zákazníků.

Na nákupy do Německa

Na nákupy do Německa lze vyrazit nejvýhodněji za potravinami a oblečením, pokud to má rodina jen pár kilometrů přes hranice. Benzín a nafta jsou pak v Německu o něco dražší.

Je spousta věcí, které jsou v Německu levné. Mezi tím nejdůležitějším jsou zejména potraviny. Jídlo je levné, částečně i proto, že DPH na potraviny je 7 %. Obchody s potravinami nabízejí velký výběr produktů pro každou kapsu, které doslova křičí do světa „Nakup si v Německu“.

Pokud se rodina vydá na nákupy do Německa, pak ideálně za potravinami. Levné jsou brambory, chléb, mléčné výrobky, mléko, pivo, hovězí maso. Německá káva Jacobs, Tchibo nebo Dallmayr se dá sehnat levně zejména ve slevách.

Kdo rád nakupuje ve slevách, jistě se mu bude hodit vědět, jak na výpočet procent z ceny.

Dokonce i ceny bioproduktů jsou příznivé. I diskontní řetězce supermarketů, jako je Aldi nebo Lidl, mají vlastní sortiment biopotravin. Street food je také levné. Za 3 eura si lze dát kebab, nudle s kuřecím masem nebo tradiční německou bílou klobásu currywurst.

Oproti tomu je v Německu drahá elektronika a také léky jsou extrémně drahé. Síti lékáren v Německu dominuje DocMorris.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang