Nejlepší čínské e-shopy a obchody – zboží a oblečení

Největším lákadlem čínských internetových obchodů je obrovská nabídka zboží za velmi nízké ceny. Není divu, že se k nákupům věcí z Číny uchyluje čím dál tím větší množství zákazníků. Mnozí však mohou být k někdy až podezřele levným produktům skeptičtí, navíc se často bojí potíží v případě nutnosti zboží vrátit nebo reklamovat. Na které čínské obchody nabízející kvalitní zboží za nízké ceny se lze skutečně spolehnout?

Nákupy z Číny si díky pestré nabídce a nízkým cenám získávají čím dál více příznivců. Umožňují výhodně pořídit takřka jakýkoliv druh zboží od oblečení přes levné telefony z Číny až po nejrůznější vychytávky do domácnosti či sportovní vybavení.

Ať už se zákazník rozhodne pro nákup na velkém online tržišti nebo ve specializovaném e-shopu, zpravidla nalezne to, co hledá.

Čínské obchody

Čínské obchody nabízejí vše, na co si jen zákazník vzpomene –⁠ od oblečení, přes elektroniku, až po nejrůznější vychytávky, o nichž člověk ani netušil, že existují. I spolehlivost a kvalita těchto e-shopů je různá. Při nakupování věcí z Číny je vždy důležité si o daném prodejci něco zjistit a číst recenze.

V České republice se také těší oblibě české e-shopy přeprodávající čínské zboží. To se může zdát jako zjednodušení celého procesu, tyto obchody ale zpravidla nemají legitimní pověst. Konkrétním příkladem je e-shop Rivalenti, který je dokonce na seznamu rizikových subjektů od České obchodní inspekce. Dalšími podezřelými internetovými obchody, které užívají na zákazníky podobné nekalé praktiky jsou e-shop Fruugo či Balando, jejichž recenze se velmi težko vyhledávají.

Čínské obchody uvedené v tomto článku jsou prověřené a lze je bez obav označit za spolehlivé. Zákazníci jim mohou věřit z hlediska ochoty zákaznického servisu i kvality zboží v poměru k jeho ceně. Přesto však někdy nastanou situace, kdy je nutné produkt reklamovat nebo vrátit. Co v takovém případě dělat?

Jak nakupovat zboží z Číny je jasné, ovšem postup při reklamaci už tak zřejmý není. Reklamace zboží z Číny je velmi jednoduchá. Obvykle stačí příslušný e-shop informovat, popřípadě dodat fotografie vad, a následně zboží v několikadenní lhůtě zaslat zpět, záleží na konkrétním prodejci.

AliExpress.com

AliExpress je bezpochyby nejznámějším a také nejoblíbenějším čínským e-shopem. Toto obrovské internetové tržiště sdružuje nespočet malých prodejců z celé Asie a nabízí tak prakticky vše, na co si člověk může vzpomenout.

Nabídka AliExpressu čítá neuvěřitelných 100 milionů produktů za nízké ceny – mezi nejvyhledávanější artikly patří obaly na mobil z AliExpressu, které lze sehnat za doslova pár desítek korun.

Oblibě se těší ale také levné oblečení z AliExpressu a samozřejmě boty z AliExpressu, jejichž kvalita se rovná zboží z běžných módních řetězců. Cena je však nesrovnatelně nižší.

Se slevovým kódem IN59IK6V získávají zákazníci na nákup na AliExpressu slevu v hodnotě 19 USD.
Uplatnit slevový kód na AliExpress.com >

Obezřetnost se určitě vyplatí při výběru hodinek či elektroniky. Nákupy tohoto druhu zboží z Číny obecně nejsou příliš doporučovány, nicméně budeme-li se řídit hodnocením příslušných produktů, může se i nákup hodinek z AliExpressu či například mobilu z AliExpressu vyplatit.

E-shop AliExpress recenze uvádí pod popisem každého produktu, mnohdy i s reálnými fotografiemi. Díky nim má zákazník poměrně dobrou představu, jaký výrobek vlastně kupuje, a co od něj očekávat.

Za zmínku jistě stojí také skrytý prodej na AliExpressu, díky němuž je prostřednictvím skrytých odkazů možné najít padělky zboží světových značek. Jak na AliExpressu značkové zboží najít?

Fake značkové oblečení se na webu AliExpressu vyhledává pomocí různých zkratek a zkomolenin (např. Guchi namísto Gucci), jelikož samotný e-shop prodej padělků nepodporuje a jejich nabídky nekompromisně maže.

Nákupy na AliExpressu může do značné míry usnadnit mobilní aplikace AliExpress s oficiálním názvem AliExpress Shopping App. Svým uživatelům nabízí jak snazší přístup k veškerému zboží, tak speciální výprodeje a slevové kupony, jichž při nákupu na webu využít nelze.

Aplikaci si mohou stáhnout všichni uživatelé operačního systému Android či iOS a užít si tak pohodlnější, rychlejší a hlavně výhodnější nakupování věcí z Číny.

Díky výhodným nabídkám na AliExpress lze za nákupy všech druhů zboží ušetřit ještě více peněz.
Díky výhodným nabídkám na AliExpress lze za nákupy všech druhů zboží ušetřit ještě více peněz.

Velkou výhodou je možnost nakupovat na AliExpress v češtině. Do českého jazyka je rozhraní e-shopu přeloženo pomocí překladače z angličtiny a z tohoto důvodu není překlad zcela dokonalý. Pro bezproblémový nákup však plně dostačuje. Stejným způsobem lze přepnout do češtiny i obchod Alibaba, což je další gigant mezi čínskými e-shopy.

V úvodu článku bylo zmíněno, že nákupy v čínských e-shopech jsou výhodné také díky tomu, že není třeba platit za dopravu. Jak je to s poštovným zdarma na AliExpressu? Většina prodejců poštovné zdarma z Číny nabízí. Jedná se také o jedno z kritérií, dle kterého lze zboží vyhledávat. Nicméně i v případě, že je doručení zpoplatněno, se jedná o velmi nízké částky.

 • Platební metody: platební karta, Western Union, Qiwi (platby přes službu PayPal AliExpress neumožňuje)
 • Doba doručení: 30 – 70 dní

Více informací ohledně fungování, doručení a platby obsahuje článek AliExpress a koronavirus nebo je zle dohledat přímo na webu e-shopu. Důležitou informací je, že balíčky z Číny koronavirus nepřenáší.

BangGood.com

Na rozdíl od známějšího AliExpressu, který funguje jako zprostředkovatel jednotlivých obchodníků a nakupujících, je BangGood koncovým prodejcem věcí z Číny. V jeho nabídce najdeme především elektroniku, doplňky pro mobilní telefony a tablety, drony, oblečení, šperky a hodinky. Kompletní katalog je k dispozici zde >

Slevový kód BGTT10 přináší zákazníkům Banggood 10% slevu na celý nákup.
Uplatnit slevový kód na Banggood.com >

BangGood funguje od roku 2006, od té doby jeho popularita stoupá. Ačkoliv není tak známý jako zmíněný AliExpress či například Wish, má poměrně silnou základnu také mezi zákazníky z České republiky.

Výhodou tohoto internetového obchodu je možnost nastavení češtiny pomocí jediného tlačítka přímo na stránce BangGood.com. Bez problému tu proto nakoupí i ti, kteří si neporadí s angličtinou či jiným světovým jazykem.

Dalším příjemným bonusem je poštovné zdarma u drtivé většiny výrobků a také to, že e-shop disponuje evropskými sklady – zakoupí-li si český zákazník zboží, které je dostupné v jednom z nich, nemusí platit clo ani DPH, navíc se citelně zkracuje doba dodání.

Při nákupu z evropského skladu je třeba počítat se zpoplatněnou dopravou a také menším výběrem zboží.

 • Platební metody: platební karta, PayPal, Qiwi
 • Doba doručení: min. 30 dní

CooliCool.com

E-shop CooliCool je rájem zejména pro nadšence do elektroniky. Nenajdeme tu žádné oblečení, módní doplňky ani dekorace do domácnosti, zato nabídka levných telefonů z Číny, tabletů, chytrých hodinek, kamer, příslušenství do auta a nejrůznějších elektro vychytávek je obrovská.

Nabídce e-shopu CooliCool dominují tablety a smartphony.
Nabídce e-shopu CooliCool dominují tablety a smartphony.

Nakupování na CooliCool je ve srovnání s nákupy na jiných zahraničních e-shopech snazší hned z několika důvodů. Patří mezi ně možnost platby bankovním převodem, krátká doba doručení (zboží lze mít do 72 hodin doma) a také zboží dostupné v evropských skladech. To znamená, že čeští zákazníci si nemusejí dělat starost s případným celním řízením.

Další výhodou objednávek z evropských skladů je nezpoplatněné doručení, u zásilek z Číny poštovné zdarma neplatí. Za mínus lze považovat absenci češtiny a české koruny v nabídce jazyků a měn.

 • Platební metody: platební karty VISA a Mastercard, bankovní převod, PayPal
 • Doba doručení: 2 – 7 pracovních dní (evropský sklad), 35 dní (čínský sklad)

DHgate.com

Také e-shop DHgate nabízí obrovské množství zboží za velmi nízké ceny. Svou rozmanitou nabídkou připomíná například AliExpress, Wish, Tmart či Everbuying.

Na DHgate.com je možné nakoupit kupříkladu levné oblečení, elektroniku, outdoorové a sportovní vybavení, kosmetiku, šperky a hodinky nebo vybavení do domácnosti včetně spotřebičů a osvětlení.

Každý nový zákazník DHgate získává na svůj první nákup slevový kupón v hodnotě 4 USD.
Získat slevový kupón na DHgate.com >

DHgate je platformou sdružující samotné výrobce, kteří zde nabízejí své zboží. Nalezneme tu tedy totožné produkty jako v jiných obchodech, avšak za zlomek ceny. Standardní poštovné je navíc u naprosté většiny prodejců zdarma, což spolu s nízkými cenami přináší možnost ušetřit poměrně vysoké částky.

Podobně jako v dalších čínských internetových obchodech i zde najdeme speciální kategorii zvanou Flash Deals, která obsahuje zboží zlevněné o několik desítek procent. Je však třeba pamatovat na to, že původní cena před slevou je často nadsazená, a zákazník ve výsledku ušetří například jen 20 % místo uváděných 70 %.

Různé speciální slevy lze získat také v mobilní aplikaci DHgate, která je dostupná pro přístroje s operačním systémem Android a iOS.

 • Platební metody: platební karta, bankovní převod, Skrill, Masterpass, UnionPay
 • Doba doručení: 14 – 35 dní

DealExtreme.com

Za další spolehlivý čínský e-shop s kvalitním zbožím je dle recenzí nakupujících považován DealExtreme, jenž se orientuje především na prodej elektroniky a drobného příslušenství k ní, módy a módních doplňků, kosmetiky a vybavení do domácnosti.

Výhodou je, že stránku si lze nastavit do českého jazyka a ceny produktů na české koruny, a to jednoduše pomocí ikon na webu e-shopu. Nakupující jistě ocení také lákavé výprodeje a slevové kupony, které je možné uplatnit jak v určité časové lhůtě, tak neomezeně, a poštovné do České republiky zdarma.

Do seznamu nejlepších čínských e-shopů jsme DealExtreme.com zařadili proto, že nabízí skutečně rozmanitý sortiment za nízké ceny v přiměřené kvalitě, veliké oblibě se těší především levné telefony z Číny.

Při nákupu alespoň 3 kusů zboží a uplatnění slevového kódu DXPROMO1 uděluje DealExtreme 5% slevu.
Uplatnit slevový kód na DealExtreme.com >

Veškeré případné problémy prodejce řeší rychle a k maximální spokojenosti zákazníka. Navíc podporuje platby prostřednictvím služby PayPal, která je považována za vůbec nejbezpečnější platební metodu. E-shopu DealExtreme lze tedy bez obav důvěřovat.

 • Platební metody: platební karta, PayPal
 • Doba doručení: cca 30 dní

GearBest.com

Oblíbený velkoobchod s elektronikou a spotřebiči, oblečením, módními doplňky a kosmetikou na seznam nejlepších čínských e-shopů nelze nezařadit. Design stránek působí poněkud zastarale a mnoho návštěvníků by mohl od nákupu odradit, Gearbest by však měl dostat šanci.

Mezi jeho výhody patří možnost používat Gearbest česky a především možnost objednávat z evropského skladu, což výrazně zkracuje dobu dodání. Za poštovné navíc zákazník nezaplatí ani korunu, a to bez ohledu na cenu objednávky.

Nízké ceny jsou v čínských e-shopech samozřejmostí. Obvykle lze za již levné zboží ušetřit ještě více díky kategoriím speciálních slev. Ani GearBest v tomto ohledu není pozadu – v sekci Super Deals najdeme věci z Číny zlevněné i o více než polovinu původní ceny (ačkoliv hodnotu slevy bychom vždy měli brát s rezervou z důvodu nadsazování původních cen).

Na e-shopu GearBest lze stejně jako na AliExpress, DHgate, DealExtreme či CooliCool ušetřit také díky cashback portálu Tipli, který nabízí vrácení několika procent z útraty na účet nakupujícího. Stačí se na Tipli.cz zaregistrovat, prokliknout se do vybraného e-shopu, učinit objednávku a vyčkat na vrácení peněz.

Nakupující si nejvíce chválí přístup pracovníků nepřetržitě dostupné zákaznické podpory. Nejsnazší je komunikovat přes live chat, díky kterému jsou veškeré dotazy týkající se specifikace konkrétního produktu, reklamace apod. zodpovězeny velmi rychle. S podporou se lze dorozumět jen anglicky (zákaznický servis v češtině nabízí například Wish).

 • Platební metody: platební karta, PayPal, TrustPay
 • Doba doručení: 3 – 7 dní (evropský sklad), 19 dní (čínský sklad)

Geekbuying.com

Geekbuying patří, jak napovídá již sám název, mezi e-shopy orientující se na prodej elektroniky. V jeho nabídce ale nechybí ani různé vychytávka do domácnosti i na zahradu, oblečení, obuv a módní doplňky.

Nejpodstatnější část katalogu však tvoří obrovské množství mobilních telefonů od známých i méně známých značek, tablety, mini PC, drony, RC modely, bezpečnostní kamery, poplašná zařízení a spoustu dalších věcí z Číny pro osobní i domácí využití.

Při nákupu se může vyplatit nakouknout do akční nabídky, která se na Geekbuying dělí do tří kategorií: časově omezené akce (Flash Deals), klasický výprodej a slevy v mobilní aplikaci, které na webu dostupné nejsou. Každá sekce zpravidla obsahuje zboží ze všech zmíněných kategorií.

Geekbuying nabízí širokou škálu značkové elektroniky.
Geekbuying nabízí širokou škálu značkové elektroniky.

Geekbuying umožňuje objednávat zboží z evropských skladů, což zkracuje dobu potřebnou pro doručení o několik dní až týdnů. Nejen proto Geekbuying patří mezi nejlépe hodnocené čínské e-shopy, alespoň dle informací uvedených na jednom z největších recenzních portálů TrustPilot.com.

 • Platební metody: platební karta, PayPal, Western Union
 • Doba doručení: 2 – 7 dní (evropský sklad), 30 – 40 dní (čínský sklad)

LightInTheBox.com

LightInTheBox patří mezi internetové obchody nabízející širokou škálu zboží od oblečení přes elektroniku až po doplňky pro dům a zahradu. Výhodou je možnost nastavení češtiny a české koruny, poštovné zdarma a dobrý poměr cena / kvalita.

Nabídka e-shopu zahrnuje dámské, pánské a dětské oblečení, obuv, módní doplňky, šperky, hodinky, příslušenství na zahradu a do domácnosti, sportovní a outdoor vybavení, kosmetiku, příslušenství pro automobily a nechybí ani elektronika a všemi oblíbené doplňky typu obalů na mobily, kabelů, nabíječek apod. Celou si ji lze prohlédnout zde >

Samozřejmostí jsou na Lightinthebox.com slevové nabídky, jejichž povaha se významně neliší od akčních nabídek dalších zmíněných e-shopů. Najdeme tu tedy jak časově omezené slevy, tak trvalé výprodeje.

Každý nový zákazník LightInTheBox získává na svůj první nákup slevový kupón v hodnotě 3 eur.
Získat slevový kupón na LightInTheBox.com >

LightInTheBox nabízí také mobilní aplikaci pro snazší a pohodlnější nakupování. Uživatelé aplikace mají přístup k určitým speciálním funkcím, které se na webových stránkách nenacházejí.

 • Platební metody: platební karta, bankovní převod, PayPal, Western Union
 • Doba doručení: cca 30 dní

MiniInTheBox.com

Pod záštitou výše zmíněného čínského obchodu LightInTheBox funguje e-shop MiniInTheBox, jehož nabídka je co do počtu jednotlivých produktů menší, avšak o nic méně rozmanitá.

Najdeme tu například příslušenství pro mobilní telefony, šperky a hodinky, spotřební elektroniku. Kromě jiného oblečení nabízí MiniInTheBox šaty, mikiny a obuv, dále příslušenství k PC a tabletům, kosmetiku, doplňky do bytu a na zahradu a další kategorie zboží.

Mezi výhody tohoto e-shopu patří zejména dobrá kvalita nabízených produktů, ochota pracovníků zákaznického servisu a pochopitelně i skvělé ceny. Ještě více ušetřit je možné pomocí slevových kuponů, které najdeme na nejrůznějších slevových portálech.

 • Platební metody: platební karta, PayPal
 • Doba doručení: cca 30 dní

Wish.com

Seznam nejlepších čínských e-shopů ukončíme populárním obchodem Wish, jenž je obecně považován za konkurenta AliExpressu. Společné mají především to, že oba slouží ke sdružování obrovského množství obchodníků nabízejících levné oblečení, bižuterii, kosmetiku, drobnou elektroniku a mnoho dalšího.

Na rozdíl od AliExpressu, na kterém je poštovné u naprosté většiny produktů zdarma, je však na Wish nutné platit za dopravu. Výše poštovného na Wish se liší v závislosti na prodejci a ceně zboží.

Stejně jako nákupy na každém jiném e-shopu má i nakupování na Wish výhody a nevýhody. Mezi výhody lze zahrnout možnost nastavení českého jazyka a měny či například skutečnost, že lze platit pomocí služby PayPalplatební metody Wish lze tedy považovat za opravdu bezpečné a není třeba se obávat toho, že je Wish podvod.

Velkým lákadlem pro mnoho zákazníků, kteří na Wish zavítají, je především levné oblečení. Při nákupech oblečení na Wish je třeba pamatovat na to, že velikosti oblečení z Číny se liší od velikostí evropských, a to přibližně o jedno až dvě čísla (totéž platí pro velikosti na AliExpress a dalších čínských e-shopech).

Nejbezpečnější je se řídit tabulkami velikostí, které u jednotlivých produktů bývají uvedeny. Pokud zakoupené oblečení přesto nesedí tak, jak by mělo, není problém jej vyměnit či vrátit. Vrácení zboží ani reklamace na Wish nepředstavuje žádný problém a dle recenzí zákazníků bývá vyřízena poměrně rychle.

Dámské a pánské oblečení patří mezi nejoblíbenější kategorie e-shopu Wish.
Dámské a pánské oblečení patří mezi nejoblíbenější kategorie e-shopu Wish.

Pro snazší a rychlejší nakupování je k dispozici mobilní aplikace Wish, která nabízí spoustu užitečných funkcí. Aplikace u každého nového uživatele vyžaduje nejprve založení zákaznického účtu, které probíhá stejným způsobem jako klasická registrace na Wish.

Bezprostředně po registraci se lze pustit do nákupů levného oblečení, módních doplňků, příslušenství k elektronice a dalšího zboží z široké nabídky e-shopu Wish, jež v současné době čítá několik milionů produktů.

 • Platební metody: platební karta, PayPal
 • Doba doručení: 3 – 5 týdnů

Věci z Číny

Nakupování zboží z Číny si našlo příznivce po celém světě. Obrovské oblibě se těší především levné oblečení z Číny, jako jsou Zaful plavky nebo šaty z MiniInTheBox, a také nejrůznější vychytávky z AliExpressu. Zkušenější zákazníci se však nebojí objednávat ani náročnější sortiment, třeba kamery z Číny nebo hodinky z AliExpressu.

Je však potřeba pamatovat na to, že ceny na čínských e-shopech odpovídají výkonu. Kvalita věcí z Číny rozhodně není špičková, a tak by měl zákazník vždy promyslet, zda se mu nevyplatí si připlatit za výrobek od nějakého ověřeného výrobce. To platí obzvlášť o dražším zboží, ale i u oblečení je potřeba počítat s levnějšími materiály a nepříliš precizním zpracováním. Na nízkou kvalitu zboží si občas stěžují zákazníci v recenzích na Shein.

Levné telefony z Číny

Levné telefony z Číny představují samostatnou kapitolu. Ceny spotřební elektroniky stoupají a čínské e-shopy se tak v této oblasti stávají lákavější. Výjimkou u nich totiž nejsou ani mobily do 1000 Kč. Nejde už však o investici za pár korun, jako třeba u šatů z AliExpressu, a paradoxně se ve výsledku může těžce nevyplatit.

Čínské internetové obchody jsou známé prodejem padělků a to platí i o levných telefonech z Číny. S touto nepříjemností se lze bohužel snadno setkat i na AliExpressu, DHgate a dalších ověřených e-shopech, na nichž působí různí obchodníci. Padělky jsou na celnici likvidovány a zákazník tak přichází o své peníze.

I z tohoto důvodu je nezbytné před nákup číst hodnocení produktů a obchodníků. Nakupující by si měl ověřit všechny podezřelé informace a v případě nejasností se doptat přímo u prodávajícího. Pokud neovládá angličtinu, je to varovný signál ke zrušení obchodu. Například při potížích s doručením by totiž jazyková bariéra mohla představovat zásadní problém.

Poštovné zdarma z Číny

Nesporným plusem většiny prodejců tohoto druhu je to, že nabízejí poštovné z Číny zdarma. Zejména AliExpress láká na poštu zdarma. Stejně jako třeba DHgate však tento gigant sdružuje obrovské množství nejrůznějších prodejců, kteří si sami stanovují obchodní podmínky, a to včetně výše poštovného.

Ačkoliv tedy na obou zmíněných portálech převažují obchodníci nabízející poštovné z Číny zdarma, může zákazník narazit i na takové, kteří si za doručení pár dolarů účtují. Jinak je to s poštovným na Wish, které zákazník hradí vždy, což představuje jednu z hlavních nevýhod tohoto e-shopu.

Naopak na Banggood nebo GearBest je poštovné z Číny zdarma pravidlem. Tyto e-shopy jsou totiž koncovým prodejcem veškerého svého sortimentu, a tak ať si zákazník z katalogu vybere cokoliv, na vše se vztahují jednotné obchodní podmínky. A jednou z nich je právě poštovné z Číny zdarma.

Čínské internetové obchody nabízí celou řadu produktů.

Trochu jinak fungují čínské internetové obchody, které se specializují výhradně na módu. Proces nákupu, vzhled webu a jejich nabídka se obvykle příliš neliší od českých e-shopů s oblečením. To stejné platí i o poštovném, a tak je u oblíbených prodejců jako NewChic, Shein nebo Zaful potřeba uhradit i náklady na dopravu, které bývají poměrně vysoké.

Co zákazníky na čínských internetových obchodech netěší je to, že úhrada objednávky je ve všech případech vyžadována předem. V někom by tato skutečnost mohla vzbudit nedůvěru a vyvolat obavy z toho, že zboží ani peníze už nikdy neuvidí. Ohledně bezpečnosti čínských e-shopu jsou často vznášeny otázky. Ať už se jedná o Wish, Shein či Temu – jsou bezpečnými e-shopy?

Nicméně nemožnost objednat zboží z Číny na dobírku by od nákupů automaticky odrazovat neměla. Kdo se totiž vyhne potenciálně podvodným e-shopům a nakoupí v těch ověřených, zmíněné problémy mu nehrozí.

Doručení věcí z Číny

Cenou za poštovné zdarma z Číny jsou dlouhé doby doručení. Rozhodně nelze očekávat zásilku během několika málo dnů, dodací lhůty obvykle činí cca 3 týdny. Na portálech, které sdružují různé obchodníky, je velice důležité číst recenze a informace o daném prodejci, aby si zákazník udělal představu. Například o AliExpressu je známo, že se na boží z něj čeká i několik měsíců.

Určitě je také dobré vědět, jak zásilku z Číny sledovat. Ne vždy to je možné, jelikož některé e-shopy neposkytují sledovací číslo neboli tracking number v případě, že zákazník zvolí standardní poštovné (tedy poštovné zdarma).

Pokud zákazník sledovací číslo má, může podle něj balík vyhledat na webech, které sledování zásilek z Číny umožňují. Patří mezi ně například tnt.com či 17track.net. Oba jsou dostupné v češtině a jejich užívání je snadné a intuitivní.

TIP: Sledovat zásilky je možné i při nákupech na eBay, kde se kromě čínských prodejců shlukují prodávající z celého světa.

Některé internetové obchody nabízejí možnost zásilku sledovat prostřednictvím odkazu v zákaznickém profilu. To se týká například sledování zásilky z AliExpress, kde u každé objednávky v profilu zákazníka stačí kliknout na políčko Track Order. Podobné je to i u ostatních čínských e-shopů, u nichž je tracking k dispozici.

Clo a DPH při nákupu věcí z Číny

S online nákupy v zahraničí se někdy pojí nutnost uhradit clo a DPH. V jakých případech se platí clo a DPH z Číny?

 • Je-li hodnota zásilky 0 až 22 €, neplatí se DPH ani clo
 • Je-li hodnota zásilky vyšší než 22 € a nepřesahuje 150 €, platí se DPH
 • Je-li hodnota zásilky vyšší než 150 €, platí se DPH i clo

Od 1. ledna 2021 se však tyto informace mění a osvobození od placení DPH za věci z Číny končí. DPH se bude platit u každé zásilky z Číny bez ohledu na její hodnotu, hranice pro placení cla zůstává stejná.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang