Filmy online zdarma – kde sledovat seriály a filmy zdarma v roce 2024?

Sledování filmů a seriálů patří k nestárnoucí zábavě a příjemnému trávení volného času. Ne vždy se naskytne příležitost, čas, společnost nebo finance navštívit kino, a proto mnoho lidí dává přednost sledování filmů z pohodlí svého gauče. Existuje k tomu spousta placených platforem. Jak se vyhnout poplatkům a sledovat filmy online zdarma?

Ty tam jsou doby, kdy se listovalo televizním programem a diváci si dopředu kroužkovali položky, které je v nabídce zaujaly. Ve stanoveném vysílacím čase pak čekali před televizní obrazovkou, aby jim vytoužený pořad nebo film neutekl.

V dnešní době se nabízí spousta možností, jak se v programech orientovat a sledovat jen pořady vybrané na míru. A to v libovolně zvolené době a místě. Stačí počítač, tablet nebo telefon a zábava může začít. Všechna zařízení, zejména PC, se čas od času vyplatí vyčistit pomocí speciálního programu, aby vše běhalo, jak má. Díky přehlednému návodu na čištění počítače to zvládne naprosto každý.

Online vysílání českých televizních stanic

Flexibilita doby si žádá flexibilitu televizního vysílání. Naplánované vysílací časy přestávají většině diváků vyhovovat a roste poptávka po individuálním sledování programů. Televizní stanice reagují a své vysílání duplikují do virtuálního prostoru.

iVysílání České televize

Ti, kdož nevlastní televizní přijímač mohou zajásat. Vysílání České televize je totiž přístupné i online a to bez jakýchkoli poplatků. Pořady lze sledovat jak živě v čase shodném s televizním vysíláním, tak zpětně bez omezení času. Což ocení nejen příznivci českých seriálů – online zdarma. Jedná se rovněž o dokumenty, magazíny, zpravodajství, pořady pro děti a mládež, hudbu i sport.

Sledování internetových vysílání oblíbených stanic už není sci-fi. Naopak se dostává do popředí díky benefitům v podobě vybrat si oblíbený pořad kdykoli podle svých časových možností a preferencí.

iVysílání ČT se chvástá, že na své stránce nabízí celkem 3918 dní 10 hodin 13 minut 10 sekund videa. Mezi pořady lze vybírat abecedně, podle data, i podle druhu a žánru pořadu. Jsou zde shromažďovány pořady všech veřejnoprávních stanic ČT 1, ČT 2, ČT 3, ČT 24, ČT sport, ČT art a ČT:D.

Videorchiv přijde vhod všem, kteří by se rádi podívali na záznam pořadů třeba i více než deset let starého.

iVysílání je přístupné i bez registrace. Založení účtu přesto skýtá různé výhody, jako upozornění na nové epizody oblíbených pořadů, možnost vytvoření vlastního personalizovaného playlistu, nebo možnost účastnit se diskuzí a hlasování.

iPrima

iPrima je sdružený online kanál pro všechny „“rimácké“ stanice Prima, Prima COOL, Prima MAX, Prima KRIMI, Prima ZOOM a Prima LOVE s romantickými filmy. Pro bezplatné přehrávání obsahu je potřeba si vytvořit iPrima účet a získat tak přístup k filmům i seriálům online zdarma, jednotlivým epizodám i bonusovým videím.

Jako dárek k registraci iPrima nabízí bezplatný přístup k vysílání bez reklam na 24 hod.

iPrima umožňuje přehrávat své pořady bez přerušení a reklam, ovšem vyžaduje za tuto službu přiměřený poplatek 59 Kč za měsíc, 299 Kč za 6 měsíců a 549 Kč za 12 měsíců. Tato služba se nevztahuje na placenou nabídku filmů a předpremiér ve Videopůjčovně.

Nejedná se o klasickou kamennou videopůjčovnu, jaká fungovala dříve podobně jako knihovny. Vypůjčit si videokazetu nebo DVD, zhlédnout film a poté pásku nebo disk zase v termínu vrátit.

Vše nyní funguje výhradně online. V mobilu, na počítači, i v televizi přes červené tlačítko HbbT.

Novaplus

Na kanálu Novaplus lze sledovat většinu seriálů a pořadů, které vysílá TV Nova. Veškeré lékařské i detektivní seriály, Výměny manželek, MasterChefy a ostatní populární programy. K dispozici bez registrace a zdarma jsou prvních sedm dní od odvysílání, poté už je nutné mít předplacený kanál Voyo, kde je mimo jiné možnost vypůjčit si i filmy.

Voyo – placená služba

Kdo nestihl vysílání v televizi, nebo naopak touží pořady zhlédnout dříve než v TV, může se za poplatek 159 Kč měsíčně registrovat na Voyo. Nabídka čítá 2 500+ filmů a seriálů bez reklam, NHL, NBA, MotoGP a další, živé vysílaní prémiových kanálů Nova Sport 1 a Nova Sport 2 a jiné.

Kdo hledá, najde. Možností, jak sledovat filmy a seriály online zdarma, je celá řada.

Filmy je možné zapůjčit za nižší cenu než lístek do kina. Zapůjčení filmu je oproti jednorázovému poplatku 49 Kč a podívat se na něj je možné na jakémkoli registrovaném zařízení (s novou verzí Voyo).

Pro váhavé se nabízí možnost vyzkoušet si Voyo na 7 dní zdarma a bezplatně tak vyplnit svůj volný čas.

O2 TV – placená služba

Nejrozšířenější televizní službou je O2 TV. Jedná se o digitální televizi, jež funguje na principu připojení k internetu. K jejímu zapojení je nezbytné kvalitní a rychlé připojení. Do televizí Samsung (rok výroby minimálně 2017) si stačí nainstalovat aplikaci. Sledovat O2 TV lze i přes set-top box, Xbox nebo Google Chromecast.

Posledně jmenované je miniaturní zařízení připomínající USB flash disk. Jeho připojením do televize prostřednictvím HDMI portu lze na obrazovce začít přehrávat obsah z YouTube, Netflixu, hudbu z Google Play Music a filmy z Google Play Movies.

Ke sledování O2 TV není třeba mít objednané připojení přímo od O2. Vše běží i na internetu od jiného poskytovatele. O2 TV nabízí tři hlavní tarify podle počtu kanálů. Ke stříbrnému a zlatému tarifu je navíc poskytován balíček KINO na měsíc zdarma.

Bronzový64 TV kanálů299 Kč
Stříbrný102 TV kanálů449 Kč
Zlatý135 TV kanálů749 Kč

Nejlákavější výhody, proč si pořídit právě O2 TV je možnost zpětného sledování pořadů, a to až na 7 dní dozadu, dále nahrávání vysílání (až 100 hodin) a videotéka. Ta skýtá databázi okolo 1000 filmů, s cenou mezi 30 – 75 korunami za film a na zhlédnutí pořadu je vyhrazeno 48 hodin.

Při sledování z televizního přijímače je však nezbytné hradit koncesionářské televizní poplatky.

O2 TV je také jedinou digitální televizí, která vlastní práva na vysílání fotbalové Ligy mistrů, 1. české fotbalové ligy, Premier League a Extraligy ledního hokeje.

YouTube – podcasty, filmy, seriály online

YouTube jakožto jedna z největších video platforem nabízí sledování filmů online zdarma, a to včetně českých komedií a klasik. Tři nejdůležitější kanály s českými filmy shromažďují dohromady téměř 700 titulů, z nichž lze libovolně a legálně vybírat. Jsou to následující:

  • Česká filmová klasika (284 videí)
  • Filmy česky a zadarmo (240 videí)
  • Filmy v češtině (161 videí)

YouTube filmy online zdarma jsou dobrou volbou pro ty, kdo nechtějí utrácet za placené filmové platformy. Nicméně i na YouTube si lze zaplatit sledování určitých filmů. Tato služba je však dostupná především v zahraničí, zejména v USA nebo Velké Británii.

Stahování z YouTube není novinkou a lze jej realizovat prostřednictvím aplikací i downloaderů. Zdarma i z předplacených PRO verzí.

Uloz.to

Poněkud staromódním řešením sledováním filmů zdarma je skrze platformu Uloz.to. Zde není k dispozici online přehrávač, je nutné si vybrané filmy či seriály stáhnout přímo do počítače nebo telefonu.

Stahování nových filmů online zdarma bez registrace a předplaceného kreditu je běh na dlouhou trať a stažení jednoho snímku se může protáhnout i na několik hodin.

Stahování filmů do mobilu je užitečné při cestování na místa, kde není jistý přístup k internetu.

Koho neomezuje čas a uvítá mít film stažený ve svém zařízení, potěší velký výběr starších i nejnovějších filmů, v různých kvalitách, jazykových mutacích, s titulky, i s českým dabingem.

Najserialy.to

Seriálovým a filmovým nadšencům by neměl protéct mezi prsty web Najserialy.to. Nabídka seriálů v českém i původním znění, filmových novinek i evergreenů je tu opravdu nepřeberná. K nalezení jsou tu takové klasiky (nejen) devadesátých let jako Přátelé, Sex ve městě a pro fajnšmekry třeba i Beverly Hills 90210.

Na najserialy.to lze sledovat seriály a filmy online zdarma bez registrace, a neplatit poplatky. Nepříjemné může být otevírání reklamních oken, která se ovšem zobrazují jen před samotným spuštěním pořadu. Při přehrávání už nikoli.

K webu je přidružená i stránka SledujSerialy.sk působící na stejném principu i grafice.

Streamovací weby

Kromě nejznámějších webů s filmy a seriály je internet protkán spoustou dalších streamovacích webů, na nichž lze sledovat mimo jiné sci-fi filmy online zdarma. Pro české či slovenské uživatele jsou to zejména tyto:

Tyto weby nemají stoprocentně vyřešená vysílací práva a pohybují se na hraně legálního streamování. Ovšem uživatel nemusí mít obavy, protože jeho se postih za sledování víceméně nelegálního obsahu netýká.

Na zkouknito online filmy zdarma spíše nejsou. Velmi jednoduchý web s nepříliš pestrým obsahem a kvalitou. Ani při zadání do vyhledávače „Sleduj.to filmy online zdarma“ není jisté, že se objeví nabídka kvalitních videí a filmů. Mnohem pravděpodobnější je otevření spamových oken. Dobrých webů s filmy ke zhlédnutí online zdarma není mnoho.

Placené platformy HBO GO a Netflix

Placené streamovací weby (HBO GO,Voyo, Disney Plus a další) si vysloužily obrovskou popularitu a velký věhlas, čemuž významně nahrál vývoj doby. S jídlem roste chuť a běžná nabídka televizních stanic už nestačí. Pro větší výběr, originalitu programu a možnost si filmy a seriály pustit v libovolném čase, si diváci neváhají předplatit nové filmové kanály.

HBO GO

HBO už léta staví na poskytování filmových novinek, blockbusterů a průlomových dokumentů. Na spoustě děl se i producentsky podílí a vytváří tak vlastní obsah přístupný pouze přes placenou službu. Jeden příklad za všechny z poslední doby – veleúspěšný pětidílný seriál Černobyl.

Sledování filmů a seriálů je oblíbenou a bezpečenou nenáročnou zábavou všech generací.

HBO GO ve své databází uchovává 800 filmů, 200 seriálů a tolik oblíbené animáky. Každý týden přidává nové díly. Obsah lze navíc stáhnout do počítače či telefonu a sledovat ho ofline kdykoli jindy.

HBO GO garantuje všechen obsah česky, nabízí všechny řady i díly seriálů, a to za měsíční poplatek 159 Kč. Registrace je snadná a rychlá.

Sledovat HBO GO lze jak na mobilních zařízeních (Smartphone, tablet) na počítači (PC, Mac) i na domácí elektronice (Smart TV | Apple TV | Chromecast | Herní konzole). Registrovat lze až 5 zařízení a sledovat obsah je možné na dvou zařízeních současně. Jediné, co by se dalo HBO GO vytknout, že přestal poskytovat zkušební dobu zdarma.

Netflix

Velká konkurence služeb HBO GO i Disney+. Netflix působí na stejném principu s tím rozdílem, že novým uživatelům nabízí 30 dní na vyzkoušení zdarma. Stejně jako HBO vytváří spoustu filmů ve vlastní režii a předkládá tak divákovi unikátní obsah. Nezapomíná ani na hollywoodské trháky a českou produkci.

V různých jazykových nastaveních účtu je přístupný mírně odlišný obsah, některé filmy při nastavení účtu do češtiny v nabídce nejsou, a naopak. Pokud je účet nastavený do angličtiny, velké množství například české produkce není k dispozici. V každém případě bez reklam.

Měsíční poplatky za Netflix se pohybují v rozmezí od 199 do 319 Kč. Záleží na kvalitě streamování nebo počtu registrovaných zařízení. S aplikací pro iOS, Android a Windows 10 lze seriály a filmy taky stahovat, což je praktické zejména při cestování, kde je nejistý přístup k internetu.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang