Martin Cígler v netradičním rozhovoru prozradil, jak to bylo s vývojem od jednoduchého účetnictví Money po dnešní Money ERP

Martin Cígler v netradičním rozhovoru prozradil, jak to bylo s vývojem od jednoduchého účetnictví Money po dnešní Money ERP.

Martin Cígler, CEO celé skupiny Solitea, si nostalgicky zavzpomínal na dobu před 30 lety, kdy začínal jako podnikatel a majitel malé firmy Cígler softw

are, z jejíž dílny pochází všechny produkty Money. Na závěr nám prozradil, jak dnes vidí své „dítě“ informační systém Money ERP.

Tvým kmenovým produktem, ještě jako fyzické osoby Martin Cígler, byl program Money. Proč jsi zvolil zrovna tento název?

Je za tím troška náhody i troška divokých devadesátek. Tehdy strašně letěly anglické názvy a současně ani nebyl tak velký brandový přetlak a nebylo proto těžké najít pěkný název. Dnes bych si tento brand nezvolil, ale tehdy mi to přišlo strašně cool. Dokonce vlastníme českou i slovenskou doménu Money. Dnes by podobná věc stála strašné peníze.

Můžeš stručně nastínit vývoj všech produktů Money? Od původního „jenom“ Money až po dnešní Money ERP?

Money mají za sebou tři generace. První bylo jednoduché účetnictví pro MS DOS, které se na trhu prodávalo pod číslem verze, od jedničky do šestky. Prodej byl ukončen v roce 1997, pak bylo ještě dva roky volně ke stažení jako software zdarma. Ve svých nejlepších letech mělo přes 20 000 uživatelů a perličkou je, že pár skalních jej používá dodnes.

Druhou generací je dnešní Money S3. Začalo v roce 1996 jako Money 97, od roku 1999 se prodávalo jako Money 2000 a v roce 2003 bylo přejmenované na Money S3. Je to all-in-one účetní software obsahující všechny agendy, které potřebuje menší firma pro řízení svých vnitrofiremních procesů. Money S3 tehdy nahradilo Money S6 a k jednoduchému účetnictví (dnes daňové evidenci) přidalo i účetnictví podvojné. Prodává se dodnes a patří k nejúspěšnějším na trhu.

Třetí generací je Money ERP, dříve označované jako Money S4 a Money S5. To už je plnohodnotný ERP systém, který se v rámci implementací dotváří zákazníkovi na míru.

Money ERP je tedy na trhu už 17 let, ale původně se produkt jmenoval Money S5. Pak se z něj vyvinulo Money S4 a úplně nakonec vzniklo Money ERP. Jak k tomu vývoji došlo?

V roce 2006, kdy šel tento produkt ven, jsme už měli na trhu Money S3, a tak jsme číselným označením chtěli dát na vědomí, že se jedná o výkonnější verzi pro větší zákazníky. O pár let později se ukázalo, že mezi těmito produkty existuje dost široká mezera klientů, kteří například potřebují vyšší výkon, ale stačí jim základní funkčnosti Money S5, bez implementace. A tak se zrodila odlehčená verze Money S5 pod názvem Money S4. No a nedávno jsme Money S4 a Money S5 „obchodně“ sloučili zpět do jednoho produktu pod názvem Money ERP. Cílem bylo jednak jasně říct, pro koho je tento produkt určený, jednak jej více odlišit od Money S3. Money ERP je totiž nejen výkonem, ale i technologicky úplně jiný produkt.

Vnímáš Money ERP stále jako „svůj“ produkt?

Úplně popravdě, já dnes jako svoje „děti“ vnímám všechny produkty Solitey. Máme zákazníky, pro které je jednoznačně vhodnější jiné řešení z naší rodiny než je Money ERP, a já jsem rád za každého spokojeného uživatele.

Na druhou stranu v tom i trocha nostalgie je. V naší pobočce v Brně na Okružní, kde sídlím já i tým Money ERP, jsem si udělal vitrínu se starými krabicemi, ve kterých se Money dřív prodávalo a které někteří dlouholetí zákazníci určitě ještě pamatují. Pro mě je to tak trochu symbol toho, že když Solitea dokázala postupně vyrůst z malé „jednomužné“ firmičky do dnešní velikosti, můžou její produkty pomáhat růst klientům ve všech fázích jejich podnikání.

Celý rozhovor si můžete přečíst na webu moneyerp.com.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang