MONETA otevřela první veřejnou nabíjecí stanici pro elektromobily

Mladá Boleslav se stala prvním místem, kde MONETA Money Bank ve spolupráci s externím partnerem otevřela veřejnou nabíjecí stanici pro elektromobily. Nachází se v prostorách obchodního centra Bondy.

MONETA Money Bank, jedna z předních bank v České republice, oznámila důležitý krok směrem k udržitelnosti a ekologickému způsobu dopravy. Společnost otevřela svou první veřejnou nabíjecí stanici pro elektromobily, což je významný krok v rámci rozvoje ekologické dopravy v zemi.

MONETA Money Bank otevřela podle informací na své internetové stránce první veřejnou nabíjecí stanici pro elektromobily v Mladé Boleslavi. Nabíjecí stanice byla instalována na prostranství před budovou Moneta Money Bank a nabízí dva nabíjecí porty typu Mennekes.

Stanice je vybavena moderní technologií, včetně NFC čipu, a je možné ji zcela zdarma využívat. MONETA Money Bank také spustila službu pro sledování stavu nabíjení a nabízí loajálním zákazníkům slevy na elektromobily, nabízených společností.

MONETA Money Bank se tímto rozhodnutím stává průkopníkem ve snaze vyřešit palivový problém a podpořit rozvoj elektromobility v České republice.

Nabíjecí stanice je první vlaštovkou rozsáhlého projektu budování sítě veřejných dobíjecích stanic, který banka odstartovala.

„Projekt jde ruku v ruce s postupnou výměnou našich služebních vozidel se spalovacím motorem za elektromobily a se strategií snižování naší uhlíkové stopy,“ uvedla v této souvislosti mluvčí MONETA Money Bank Zuzana Filipová.

Banka hodlá do roku 2024 kompletně vyměnit svůj vozový park a do budoucna vlastnit pouze elektromobily. Ve stejném období pak chce snížit celkový počet firemních aut.

MONETA Money Bank se dlouhodobě zavázala k udržitelným obchodním praktikám a k podpoře environmentálně šetrných iniciativ. Otevření veřejné nabíjecí stanice pro elektromobily je dalším krokem v této snaze.

Stanice byla umístěna v blízkosti hlavního sídla banky a je přístupná veřejnosti, což usnadní majitelům elektromobilů dobíjení svých vozidel.

MONETA Money Bank si dala záležet na tom, aby nabíjecí stanice byla moderní, rychlá a efektivní. Stanice podporuje různé typy nabíjení, včetně rychlonabíjení, což umožňuje zákazníkům dobíjet svá vozidla během několika minut.

Kromě toho je stanice vybavena bezpečnostními prvky a možností platby, aby byla co nejvíce přístupná a pohodlná pro uživatele elektromobilů.

Pro MONETA Money Bank je otevření veřejné nabíjecí stanice pro elektromobily významným krokem směrem k rozvoji svého udržitelného podnikání. Tato iniciativa nejenže slouží k podpoře ekologické dopravy, avšak také posiluje image banky jako odpovědného a udržitelného finančního institutu.

Další veřejné nabíjecí stanice hodlá v budoucnu MONETA Money Bank otevřít také v Benešově, Strakonicích, Českém Krumlově, Havířově nebo Svitavách.

Nabíjecí stanice v ČR

S narůstajícími obavami týkajícími se změny klimatu a snahou o snížení emisí skleníkových plynů se elektromobilita stává stále populárnější alternativou ke konvenčním vozům poháněným spalovacími motory.

Elektromobily jsou čistší, energeticky efektivnější a mají potenciál snížit emise CO2 z dopravy. Z toho důvodu je rozvoj infrastruktury pro nabíjení elektromobilů klíčový pro podporu tohoto trendu.

V České republice je přes 1 200 veřejných nabíjecích stanic pro elektromobily a mají přes 2 400 dobíjecích bodů. Nejvíce jich je ve městech, jako je Praha, Brno, Ostrava a Olomouc. Nabíjecí stanice se obvykle nacházejí ve veřejných parkovištích, hotelech, restauracích, obchodech, nebo ve vybraných ulicích.

Přibližně 16 % veřejných nabíjecích stanic nabízí také možnost dobíjení s plnou rychlostí a pozitivní je, že některé nabíjecí stanice netřeba rezervovat nebo platit, avšak některé jsou placené a vyžadují registraci.

K dispozici je také několik aplikací pro mobilní telefony, které umožňují najít nejbližší nabíjecí stanici ve vybrané oblasti (Google Maps, Shell Recharge, E.ON Drive, Plugshare, Chargemap, Polyfazer, Plugsurfing atd.).

Tyto aplikace poskytují informace o nejbližší nabíjecí stanici (adresu, typy nabíjecích konektorů, dobu, kdy se může nabíjet aj.).

Elektromobily v Česku

V České republice se v posledních letech elektrické vozy stávají stále více populárnější. V současnosti se v ČR prodává přibližně padesát modelů vozidel, které jsou na trhu dostupné, od osobních vozů a elektrických kol až po speciální vozidla jako jsou například elektrická vozidla pro vozíčkáře a vozítka pro seniory.

Mezi běžně dostupné elektrovozy patří vozy značek Renault, Nissan, Hyundai, Kia, Peugeot, Citroën, Volkswagen, Audi, BMW a SEAT. Některé z těchto značek nabízí i plug-in hybridní vozy vedle samotných elektrických vozů.

Jak to bude v budoucnu?

V blízké budoucnosti se díky vyššímu zájmu může stát dočkat rozšíření elektromobility. Vláda se soustředí na podporu vývoje infrastruktury, zejména ve městech, i dovoz elektromobilů za účelem zlepšení životních podmínek občanů a konkurenceschopnosti České republiky v oblasti elektromobility.

V rámci podpory budoucnosti elektromobility bude vláda usilovat o stavbu výměnných stanic pro dobíjení elektromobilů a nabíjení na veřejných parkovacích místech. Dále budou finance a dotace vyhrazené pro výzkumná a vývojová centra, které vyvinou lepší technologie pro elektromobily.

Dalším krokem bude plánování a financování infrastruktury pro elektromobily na veřejných místech. To se týká například veřejných transportních systémů, jako jsou autobusy.

Česká republika se také zaměří na podporu výzkumu a vývoje elektromobility a budou zavedeny daňové výhody pro zákazníky používající elektromobily.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang