Ruská společnost připojila KLDR k internetu

KLDR se v posledních letech připisuje napadení počítačových systémů bank, firmy Sony Pictures a útok vyděračského viru WannaCry. Doposud zemi zajišťovala internetové spojení firma China Unicom.

China Unicom je jedním z předních telekomunikačních operátorů v Číně a má stále rostoucí vliv na globálním trhu. Tato společnost hraje klíčovou roli ve vývoji a rozšiřování telekomunikační infrastruktury v Číně a v zahraničí.

Společnost China Unicom je s více než 250 miliony předplatitelů třetím největším poskytovatelem mobilních služeb na světě. Spolu s China Mobile a China Telecom je jedním ze tří hlavních čínských státních telekomunikačních operátorů.

China Unicom poskytuje pevné telefonní linky, mobilní služby, internet a další telekomunikační služby po celé zemi. Byla založena v roce 1997 a sídlí v Pekingu. Jeho služby 3G a 4G zajišťují pokrytí po celé zemi a jeho zákaznická základna rychle roste.

Společnost vznikla s cílem konkurovat státně vlastněné China Telecom a přinést inovaci a konkurenci na trh. Od svého vzniku byla China Unicom známá svou snahou o modernizaci telekomunikační infrastruktury a poskytování širokopásmových a mobilních služeb občanům a firmám v Číně.

Široká škála služeb

China Unicom je známá tím, že nabízí širokou škálu telekomunikačních služeb, včetně:

  1. Mobilní telefony: China Unicom je jedním z hlavních mobilních operátorů v Číně a poskytuje špičkové služby pro miliony zákazníků.
  2. Fiber-optický internet: Společnost investovala do rozvoje rychlého širokopásmového připojení, což má pozitivní vliv na digitální transformaci v Číně.
  3. Cloudové služby: China Unicom nabízí cloudové služby pro podniky, což umožňuje firmám uchovávat a spravovat data online.
  4. Mezinárodní služby: China Unicom rozšířila svou působnost za hranice Číny a poskytuje mezinárodní datové a hlasové služby.

China Unicom se aktivně angažuje na globální scéně prostřednictvím strategických partnerství a investic do telekomunikačních projektů v zahraničí. Společnost se stala důležitým hráčem na trzích v Asii, Africe a Evropě.

Její zapojení do mezinárodních projektů a datových center zvýšilo její vliv v mezinárodním telekomunikačním průmyslu.

China Unicom pokračuje ve snaze inovovat a přizpůsobit se rychle se měnícím potřebám zákazníků. Investuje do 5G technologií, umělé inteligence a dalších moderních technologií, aby udržela krok s globálními trendy.

Ruská společnost připojila KLDR k internetu

V posledním překvapivém vývoji událostí se objevily zprávy o tom, že ruská technologická společnost „ConnectWorld“ úspěšně připojila Severní Koreu (KLDR) k internetu. Tato zpráva vzbudila značný zájem a mnoho otázek o tom, jaký vliv to bude mít na izolovaný režim KLDR a mezinárodní společenství jako celek.

KLDR byla tradičně jednou z nejméně přístupných zemí na světě, když šlo o internetové spojení. Její režim pod vedením rodiny Kimových kontroloval přístup občanů k internetu a omezoval ho na malý počet vybraných jednotlivců a institucí.

To bylo spojeno s přísnými cenzurními opatřeními, která zamezovala přístupu obyvatelstva k informacím ze světa.

Možné dopady připojení KLDR na mezinárodní scénu

Ruská společnost připojila KLDR k internetu poprvé v roce 2016. Čínská společnost Unicom připojila KLDR k internetu dříve, tj. v roce 2015. Unicom poskytl Severní Koreji víceúrovňovou konektivitu, která umožňuje přístup k globálním počítačovým sítím a je k dispozici pro úředníky, politické činitele, podniky a občany.

  1. Informační otevření: Přístup k internetu může znamenat, že obyvatelé KLDR budou mít širší možnost získávat informace ze zahraničí, což by mohlo otřást dosavadním monolitem propagandy a cenzury. To by mohlo vést k postupnému rozrušení izolace KLDR.
  2. Hospodářské důsledky: Otevření se světu přes internet by mohlo pomoci KLDR přilákat investice a podniky z jiných zemí, což by mohlo přinést ekonomický růst. To by mohlo mít důsledky pro regionální ekonomiku a mezinárodní politiku.
  3. Zabezpečení a kontrola: Je však také třeba vzít v úvahu, že režim KLDR bude pravděpodobně pokračovat v pokusu o kontrolu a monitorování internetového obsahu, aby udržel svůj pevný státní aparát. Může to vyvolat obavy o kybernetickou bezpečnost a zneužití internetu pro účely vládní propagandy.

Nyní se k ní připojí ruská společnost TransTeleCom. Její aktivitu v KLDR zaznamenala společnost Dyn Research, která monitoruje internetové připojení.

TransTeleCom

TransTeleCom (TTS) je přední ruskou telekomunikační společností poskytující přenosové služby a přístup k internetové síti. Sídlí v Moskvě a je dceřinou společností ruského národního železničního operátora, společnosti Russian Railways.

TTS se specializuje na bezdrátové signály vysoce kvalitního optického vlákna (FTTH) a elektronické komerční aplikace. Společnost má několik obchodních filiálek v několika evropských státech, včetně Ukrajiny, České republiky, Rumunska a Bulharska.

TransTeleCom byla založena v roce 1997 a je obchodovaná na moskevské burze cenných papírů. Jejím předsedou je dnes Roman Kravtsov, předsedou představenstva je Evgeny Charkin. Společnost má více než 2000 zaměstnanců a navrhuje, poskytuje a instaluje řešení komunikační technologie špičkové třídy.

Nabízí také infrastrukturu pro systémy a služby pro e-government, e-commerci, online obchodování a virtuální call centra. TTS se účastní řady projektů ve veřejném sektoru zaměřených na vybudování páteřní sítě a datové komunikace v zemích, jako je Ukrajina, Kyrgyzstán a Kazachstán.

Společnost se také podílí na výstavbě páteřní sítě a ethernetových sítí v Rusku, Arménii, Ázerbájdžánu a Gruzii.

Podle Bryce Bolanda ze společnosti FireEye posílí připojení přes Rusko schopnost KLDR provádět další kybernetické útoky. „Tímto se zlepší odolnost jejich sítí a zvýší se jejich schopnost řídit a kontrolovat tyto aktivity,“ řekl Boland agentuře Reuters.

V Severní Koreji je v provozu jen několik stovek internetových připojení. Mnohé internetové útoky řízené Pchjongjangem vycházely z napadených počítačů mimo území KLDR.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang