Streamovací stránky s filmy online mají problémy

Při návštěvě kina není neobvyklé, že v celém sále sedí jen několik jednotlivců. Asi každého v tu chvíli napadne, že sledování filmů už lidi asi moc nebaví. Opak je ale pravdou. Sledování filmů patří mezi velmi oblíbenou činnost milionů lidí po celém světě. Jen se změnila forma sledování. Mnohem častěji si lidé svůj oblíbený film nebo seriál pustí z pohodlí domova, navíc bez nutnosti stahování. Zkrátka online. Bohužel i této formě zřejmě pomalu ale jistě zvoní hrana. Alespoň tedy té bezplatné.

Pokud se chce člověk podívat na film online a nechce hradit žádný poplatek, má několik možností. První z nich nabízejí obvykle placené služby typu Netflix nebo HBO GO, které pro nalákání nových uživatelů umožňují zkušební provoz na omezenou dobu zdarma. V případě HBO GO se jedná o sedmidenní a u Netflixu až třicetidenní lhůtu. Netflix recenze jsou velmi pozitivní, a pokud uživatel platí Netflix pro celou rodinu, vyjde i levněji než HBO GO. Jakmile v tomto období nedojde ke zrušení předplatného, účtuje se uživateli standardní měsíční poplatek.

TIP: Kde sledovat filmy online zdarma v roce 2022?

Ne každému se chce ale následně za sledování filmů online platit, byť obě platformy nabízejí velice slušný výběr. Jaké jsou tedy další možnosti?

Streamovací weby v problémech

Streamovací weby obsahují obrovské množství filmů a seriálů online a zdarma. Kromě akčních filmů, hororů či fantasy jsou na nich k nalezení i ty nejlepší romantické filmy.

K dispozici jsou různé „verze“ streamů. To znamená, že si zájemce může pustit konkrétní titul v původním znění, s titulky nebo i s českým dabingem. Neobvyklé nejsou ani různé verze v rámci kvality filmu nebo seriálu.

Mezi nejznámější weby pro sledování filmů online patří Bombuj.tv, Sledujufilmy.cz nebo Sledujufilmy.online. Těmto a podobným stránkám se ještě nedávno velmi dařilo, nyní to ale vypadá, že jejich životnost nemusí mít dlouhého trvání.

Problém je v tom, že obsah těchto webových stránek není legální. Uživatel se nemá čeho bát, sledování dostupného obsahu není protiprávní. Problém to ale může způsobovat poskytovatelům těchto webů, protože oficiálním vydavatelům filmů a seriálů se pochopitelně šíření jejich „vlastnictví“ na internetu bez potřebných práv nelíbí.

Řeč je o mnoha hollywoodských studiích a společnostech Netflix, HBO, Disney, Amazon, BBC a dalších. Spojily se do Aliance pro kreativitu a zábavu (ACE) a začaly s nelegálním šířením jejich tvorby bojovat. Aliance podala žalobu například na videoplatformy Openload, Streamango, Verystream nebo Rapidvideo. Důsledkem je ukončení činnosti těchto videoplatforem a nad rámec toho taky zřejmě nemalá pokuta. Jak to ale vše souvisí se streamovacími weby?

Jednoduše. Většina obsahu v Česku oblíbených streamovacích stránek pocházelo z videoplatforem, které byly donuceny ukončit činnost. Například Bombuj.tv díky tomu ztratilo velkou část svého obsahu. Další weby dopadly ještě hůř. Topseriály.sk musely svoji činnost definitivně ukončit, protože prakticky neměly, co streamovat.

Sledování filmů online na streamovacích webech má nejistou budoucnost.

Vyhledávaný Bombuj.tv filmy online nabízí dál, ovšem nad budoucností celého projektu se vznáší velký otazník. Nedá se předpokládat, že by se z pohledu poskytovatelů tohoto a podobných webů blýskalo na lepší časy.

YouTube nejen hudba, ale také filmy

Filmy online zdarma bez registrace lze hledat i jinde než na streamovacích stránkách. Širokou nabídku má také všem dobře známý YouTube. Vyhledávání probíhá jednotlivě skrze vyhledávací lištu. Druhá alternativa spočívá v nalezení konkrétních kanálů YouTube, které se specializují na filmy zdarma. Které to jsou? Například:

  • Filmy v češtině
  • Filmy česky a zadarmo
  • Česká filmová klasika

Sledování filmů z YouTube není problematické ani na tabletu nebo dokonce mobilním telefonu. Jednoduše a zdarma si svůj oblíbený film může člověk přehrát třeba během dlouhého cestování.

Uživatele jistě potěší, že pokud si chtějí daný film stáhnout z YouTube, existuje hned několik „fíglů“, jak to provést. Nejsou k tomu potřeba žádné velké technické znalosti, zvládne to opravdu každý. Hodí se to třeba pro situace, kdy člověk ví, že se nebude moct na svých zařízeních připojit k internetu.

Online vysílání televizních stanic

Pořady vysílané na televizních stanicích České televize a Primy mohou zájemci shlédnout online také na jejich webových stránkách. Na nich se nachází videotéka filmů, seriálů, dokumentů, ale i jiných pořadů zmíněných televizních stanic.

Online vysílání České televize se nazývá iVysílání. Obsahuje pořady televizních stanic ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT sport, ČT art a ČT 😀 Registrace není vyžadována. Není nutná ani na Prima Play – videotéky Primy zobrazující obsah z televizních stanic Prima, Prima COOL, Prima MAX, Prima Krimi, Prima LOVE a Prima Zoom. Bez registrace získá uživatel však jen omezený výběr. Pakliže se ovšem registruje a následně přihlásí, bude mít k dispozici kompletní nabídku.

Také stanice Nova má svoji videotéku, nazývá ji Voyo. Za využívání více než 2 000 filmů a seriálů se platí měsíční poplatek 159 korun.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang