Tipy na dárky – originální nápady na dárky pro všechny příležitosti

Příležitostí ke koupi dárku je po celý rok mnoho. Dárky se kupují na Vánoce, k narozeninám, ke svátkům a ke speciálním příležitostem, jako jsou promoce, zvládnutá maturita a další úspěchy, které si zaslouží odměnu. Pak tu je svatý Valentýn, dny matek a další momenty, kdy chceme své blízké potěšit. Kde však stále brát nápady na originální dárky?

Každý rok je vymýšlení dárků složitější a složitější. Situace se také horší tím, čím více má člověk kolem sebe lidí, které chce potěšit a obdarovat. Někteří se každý rok spokojí s přáním na narozeniny, ponožkami na Vánoce a čokoládou na svátek.

Jiní však touží dostat či darovat dárek, který bude originální a zároveň osobitý. Kde však stále chodit na nové nápady, jak klasické dárky oživit? Následující článek přichází s tipy na originální dárky, které potěší úplně všechny.

Fotoknihy a fotokalendáře

Velmi osobitým dárkem, který bude dlouho sloužit jako hezká památka, je fotokniha z vlastních fotek. Fotoknihu umožňuje vytvořit např. e-shop Colorland. Fotokniha Colorland se vytváří pomocí šablon, které jsou na e-shopu dostupné zdarma, do níž zákazník nahraje své fotografie.

Zákazník si také může vybrat formát a druh, který mu bude nejlépe vyhovovat. Kromě klasických fotoknih existují také fotoknihy v kožené či textilní vazbě nebo mini fotoknihy. Colorland kromě toho nabízí také možnost výroby fotokalendáře.

Dalším e-shopem s možností tvorby fotoknih je Bontia. Fotokniha Bontia se pyšní kvalitním materiálem, vazbou nití i možností do fotoknihy přidat text. Zákazníci mají možnost vybrat si fotoknihu s měkkými i tvrdými deskami a také s extra silnými listy.

I v tomto případě si zákazník může vybrat, jakou velikost bude jeho fotokniha mít. Stejně tak se může rozhodnout, zda bude mít fotokniha matné nebo lesklé desky. Vyrábění fotoknihy tak ve výsledku může být vcelku kreativní zábavou.

Velmi osobitým dárkem, který bude dlouho sloužit jako hezká památka, je fotokniha z vlastních fotek.
Velmi osobitým dárkem, který bude dlouho sloužit jako hezká památka, je fotokniha z vlastních fotek.

Fotodekorace a potisky produktů

Co víc dokáže ukázat, že se člověk nad dárkem opravdu zamyslel než fotodekorace? Pomocí nich si zákazníci mohou vytvořit vlastní personalizované magnetky, obrazy, fotohrnečky a celou řadu dalších věcí s vlastními motivy a potisky.

Tento typ dárku obdarovanému ukáže, že se jedná o opravdu autentickou památku. Kde však tento vskutku originální dárek vytvořit? Jednou z možností je e-shop Belabel. Belabel umožňuje vytvořit si vlastní oblečení, nádobí či jiný produkt dle vlastní fantazie.

Pomocí vkládání vlastních fotografií, obrázků i textu je možné vytvořit produkt opravdu na míru. Výroba takto autentických produktů může být i velká zábava, protože si každý může alespoň na chvíli vyzkoušet roli designéra.

Kromě běžných produktů s potiskem je možné navrhnout kryty na mobil, rohožky, polštáře, plyšové hračky, podložky pod myš a mnoho dalšího. Na tomto e-shopu lze navrhnout zkrátka téměř cokoliv.

Originální dárky na Knihy Dobrovský a Sevt.cz

Přestože knihy vždy potěší zejména všechny knihomoly, mnohá knihkupectví umožňují ke knihám přikoupit i něco originálnějšího. E-shop Knihy Dobrovský disponuje celou dárkovou sekcí, ve které nabízí plno zajímavostí.

K dobré knize jak tak možné přikoupit například nevšední čaje od značky Sonnetor. V nabídce se nachází např. Čaj štěstí, čaj Balzám na nervy anebo čaj Dobrá nálada. Tím však doplňující dárkový sortiment nekončí.

Ke knihám je možné přikoupit třeba hrnek Knižní závislák, který si obdarovaný bude moci naplnit tekutinou svého výběru. Přikoupit je možné také magnetické záložky, díky nimž se už nikdy neztratí rozečtená stránka, nebo také čtenářský diář.

Pro ty co čtou raději knížky ve čtečce nebo knížky poslouchají lze na těchto e-shopech zakoupit také audioknihy nebo e-knihy. Na internetu lze najít také velké množství audioknih zdarma ke stažení. Tyto lze darovat jako bonus navíc k těm již zakoupeným.

Nabídkou knih disponuje také e-shop Sevt, na kterém je však k nalezení mnohem více. Mezi originální dárky zejména pro menší se mohou řadit například puzzle 3D a 4D nebo dětské laboratoře, které dětem umožní zkoumat přírodní zákonitosti hravým způsobem.

Zajímavé dárky se dají sehnat i na e-shopech pro milovníky her. V jejich katalozích nechybí kromě společenských a počítačových her pro děti i dospělé také předměty s motivy oblíbených filmů a seriálů.

Pro všechny milovníky kreativity je na e-shopu Sevt k nalezení veškeré příslušenství ke scrapbookingu, ubrouskové technice nebo batikování. Originálním dárkem může být také lapač snů v neobvyklém designu.

Příležitostí ke koupi dárku je po celý rok mnoho. Kde však stále brát nápady na originální dárky?
Příležitostí ke koupi dárku je po celý rok mnoho. Kde však stále brát nápady na originální dárky?

Merch pro milovníky influencerů

Předchozí e-shopy nabízejí plno neotřelých dárků pro všechny věkové skupiny. E-shop Realgeek se však zaměřuje zejména na generaci dnešních teenagerů – jedná se totiž o největší youtuberský a streamerský e-shop u nás.

Nakupovat dárky pro tuto věkovou skupinu může být mnohdy obtížné. Pokud jsou však mladiství nadšenci do YouTube a dalších sociálních sítí a mají na nich své oblíbence, Realgeek jistě uspokojí jejich dárková přání.

Zákazníci na tomto e-shopu najdou merchandise nebo tzv. merch více než 80 českých a slovenských influencerů, kam patří tvůrci videí, streameři a další přední internetové osobnosti. V nabídce jsou například hrnky, náramky, trička nebo mikiny.

Kdo už má dárek pro svého partnera vybraný, možná se mu budou hodit citáty o lásce. Někdy totiž bývá těžké své city vyjádřit. Proto je dobré se inspirovat u slavných.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang