Počet českých eBay prodejců narostl v roce 2020 o 25 %

V loňském roce došlo k výraznému nárůstu nákupů i prodeje na internetu, což se značně projevilo na online tržišti eBay. Podíl českých obchodníků vzrostl o plných 25 % na sedm tisíc prodejců.

V roce 2020 se rozmach e-commerce rozšířil mnohem rapidněji, než se očekávalo. Pandemie významně urychlila vývoj a změny a umožnila mnohým podnikatelům vstoupit na online trh. Globálně eBay eviduje 183 milionů zákazníků, kteří denně vyhledávají na 250 milionů položek.

Obchodovat na eBay lze s módou, autodíly, nebo sběratelskými předměty.

Prodávat a nakupovat na eBay >

eBay je klasickým e-shopem i virtuální aukční síní a lze na něm sehnat vše od sportovní obuvi, elektroniky, nábytku, domácích a zahradních potřeb, až po oblečení, kosmetiku, rybářské a sběratelské předměty (mince, známky, šperky), aj.

Rozmach českých obchodníků na eBay výrazně zrychlila pandemie.

Počet českých drobných podnikatelů a menších firem značně expandoval na online tržiště eBay a dnes je prodej uskutečněn každých 31 sekund. S meziročním nárůstem 25 % už nyní na eBay operuje kolem 7 000 českých prodejců. Obdobně se rozvíjí Zoot, Pilulka nebo Footshop. Uzavření provozoven donutilo firmy otevřít online obchody a nabízet své zboží skrze obrazovku počítače či mobilního telefonu.

Zároveň vstup na eBay, potažmo na celý internet, otevřel českým obchodníkům dveře na zahraniční trh a umožnil nabízet své produkty do celého světa. Češi exportují nejvíce do Evropy a Velké Británie (61 %), dále do USA a zbytku planety. Evropský trh od loňska narostl dvojnásobně.

Největší zájem zákazníci projevují o zahradní potřeby, módu, elektro a sběratelské předměty. Přičemž velký boom patří autodílům, cyklistickým potřebám a videohrám.

Kdo se chce stát prodejcem na eBay, nalezne všechny potřebné informace na tomto odkazu. Pokyny, jak prodávat na eBay, jsou jednoduché a podobně jako všechny ostatní obchodní platformy začínají i končí založením uživatelského účtu. Velmi podobný princip funguje také u českého tržiště Aukro.

Nakupování na eBay je pro každého. Český zákazník může upřednostňovat nákupy na německé odnoži eBay.de, kde se často nacházejí i položky, které v mezinárodní verzi nefigurují. Výhodné je také rychlejší doručení a nulové clo. Německá verze je užitečná také pro ty, kdo preferují komunikaci v němčině před angličtinou. eBay v češtině je zatím k dispozici pouze prostřednictvím překladačů.

Podrobný návod, jak nakupovat na eBay, zde. Při nespokojenosti je možné zásilky z eBay reklamovat, což je přidanou hodnotou tohoto tržiště.

Čeští zákazníci podle ředitele eBay pro globální rozvojové trhy Ilyi Kretova v roce 2020 koupili na marketplace eBay 2,7 milionů produktů a prodali jich 1 milion.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang