Řidičák na kryptoměny v Platon Finance

Nedávno proběhl médii článek, ve kterém se uvádělo, že rapper 50 Cent, který si kdysi nechal za své album platit v Bitcoinech, na ně poté zapomněl a nyní zjistil, že mají hodnotu přes 7 milionů dolarů. Je to možné?

Kurzy kryptoměn v průběhu času kolísají, to je známá věc. Možná je to právě ta věc, která vás odrazuje od investice do kryptoměny jako takové. Představa, že koupíte za své draze vydělané peníze kryptoměnu, která bude druhý den mít poloviční hodnotu, rozhodně není nijak příjemná.

Pokud by se vám ale stalo to, že během let vaše hodnota vašich vložených peněz stoupne tak, jako u 50 Centa, asi byste příliš rozzlobení nebyli.

Jak ale s kryptoměnou zacházet, aby investice byla bezpečná a vynesla vám zisk?

Platon Finance na to mají odpovědí hned několik. Staré pořekadlo praví, že kdo je připraven, není překvapen. Platí to i u investování. Do čehokoliv. V konečném důsledku je jedno, jestli investujete do obrazů, aut, akcií nebo kryptoměn. Pokud oblasti nerozumíte a nejste si jistí tím, co děláte, je pravděpodobnost toho, že vaše investice porostou asi taková, jako když sázíte Sportku.

Pokud bychom investování do kryptoměn přirovnali k řízení auta, mohlo by to vypadat asi takto: Absolvujte autoškolu. Ani za volant vás nikdo nepustí, pokud neznáte pravidla silničního provozu a neumíte řídit auto. Nicméně zatímco v případě autoškoly je to povinnost daná zákonem, při investování do kryptoměn žádný povinný investiční kurz není. Je jen na vás, jestli se svými penězi hazardujete, nebo jestli se nejprve o fungování kryptoměn něco naučíte. A pokud máte rádi lidský přístup, možnost si všechno vyzkoušet nejprve nanečisto a preferujete češtinu nebo slovenštinu před angličtinou, mohla by pro vás být skvělá volba Trading Academy od Platon Finance.

Tam je jen na vás, jestli skončíte u základního kurzu jízdy, nebo jestli se budete chtít propracovat až k finesám, jako je třeba jízda smykem. Bezpečnost především. V kryptosvětě to znamená vybrat si takového partnera, který vám zajistí bezpečnost vašich peněz. Společnost Platon Finance například jako jediná na světě nabízí pojištěnou digitální peněženku, ve které se nemusíte bát odcizení vašich kryptoměn. Přirovnáme-li to k opět k autům, pak výběr vhodného partnera je jako kontrola auta před vyjetím na silnici.

Jízda samotná. Někdo má agresivnější styl jízdy, jiný řídí, jako by vezl porcelán. A stejně tak se liší jednotlivé strategie práce s kryptoměnou. Možná se najdete v denním sledování kurzů kryptoměn, nákupech, prodejích a vyhodnocování trhu. Možná bude vaší strategií si jen uložit každý měsíc nějakou částku, abyste průměrovali riziko a budete sledovat dlouhodobější horizont. U investování do kryptoměn platí totéž, co u každé jiné činnosti – trénink dělá mistra.

Cíl jízdy. Stejně jako u jízdy autem, i při investování do kryptoměn byste si měli stanovit cíl vaší cesty. Chcete investovat či ukládat peníze pro větší zisk? Nebo chcete kryptoměnu využívat jako běžné platidlo? V rámci peněženky od Platon Finance je možné obojí. Můžete s ní stejně tak dobře pracovat na svém portfoliu kryptoměn a hrát si s kurzy, ale i využít kryptoměnu k nákupu farmářských výrobků, drogerie, dovolené, oblečení, večeře, koupi nebo umytí auta. V podstatě funguje podobně, jako váš běžný účet. S tím rozdílem, že tady vaše peníze mohou vydělávat.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang