Jaké výhody zákazníkům nabízí nejvýdělečnější supermarket roku, Lidl?

V roce 2021 se supermarket Lidl stal nejvýdělečnější prodejnou potravin na území České republiky. Jaké faktory zapříčinily úspěšnost oproti konkurenci? V prvé řadě je to akční leták Lidl, který zákazníkům každý týden nabízí zboží za opravdu výhodné ceny. Nejedná se však o jediné lákadlo, které zákazníkům usnadňuje nakupování. 

O obchodu Lidl

Lidl je německý obchodní řetězec, který spadá pod stejnou společnost jako konkurenční Kaufland. V současné době se Lidl pobočky nacházejí napříč Evropou a spojenými státy, přičemž v České republice jich je více než 250. 

Ke konci roku 2017 se řetězec rozhodl vyjít vstříc další skupině zákazníků, pro které spustil Lidl e-shop. Na něm se kromě rozsáhlélo potravinového sortimentu nachází i nábytek, oblečení, a to i s Lidl logem, nebo doplňky do kuchyně či ložnice. Doručení pro Lidl e-shop je od 1 000 Kč bezplatné.

A stejně tak Lidl e-shop nabízí bezplatné vrácení nevyhovujícího zboží. Co dalšího zákazníky přiměje pro nákup využít právě Lidl?

Lidl leták

Platný je aktuální Lidl leták vždy od pondělí do neděle. Kromě běžně nabízeného zboží informuje akční leták Lidl o zlevněných potravinách z tematického týdne. Často se jedná o italskou či americkou kuchyni. Během tematických týdnu je součástí nabídky sortiment, který běžně k sehnání není. Jednat se může například o prémiový karibský bílý rum v akci.

Obecně se v Lidlu bílý rum v akci nachází v alkoholové sekci, která je situována na konci akčního letáku Lidl. K nahlédnutí je aktuální Lidl leták buď na stránkách Kaufino.cz nebo na webových stránkách Lidlu. 

Lidl Plus

Dalším benefitem, který je zákazníkům k dispozici, je aplikace Lidl Plus. Ta každý den uživatelům, kteří ji mají nainstalovanou ve svém mobilu, přináší tipy na nové slevové akce. Kromě toho se v aplikaci Lidl Plus nacházejí kupony, díky kterým se dá při placení uplatnit dodatečná sleva. 

Kromě slev je aplikace způsobem, jak přispět k šetření životního prostředí, místo papírové účtenky se totiž do aplikace načte její elektronická verze. Za každý uskutečněný nákup navíc zákazník obdrží papírový los, díky kterému může vyhrát například slevu na příští nákup. 

Tipy na vaření

Mimo jiné se na webu společnosti nachází sekce, ve které mohou zájemci načerpat inspiraci na vaření. Nacházejí se tu totiž různé recepty, co z čerstvých surovin, pořízených buď na e-shopu Lidl nebo v některé z kamenných prodejen, připravit.

Základem chutného pokrmu jsou kvalitní suroviny. Podle dotazovaných zákazníků je Lidl již několik let jedničkou v čerstvosti, a to jak v kategorii ovoce a zeleniny, tak i pečiva nebo ryb.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang