Život v Praze – bytová situace na Vysočanech

Koncepční přístup některých městských částí k řešení větších území: to vše jsou faktory, které mohou podle odborníků i při dnešních vysokých cenách nových bytů v Praze v blízké budoucnosti v některých lokalitách ceny ještě zvednout.

Příkladem mohou být ulice starého Žižkova, kdysi dělnické čtvrti, které těsně sousedí s územím Královských Vinohrad. Pořízení bytu v některém ze zdejších domů z počátku 20. století, jež procházejí revitalizací, může podle odhadů přinést v horizontu několika let zhodnocení investice i o desítky procent.

Proč žít v Praze?

Praha je krásné a historické město, které má co nabídnout. Je známá svou okouzlující architekturou, dlážděnými uličkami a malebnými mosty a také rušným nočním životem.

Praha je bezpečné a přátelské město s nízkou mírou kriminality a dobrou veřejnou dopravou.

Náklady na život v Praze jsou v porovnání s jinými evropskými městy také poměrně nízké. To znamená, že za své peníze můžete získat více, a přitom můžete zažít živé a vzrušující město.

V Praze se rozvíjí umělecká, hudební a kulturní scéna a je zde spousta věcí, které stojí za to vidět a dělat.

Praha je také skvělým místem pro poznání a seznámení se s kulturou České republiky. Díky bohaté historii a kultuře se během pobytu v Praze můžete dozvědět mnoho zajímavého o České republice.

Co čeká Vysočany?

Partnerky investiční skupiny Natland, zodpovědné za developerské projekty, jsou další takovou oblastí s potenciálem pražské Vysočany.

„Skýtají velký prostor pro další rozvoj, a tedy i cenový růst. Je to sice čtvrť poznamenaná těžkou industriální historií, ale také nabízející velmi slušnou infrastrukturu – i díky koncepčnímu přístupu městské části k řešení některých větších území, jako je třeba okolí Poděbradské ulice.“

Dále upozorňuje na to, že někteří „vizionáři“ již svými investicemi lehce předběhli vývoj čtvrti. Tím je zde de facto vše, co je k životu potřeba. Má na mysli například pražské Holešovice, Britskou čtvrť, Karlín nebo Vysočany.

Do centra za 10 minut

Bydlení v hlavním městě je ovšem neodmyslitelně spjato s dopravní dostupností lokalit, kde se koncentruje nabídka kancelářských ploch. Budoucnost přitom jednoznačně představuje hromadná doprava ve všech podobách, a to včetně zatím nedoceněné železniční sítě, kterou je hlavní město hustě protkáno. 

Například z nádraží Praha-Libeň, které prošlo zásadní rekonstrukcí v souvislosti s dokončení někdejší Sazka (dnes O2 Arény), se lze několikrát za hodinu dostat do centra – tedy na Masarykovo nádraží nebo Hlavní nádraží – za 10 minut. 

Kanceláře se přibližují bytům

Dalším z trendů, které podle odborníků budou v blízké budoucnosti v Praze posilovat, je stírání rozdílů mezi rezidenčními lokalitami a „kancelářskými čtvrtěmi“.

Například právě ve Vysočanech lze podle partnerky investiční skupiny Natland předpokládat i další nárůst kancelářské výstavby: „Zejména proto, že kvůli vzrůstajícímu nájmu kancelářských ploch se posouvají meze smysluplného nájmu daleko za hranice Karlína.“

Developeři navíc stále častěji nabízejí pod jednou střechou kombinaci prostor pro nové bydlení a podnikání. Je to stále patrnější v aktuálně nabízených projektech i v těch, které se teprve připravují a na trhu se objeví v nejbližší době. 

Život v Praze

Život v Praze je jedinečný zážitek. Je to kompaktní a živé město s mnoha oblíbenými památkami, jako je Karlův most, Staroměstské náměstí a Pražský hrad. Architektura je rozmanitá a atmosféra živá a romantická.

Je zde mnoho kaváren, hospůdek a restaurací, kde si lidé mohou odpočinout, vychutnat si šálek kávy a kochat se výhledem. Systém veřejné dopravy je pohodlný a snadno použitelný, což usnadňuje každodenní život. Město je známé množstvím kulturních akcí, od koncertů vážné hudby až po výstavy moderního umění.

Praha má také aktivní noční život s mnoha kluby, místy s živou hudbou a letními festivaly, stejně jako s mnoha malými parky a lesy. Je to skutečně město kultury, inspirace a klidu.

Jaká další místa v ČR stojí za vyzkoušení?

Brno: Brno je druhým největším městem České republiky a je ideálním místem pro každého, kdo hledá příjemné místo pro život s živou kulturou. Brno je domovem několika univerzit a nabízí řadu aktivit pro všechny věkové kategorie. Je zde velký výběr restaurací, obchodů a festivalů, které se konají po celý rok.

Český Krumlov: Český Krumlov je krásné historické město v České republice, které se nachází na jihu země. Nachází se zde staré centrum města se středověkým hradem a zachovalým zámeckým komplexem. Město je poměrně malé, ale nabízí spoustu restaurací, obchodů, barů a dalších atrakcí. Má také nádhernou krajinu a je skvělým místem pro pobyt na dovolené.

Olomouc: Olomouc je starobylé město na Moravě a je známé svou bohatou kulturou. Nabízí zachovalé historické centrum s několika kostely, malebnými dlážděnými uličkami a okouzlujícím starým městem. Olomouc je ideální volbou, pokud hledáte klidné místo pro život se spoustou aktivit. Nachází se zde řada parků a atrakcí, které si můžete prohlédnout, a ve městě se během roku koná několik festivalů.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang