Každý druhý Čech nemá životní pojištění, třetina o něm uvažuje

Ukazují to aktuální údaje společnosti EMA data, která oslovila 1035 respondentů ve věku 21-61 let. Zhruba třetina z nich (29,7 %) ale o sjednání životního pojištění uvažuje.

“Z našeho průzkumu vyplynulo, že téměř polovina (47,3 %) z těch, kteří o životním pojištění uvažují, by se obrátila přímo na pojišťovnu, čtvrtina (25 %) na finančního poradce a zbytek (27,7 %) by si pojištění sjednal online,” vysvětluje spoluzakladatel společnosti EMA data.

Podle výzkumu společnosti EMA data má největší potenciál k posílení svého tržního postavení pojišťovna Allianz, druhá skončila společnost Metlife a na třetím místě pojišťovna Uniqa. Allianz jako svého favorita uvedlo výrazně více respondentů, než je její aktuální tržní podíl.

Toto zjištění potvrzuje i průzkum provedený mezi zprostředkovateli. “Téměř 60 % zprostředkovatelů, kteří pojišťovnu Allianz nabízí, očekává růst vlastní osobní produkce v oblasti životního pojištění,” komentuje dále pozitivní sentiment trhu.

Data pro manažerská rozhodnutí

EMA přináší finančnímu sektoru statistiky pro rozhodování postaveném na datech a faktech. Algoritmy EMA komplexně sledují preference spotřebitelů i zprostředkovatelů, vyhodnocují tvrdá transakční data a sledují i konkrétní prodejní praxi díky tajným nákupům (mystery shoppingu).

„EMA je nástroj, který podstatně usnadňuje a zpřesňuje rozhodování ve finančním sektoru. Vyplňuje mezeru mezi tím, jak se dnes banky, pojišťovny a zprostředkovatelé rozhodují a co ve skutečnosti chtějí finanční poradci a klienti,“ vysvětluje další spoluzakladatel EMA.

EMA se od prvního dne zabývá životním pojištěním a finišuje monitoring hypotečního trhu. „V rychlém sledu bude následovat trh neživotního pojištění, investic, úvěrů a další produkty,“ popisuje plány společnosti spoluzakladatel.

Životní pojištění a proč ho mít

Životní pojištění je pojistná smlouva, která vyplácí jednorázovou peněžní částku v případě smrti pojištěné osoby. Jeho účelem je chránit finanční zabezpečení rodinných příslušníků tím, že jim poskytuje zdroj příjmu v případě úmrtí dané osoby.

Životní pojištění obvykle vyžaduje placení pojistného a někteří pojistitelé mohou pro poskytnutí pojistného krytí vyžadovat také lékařskou prohlídku. K dispozici jsou různé typy produktů životního pojištění, které splňují různé potřeby jednotlivců, včetně termínovaného, plného a univerzálního životního pojištění.

Životní pojištění je dobré, protože poskytuje finanční ochranu vašim blízkým v případě vaší smrti. Může vám pomoci pokrýt náklady na pohřeb, zajistit závislé osoby a dokonce i splatit dluhy. Lze ho také využít k převodu majetku na dědice a ke spoření do budoucna. Životní pojištění může být součástí bezpečného finančního plánu, který vaší rodině zajistí lepší finanční situaci, pokud by se vám něco stalo.

Jak jinak finančně chránit svou rodinu a blízké?

Založte si fond pro případ nouze: Vytvořte si pohotovostní fond, který pokryje alespoň tří až šestiměsíční výdaje, jako je jídlo, bydlení, doprava, zdravotní péče, účty za služby a splátky dluhů.

Sestavte si rozpočet: V případě, že si stanovíte rozpočet a budete se jím řídit, budete vědět, kam každý měsíc směřují vaše peníze, což vám usnadní šetřit a vyhnout se finančním problémům.

Snižte dluhy: Snažte se snížit své dluhy, abyste nebyli každý měsíc zatíženi zbytečnými splátkami a měli více peněz na jiné výdaje.

Vytvořte závěť: Závěť zajistí splnění vašich přání, pokud jde o rozdělení majetku v případě, že se vám něco stane.

Využijte investiční příležitosti: Zvažte investování do nízkorizikových investic, jako jsou akcie a dluhopisy, abyste zajistili, že vaše rodina bude mít i v budoucnu dostatek peněz potřebných k plnění svých finančních závazků.

Spořte si na důchod: Začněte si již nyní spořit na důchod, abyste manželce a rodině zajistili dostatek finančních prostředků na další roky.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang