Jak může vhodné kancelářské vybavení zvýšit produktivitu?

Od roku 2020 se nejen v Česku, ale i dalších zemích, výrazně rozšířil způsob výkonu práce, který se označuje jako home office. Jedná se o práci z domova. Někdo by si mohl myslet, že sedět v pohodlí svého bytu a vydělávat peníze může být jen procházka růžovým sadem.

Na druhou stranu domácí kancelář s sebou přirozeně přináší mnohá úskalí. Jedním z nich je nutnost pracovního koutku. Věděli jste, že vhodné vybavení domácí kanceláře může také zvýšit vaši produktivitu?

Zdroj obrázku: Chatchawat Prasertsom / Shutterstock.com

Jaké vybavení pracovního prostoru je vhodné pro zvýšení produktivity?

Může to znít neuvěřitelně, vhodný nábytek a doplňky dokáží zázraky. Práce na gauči nebo na posteli, která navozuje automaticky pocit relaxaci a odpočinku není ideální. Stejně tak pokud budete obklopeni nepořádkem, který omezuje soustředění. Chcete-li podávat stoprocentní výkony i v domácím prostředí, není pochyb o tom, že potřebujete vhodně zařízenou domácí kancelář. Které vybavení může zvýšit efektivitu vaší práce?

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Kancelářský nábytek je základ

Když se řekne kancelářský nábytek, napadne vás určitě mnoho věcí. Židle, stůl, skříně, police… A v podobném duchu bychom mohli pokračovat. Všechen tento nábytek má však společného jmenovatele – potřebujete ho ve své kanceláři, abyste efektivně zvýšili produktivitu. Zatímco stůl a židle jsou základními požadavky pro pohodlné sezení, police a skříně oceníte například pro praktické ukládání věcí, které na stůl nepatří. Ty by vás mohly při práci rozptylovat. Vaše pracovna bude opticky prostornější, světlejší a vzdušnější. S organizací vám zase pomohou organizéry, šanony nebo magnetické tabule.

Tip: Skvělý kancelářský nábytek najdete třeba na Biano.cz, kde jsou na jednom místě nejlepší a cenově nejvýhodnější kousky ze stovek českých e-shopů.

Přirozené světlo a čerstvý vzduch

Kromě vhodného kancelářského nábytku byste neměli zapomínat ani na dostatek přirozeného světla a čerstvého vzduchu, které mohou také výrazně ovlivnit vaši pracovní výkonnost. Nejde sice o vybavení kanceláře, ale správně umístěný stůl a židle v blízkosti okna vám poskytnou dostatek přirozeného osvětlení i energie.

Tip: Některým pokojovým rostlinám se daří i na místě s dostatkem světla. Pomohou pročistit vzduch i zlepšit náladu. V pracovně mají rozhodně své místo!

Zdroj obrázku: ImYanis / Shutterstock.com

Aromalampy pro příjemnější atmosféru

Ano, i taková specifická věc, jako je aromalampa, může mít pozitivní vliv na vaši pracovní morálku.

Věděli jste, že aromalampy pozitivně přispívají k psychické pohodě a celkovému zdraví? Kromě toho mohou vaše pracoviště příjemně provonět, takže se budete v práci cítit velmi příjemně. Uklidňující levandulový olej nechejte na večer pro zklidnění, pracovní morálku pomůže nabudit máta, citrusy nebo kořeněné vůně santalového dřeva. 

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Co dalšího by vám mohlo pomoci? 

  • ergonomická a pohodlná pracovní židle, která bude kvalitní oporou pro vaše záda
  • dobře navrhnutý plán činností a úkonů, které můžete za den reálně stihnout
  • dostatek vody a pravidelný pohyb během jednotlivých úkolů 
  • kouskování práce do menších celků 
  • brýle proti modrému světlu 
  • dostatek spánku 
  • stanovení si přesné pracovní doby

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang