Ripple

Na Twitteru vládne nejvyšší podpůrná vlna pro Ripple (XRP), který získal 46 procent hlasů. Bitcoin skončil druhý s 31 procenty. Následoval ethereum a EOS s  tím, že žádné další tokeny nebyly zahrnuty do ankety, protože Twitter umožňuje pouze čtyři možnosti. Podle dotazovaných by měla i cena Bitcoinu posílit a odrazit se od současné hladinu cc 6000 usd na více než dvojnásobek.

Kurz nejznámější z kryptoměn, bitcoinu, se dnes propadl na minimum 8556 USD, odkud se posléze odrazil. Stalo se tak poté, co nejznámější internetový vyhledávač Google oznámil, že zakazuje reklamy primárního úpisu mincí (ICO).

Prodejní tlaky dnes v oblasti virtuálních měn zesílily. Kurz bitcoinu se propadl pod úroveň 9000 USD.

Na začátku pondělního obchodního dne hodnota ripple XRP posílila o 20 %. V úterý se pak opět propadla pod úroveň 1 USD.

Bitcoinoví skeptikové, kteří se drží od virtuálních měn dál kvůli obavám, že by mohli přijít o peníze, si mohou oddychnout. Pravděpodobnost, že se někomu podaří uhádnout jejich soukromý bitcoinový klíč je prakticky nulová.

Investoři se domnívali, že virtuální měna Ripple XRP bude přidána na burzu Coinbase. Nestalo se tak ale. Šlo jen o spekulace, které se nepotvrdily.

Jedna ze známých virtuálních měn ripple skokově posílila, jelikož obchodníci začali spekulovat o tom, že velká kryptoměnová burza ve Spojených státech, Coinbase, přidá tuto virtuální měnu na svou platformu.

Hovoříme-li o kryptoměnách, neměli bychom zapomínat, že bitcoin je pouze nejznámější z nich, nikoli však jedinou. Existují desítky dalších virtuálních měn, z nichž mnohé vypadají velice zajímavě a slibně. Právě o nich se zmiňujeme níže:

Nejznámější z virtuálních měn bitcoin dnes počátkem obchodní seance ve Spojených státech začal posilovat a dosáhl přechodného intradenního maxima na 10,323 USD.

Neustále se omílají pozitiva nejznámějších virtuálních měn jako je bitcoin či ethereum. Bylo by ale nerozumné současně opomíjet jejich úskalí či velké technologické nevýhody oproti starším řešením, proti kterým kryptoměny jdou a které by chtěly narušit.

Western Union potvrdila, že zahájila experimenty s převodem finančních prostředků prostřednictvím kryptoměny Ripple. Někteří analytici očekávají, že přijetí Ripple zavedenými institucemi, by mohlo vést k sesazení bitcoinu z trůnu kryptoměn.

Dnešní obchodování s kryptoměnami je víceméně smíšené. Některé virtuální měny si totiž po dvouciferném růstu za tento týden dávají trochu pauzu.

Cena bitcoinu posiluje již druhým dnem po sobě stejně jako ostatní kryptoměny na čele s ethereum, ripple či litecoin.

Prezident Blue Line Futures, Bill Baruch se zaměřil na digitální měnu bitcoin, která v posledních týdnech zaznamenala vážné ztráty.

Z globálního trhu s kryptoměnami zmizelo v pátek během 24 hodiny celkem 100 miliard dolarů hlavně kvůli obavám z přísnější regulace a domněnce, že cena bitcoinu byla manipulována jednou z větších burz.

Nejznámější virtuální měna bitcoin dnes náhle oslabila o 4,7 %, čímž si našlápla na největší pokles od prosince roku 2013. Je totiž pravděpodobné, že leden 2018 završí s přibližně čtvrtinovým poklesem na hodnotě.

Pro investory do kryproměn je leden černým měsícem.

Analytici z Goldman Sachs přirovnávají současnou kryptoměnovou mánii k tulipánové bublině, v níž se svého času tyto krásné květiny octly. A podle Goldman Sachs se příští generace budou nepochybně smát lidské hlouposti našeho věku.

Rozjezd roku 2018 na akciových trzích pokračuje v tom samém pozitivním módu, v jakém rok 2017 skončil. Optimismus téměř všude, kdo není long, prohrává. Indexy jednotlivých akciových trhů si za 3 týdny letošního roku 2018 připisují zisky v rozmezích +4% (Evropa) až +9% (Čína).

Jihokorejská vláda oznámila, že příjmy domácích burz kryptoměn zdaní sazbou 24,2 %, informovala Yonhap News Agency.

Analytici z Morgan Stanley vyslovili názor, že kryptoměny představují dlouhodobou hrozbu pro společnosti zaměřené na transfer peněžních prostředků, jako třeba Western Union (WU) či Moneygram International (MGI).

Tržní kapitalizace všech kryptoměn klesla na vrcholu současného výprodeje, který se rozšířil až do středečního rána, o více než 200 miliard dolarů.

Bitcoin dnes pokračuje v předchozím poklesu, když investoři reagují na obavy z možné regulace masivními výprodeji.

Cena bitcoinu dnes klesá na šestitýdenní minimum poté, co jihokorejský ministr financí naznačil, že by země mohla uzavřít místní burzy obchodující s digitálními měnami.

Kryptoměna Ripple zahájila obchodování růstem o zhruba 12 % na 1,96387, i tak se však obchoduje na téměř poloviční hodnotě než před týdnem.

Copyright © 2023 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang