Kryptoměna Ripple – zajímavosti

Na Twitteru vládne nejvyšší podpůrná vlna pro Ripple (XRP), který získal 46 procent hlasů. Bitcoin skončil druhý s 31 procenty. Následoval Ethereum a EOS s tím, že žádné další tokeny nebyly zahrnuty do ankety, protože Twitter umožňuje pouze čtyři možnosti. Podle dotazovaných by měla i cena Bitcoinu posílit a odrazit se od současné hladiny přibližně šesti tisíc amerických dolarů na více než dvojnásobek.

Kurz nejznámější z kryptoměn, Bitcoinu, se dnes propadl na minimum 8556 USD, odkud se posléze odrazil. Stalo se tak poté, co nejznámější internetový vyhledávač Google oznámil, že zakazuje reklamy primárního úpisu mincí (ICO).

Prodejní tlaky dnes v oblasti virtuálních měn zesílily. Kurz Bitcoinu se propadl pod úroveň 9 000 USD.

Na začátku pondělního obchodního dne hodnota Ripple XRP posílila o 20 %. V úterý se pak opět propadla pod úroveň 1 USD.

Bitcoinoví skeptikové, kteří se drží od virtuálních měn dál kvůli obavám, že by mohli přijít o peníze, si mohou oddychnout. Pravděpodobnost, že se někomu podaří uhádnout jejich soukromý bitcoinový klíč je prakticky nulová.

Investoři se domnívali, že virtuální měna Ripple XRP bude přidána na burzu Coinbase. Nestalo se tak ale. Šlo jen o spekulace, které se nepotvrdily.

Jedna ze známých virtuálních měn Ripple skokově posílila, jelikož obchodníci začali spekulovat o tom, že velká kryptoměnová burza ve Spojených státech, Coinbase, přidá tuto virtuální měnu na svou platformu.

Hovoříme-li o kryptoměnách, neměli bychom zapomínat, že Bitcoin je pouze nejznámější z nich, nikoli však jedinou. Existují desítky dalších virtuálních měn, z nichž mnohé vypadají velice zajímavě a slibně. Právě o nich se zmiňujeme níže:

Nejznámější z virtuálních měn Bitcoin dnes počátkem obchodní seance ve Spojených státech začal posilovat a dosáhl přechodného intradenního maxima na 10,323 USD.

Neustále se omílají pozitiva nejznámějších virtuálních měn jako je Bitcoin či Ethereum. Bylo by ale nerozumné současně opomíjet jejich úskalí či velké technologické nevýhody oproti starším řešením, proti kterým kryptoměny jdou a které by chtěly narušit.

Western Union potvrdila, že zahájila experimenty s převodem finančních prostředků prostřednictvím kryptoměny Ripple. Někteří analytici očekávají, že přijetí Ripple zavedenými institucemi, by mohlo vést k sesazení Bitcoinu z trůnu kryptoměn.

Dnešní obchodování s kryptoměnami je víceméně smíšené. Některé virtuální měny si totiž po dvouciferném růstu za tento týden dávají trochu pauzu.

Cena Bitcoinu posiluje již druhým dnem po sobě stejně jako ostatní kryptoměny na čele s Ethereum, Ripple či Litecoin.

Prezident Blue Line Futures, Bill Baruch se zaměřil na digitální měnu Bitcoin, která v posledních týdnech zaznamenala vážné ztráty.

Z globálního trhu s kryptoměnami zmizelo v pátek během 24 hodiny celkem 100 miliard dolarů hlavně kvůli obavám z přísnější regulace a domněnce, že cena Bitcoinu byla manipulována jednou z větších burz.

Nejznámější virtuální měna Bitcoin dnes náhle oslabila o 4,7 %, čímž si našlápla na největší pokles od prosince roku 2013. Je totiž pravděpodobné, že leden 2018 završí s přibližně čtvrtinovým poklesem na hodnotě.

Pro investory do kryproměn je leden černým měsícem.

Analytici z Goldman Sachs přirovnávají současnou kryptoměnovou mánii k tulipánové bublině, v níž se svého času tyto krásné květiny octly. A podle Goldman Sachs se příští generace budou nepochybně smát lidské hlouposti našeho věku.

Rozjezd roku 2018 na akciových trzích pokračuje v tom samém pozitivním módu, v jakém rok 2017 skončil. Optimismus téměř všude, kdo není long, prohrává. Indexy jednotlivých akciových trhů si za 3 týdny letošního roku 2018 připisují zisky v rozmezích +4% (Evropa) až +9% (Čína).

Jihokorejská vláda oznámila, že příjmy domácích burz kryptoměn zdaní sazbou 24,2 %, informovala Yonhap News Agency.

Analytici z Morgan Stanley vyslovili názor, že kryptoměny představují dlouhodobou hrozbu pro společnosti zaměřené na transfer peněžních prostředků, jako třeba Western Union (WU) či Moneygram International (MGI).

Tržní kapitalizace všech kryptoměn klesla na vrcholu současného výprodeje, který se rozšířil až do středečního rána, o více než 200 miliard dolarů.

Bitcoin dnes pokračuje v předchozím poklesu, když investoři reagují na obavy z možné regulace masivními výprodeji.

Cena Bitcoinu dnes klesá na šestitýdenní minimum poté, co jihokorejský ministr financí naznačil, že by země mohla uzavřít místní burzy obchodující s digitálními měnami.

Kryptoměna Ripple zahájila obchodování růstem o zhruba 12 % na 1,96387, i tak se však obchoduje na téměř poloviční hodnotě než před týdnem.

Co je to Ripple?

V roce 2009 se na scéně objevila nová kryptoměna Ripple. Ripple je protokol s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje rychlejší, bezpečnější a levnější transakce mezi dvěma jednotlivci, podniky nebo finančními institucemi. Jedná se o systém peer-to-peer, který funguje bez tradičního bankovního procesu. Transakce jsou prováděny během několika sekund bez jakýchkoli poplatků.

Ripple je od ostatních kryptoměn, jako je například bitcoin, jedinečný tím, že jeho hlavním účelem je usnadňovat platby a další transakce mezi finančními institucemi pomocí ripple protokolu. Tento protokol umožňuje rychlé a bezpečné transakce a také nízké poplatky. Díky použití tohoto protokolu lze transakce provádět prakticky bez poplatků. To z něj činí atraktivní možnost pro podniky, které potřebují provádět rychlé platby s nízkými náklady.

Síť ripple má svůj vlastní token nazvaný XRP. XRP se používá k přesunu prostředků mezi různými měnami, včetně USD, GBP, EUR a jenů. Jedná se o digitální aktivum určené k použití jako překlenovací měna, takže dokáže rychle a s minimálními poplatky přesouvat prostředky mezi různými měnami. Ripple také přináší do sítě stabilitu, protože nepodléhá takové volatilitě jako jiné kombinace.

Ripple je určen pro institucionální použití a v posledních několika letech přilákal mnoho finančních institucí. Technologii Ripple přijaly banky jako Santander, Bank of America a UBS. Kromě toho Ripple používají poskytovatelé platebních služeb, jako jsou MoneyGram, Western Union a PayPal.

V konečném důsledku je Ripple atraktivní volbou pro podniky a spotřebitele, kteří potřebují rychlé, bezpečné a spolehlivé finanční transakce. Díky nízkým poplatkům a rychlému zpracování se Ripple rychle stal jednou z nejoblíbenějších kryptoměn v oboru. Na trhu kryptoměn poskytuje stabilitu, spolehlivost a škálovatelnost. S tím, jak si technologii Ripple osvojuje stále více finančních institucí, bude pravděpodobně přibývat potenciálních aplikací pro Ripple.

Zajímavosti o Ripple měně

Ripple je jednou z nejoblíbenějších a nejznámějších kryptoměn, které jsou dnes na trhu k dispozici. Ve světě digitálních aktiv se zabydlela a mezi obchodníky s kryptoměnami si rychle získává oblibu. Navzdory svému nablýskanému zevnějšku však Ripple stále dokáže překvapit některými poměrně fascinujícími a neznámými fakty.

  • Ripple vytvořili Jed McCaleb a Chris Larsen, dva podnikatelé ze Silicon Valley, kteří chtěli vytvořit systém hrubého zúčtování v reálném čase, který měl umožnit globální a okamžité platby s nízkými transakčními poplatky.
  • Ripple je třetí největší kryptoměna na světě (po Bitcoinu a Ethereu), pokud jde o tržní kapitalizaci. V dubnu 2021 činila tržní kapitalizace Ripplu 76,37 miliardy dolarů.
  • Na rozdíl od mnoha jiných populárních kryptoměn není Ripple založen na technologii blockchainu, ale na distribuované účetní knize. Tuto účetní knihu udržuje síť validačních uzlů, které v podstatě fungují jako účetní knihy, a transakce se ukládají do veřejné databáze (konsensuální účetní kniha Ripple).
  • Ripple je nejznámější pro své využití v mezinárodních platbách a stává se oblíbeným prostředkem směny mezi bankami a finančními institucemi. Důvodem je rychlost transakcí, nízké poplatky a škálovatelnost.
  • Ripple nabízí také token XRP, který lze použít k odesílání a přijímání digitálních aktiv. Token XRP se často používá jako „překlenovací měna“ díky své schopnosti směnit se za různé měny.
  • Společnosti Ripple je často vytýkána centralizovanost vzhledem k tomu, že jediným subjektem, který smí vyrábět tokeny XRP, je společnost Ripple. Společnost však 55 miliard ze 100 miliard tokenů XRP, které smí vyrábět, umístila na depozitní účty, takže tokeny mohou být stále pomalu a stabilně přesouvány na volný trh.
  • V dubnu 2021 byl token XRP společnosti Ripple osmou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace. Tím se zařadil hned za Cardano (ADA), které bylo v té době sedmou největší kryptoměnou.
  • Ripple je jedním z mála digitálních aktiv, která lze koupit přímo prostřednictvím amerických bank. Zákazníci některých bank mohou tokeny XRP nakupovat pomocí debetních karet nebo běžných účtů.
  • Nativní token Ripple, XRP, se netěží jako jiné kryptoměny. Místo toho je vytvářen složitým procesem zahrnujícím validátory a mechanismus konsensu známý jako konsensuální algoritmus Ripple Protocol.
  • Společnost Ripple vydala několik produktů, včetně xRapid (který umožňuje globální platby pomocí tokenů XRP) a xCurrent (který umožňuje finančním institucím provádět platby v reálném čase).

Ripple je rozhodně kryptoměna, na kterou je třeba dávat pozor, protože ve světě financí dělá velké pokroky.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang