ServiceDesk, aneb nonstop podpora pro vaši firmu

Nefunkční počítače? Softwarové chyby? Zaběhlá firma je jako velmi složitý stroj. Když přestane fungovat i ta sebemenší součástka, projeví se to na celku. A co teprve, když přestane fungovat něco tak zásadního, jako jsou IT technologie?

Od toho tu jsou IT specialisté, jenže jich nikdy není dostatek. Navíc, zaměstnávat je na plný úvazek je drahé a hlavně, co s nimi, když zrovna všechno funguje?

S raketovým technologickým rozvojem se naštěstí otevírají nová řešení. Dnes můžete svůj firemní service desk outsourcovat a ušetřit si tak spoustu starostí i peněz. Proč byste to měli dělat? Jak to celé funguje? Tady je 5 hlavních výhod outsourcovaného service desku.

  • efektivita
  • cena
  • řešení problémů
  • posílení archivu informací a postupů 
  • zvýšení produktivity

Efektivita

Service desk na rozdíl od běžného help desku neřeší problémy Vašich klientů, ale problémy, které se objevují uvnitř Vaší firmy. Informace o komplikacích s fungováním serverů, zabezpečení, komunikací, to všechno se ukládá a analyzuje zde.

Každý zákazník má svoji virtuální kartu s důležitými daty. Jakou verzi kterého produktu používá, jaké problémy se u něj vyskytly v minulosti či poznámky o speciálních požadavcích nebo postupech.

Cena

Jak již bylo zmíněno v úvodu, IT specialisté jsou drazí a přijímací řízení a pohovory stojí spoustu času a penězOutsourcovaný service desk si s tímhle poradil za Vás. Má totiž vlastní tým prověřených specialistů, kteří se ve svém oboru opravdu vyznají.

Za jejich služby navíc platíte pouze ve chvíli, kdy je opravdu potřebujete, což ve výsledku stojí mnohem méně, než byste dali za pravidelný měsíční plat interních IT specialistů.

Řešení problémů

Pokud se v některé oblasti podniku začne vyskytovat více chyb, než je běžné, dá service desk hned vědět příslušnému manažerovi, který se postará o důkladnou revizi a zajistí rychlou nápravuPrincip dobře fungujícího service desku spočívá právě v neustálém toku informací a sdílení dat napříč firmou. Všechna data se ukládají a mohou být užitečná později, pokud se problém bude opakovat.

Posílení archivu informací a postupů

Všechny informace o minulých problémech a jejich řešení se budou ukládat do jedné velké databáze. Když se tedy problém bude opakovat, bude jeho řešení mnohem rychlejší a jednodušší. Využití této databáze ale nekončí u technických problémů, její separátní část může sloužit i novým zaměstnancům, kteří ještě nejsou zcela seznámeni s běžnými firemními procesy.

Tato část bude prostě místo již vyřešených problémů popisovat firemní procesy, které pro nové zaměstnance nejsou zcela intuitivní.

Zvýšení produktivity

Pokud všechny předchozí složky fungují tak, jak mají, logicky to vede k výraznému zvýšení produktivity. Váš podnik nyní běží hladčeji, na vzniklé problémy se rychle nachází řešení, protože jsou podchyceny včas a řešeny okamžitě po vzoru problémů, které se objevily v minulosti. 

Vnitřní firemní komunikace také z velké části běží přes service desk, organizují se tak schůzky a rozesílají hromadné zprávy pro zaměstnance. Vytrácí se zbytečná a monotónní komunikace s klienty, protože jejich nejčastější problémy jsou již dopodrobna popsány a vyřešeny ve firemní databázi.

Shrnutí

To všechno zní jako splněný sen, nebo ne? Zařídit si vlastní service desk totiž není zdaleka tak složité, jak se může zdát. Formou outsourcování si ho totiž můžete pronajmout jako už hotovou službu.

Zdroj obrázku: Bojan Milinkov / Shutterstock.com

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang