Znáte výhody a nevýhody podnikatelského úvěru?

Podnikatelský úvěr je finanční produkt, který vám může (nejen) v začátcích podnikání vytrhnout nepříjemný trn z paty. Má své poměrně zajímavé výhody, ale samozřejmě i jistá rizika. Pojďme se na to podívat blíže.

Úvěr pro začínající podnikatele

Zvlášť v začátcích podnikání vám může úvěr významně pomoci, ať už při řešení nečekané krize nebo k důležitým investicím. Mezi investice, na které se podnikatelský úvěr hodí, může patřit otevření další pobočky či e-shopu nebo nábor nových zaměstnanců. Z úvěru si samozřejmě můžete pořídit také technologie a vše, co pro rozvoj podnikání potřebujete.

Jaké jsou jeho největší výhody?

  • Úroky i další související náklady si můžete odečíst z daní.
  • Poskytovatelé úvěru si nedělají nárok na podíl ze zisku.
  • Peníze na rozvoj podnikání můžete mít ihned, například Cashbot poskytuje peníze na podnikání už do 30 minut.

Nevýhody podnikatelského úvěru

Přestože podnikatelský úvěr pomůže s rozjezdem podnikání i s vyrovnáním cashflow, má samozřejmě také svá rizika a nevýhody.

Zvlášť u bankovního úvěru se mohou začínající podnikatelé setkat s nevýhodnými úrokovými sazbami. Na co si dát pozor?

  • Především na to, abyste si vzali takový úvěr, který budete za všech podmínek schopni splácet.
  • Připravte se na to, že věřitelé budou ověřovat vaši bonitu a důvěryhodnost. Před žádostí o půjčku si tak zkontrolujte, jak jste na tom se svou platební morálkou. Kvůli prodlení při splátkách nemusíte mít další půjčku schválenou. To samé platí i pokud máte půjček příliš.
  • Chce po vás bankovní (či nebankovní) instituce, u které žádáte o půjčku, zástavu? Pokud ano, nezapomeňte na to, že při problémech se splácením o nemovitost či další zastavené věci můžete přijít.

Bankovní úvěr pro začínající podnikatele má své klady i zápory ať už si ho vezmete kdekoliv. Při výběru finanční instituce a vůbec při čerpání úvěru je důležité myslet na vlastní možnosti a finanční situaci. Nezapomínejte ani na neočekávané situace, které vás mohou potkat. Pokud na tyto zásady nezapomenete, nemusíte se podnikatelského úvěru bát.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang