Primark dobývá Česko – proč se fronta zájemců táhne přes celý Václavák?

Praha, potažmo Česká republika, se dočkala. Po dlouhém a několikrát odkládaném otevření byla veřejnosti zpřístupněna první česká prodejna mezinárodního řetězce s levnou módou Primark. Nedočkaví zákazníci neváhali stát několik desítek metrů dlouhou frontu bez ohledu na tropické teploty.

Původní termín otevření ikonického módního domu byl plánován na jaro 2020, ovšem z důvodů koronavirové pandemie musel počkat. Více než roční prodleva neměla na zájem zákazníků pražádný negativní vliv. Právě naopak. Zákazníci dosud zvyklí dojíždět za výhodným oblečením do Drážďan nebo Lince se nyní sjeli do Primark Praha.

TIP: Za pěknými kousky z Německa již není nutné opouštět pohodlí gauče. Kde na nákup oblečení z Německa online?

Zákazník nemusí stát ve frontě, aby levně nakoupil. Nákupy na čínských e-shopech jsou levné a výhodné.
Prohlédnout nabídku AliExpress >

Sedmnáctého června, více než hodinu před oficiální otevírací dobou už před vstupními dveřmi do Primark Praha stál hlouček nedočkavců. Bezpečnostní služba instalovala provizorní koridory pro zamezení tlačenice, aby se událost obešla bez incidentů a případných potyček.

Ve čtvrt na devět zaměstnance Primarku Praha přestihli modrou pásku a symbolicky tak odstartovali vstup irské firmy celosvětového rozsahu na český trh. Na celou akci od počátku dohlíželi městští strážníci, kteří měli na starosti nejen pořádek, ale také dodržování protipandemických bezpečnostních opatření.

Do nové budovy na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice, jež čítá celkem tři patra módního oblečení, doplňků a bytových dekorací, se mohlo ve stejný okamžik vtěsnat pouze 313 lidí. Prodejní asistenti ještě před otevřením vstupu rozdali zákazníkům ve frontě stejný počet nákupních tašek.

Zajet do Primarku v Drážďanech nebo ve Vídni byla pro spoustu Čechů událost roku. Nyní už za hranice nemusejí.

Úderem deváté hodiny ranní proběhlo slavnostní otevření obchodu za znění vítězné písně skupiny Queen „We are the Champions“. Fronta se v tu chvíli táhla až k soše svatého Václava v horní polovině náměstí. Vzhledem k abnormálně horkému letnímu počasí pravidelně projížděli hasiči s kropícím vozem a stovky zákazníků stojících ve frontě alespoň částečně osvěžovali.

Mimopražští nakupující spojili cestu do Primark Praha i s výletem po pražských památkách, avšak hlavním cílem drtivé většiny čekajících byly nákupy za hubičku. Značka Primark má mezi Čechy nadstandardní renomé, přestože v ČR dosud Primark prodejny neprovozoval až do té doby, než se otevřel Primark Václavské náměstí.

Levná trendy móda pro všechny, dámské šaty, boty, kabelky, bižuterie. To vše lze levně nakoupit online na Floryday.
Prohlédnout nabídku Floryday >

Pověst Primarku se mezi lidmi šíří takzvanou „šuškandou“ a po sociálních sítích. Tam také probíhalo zprostředkování zboží z Primarků sousedních států. Primark je veleúspěšný zejména díky schopnosti rychle reagovat na nové trendy, okopírovat je a začít nabízet za velmi výhodné ceny.

TIP: Nákupy na Primark mohou být díky slevovým kuponům ještě výhodnější a atraktivnější než dřív. Díky slevovému portálu Tipli.cz.

To, co dříve začalo v Dublinu jako samostatný obchod s módou, je nyní nadnárodní korporace s 370 prodejnami po celém světě. „Otevření Primarku je nejvýznamějším vstupem nové módní značky na trh za posledních dvacet let,“ říká oblastní manažer pro Polsko, Slovinsko a Českou republiku Maciej Podwojski.

Pro českou produktivní sílu znamená otevření pražské pobočky 300 nových pracovních míst. A nová místa budou přibývat i v Brně. Tam se na příští rok chystá otevření brněnské větve Primarku v obchodním centru Olympia.

Copyright © 2024 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang